• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    U psů paracetamol až takový průšvih není, dokonce pro ně existuje stanovená bezpečná použitelná dávka (když nebyly ketoprofeny a ibuprofeny). U koček je to horší, tam stačí i minimum.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CORNELA: Živočišné uhlí omezuje vstřebávání ve střevě všech látek a léčiv, ne?
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    CAMELLA: Konzultovano, uf. od 200 mg/kg je to prusvih (u nekterych psu uz od 150mg) ale nase cuby sezraly nastesti jen trosicku (asi jim to nechutnalo :) Doporuceni veterinare je bliti, pokud je to hned, v nasem pripade to nevidi jako nutne, nakrmit, aby to nebylo nalacno, dat zivocisne uhli a melo by vse byt v poradku. Diky moc za radu, CORNELA, tobě taky
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LALOBA: fakt si zavolej někam a porad se, co dělat...
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    je tam 500mg paracetamolum v jedny tablete
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    jinak krom peroxidu můžeš zkusit horcici nebo solný roztok, co vím, ale peroxid je lepší...
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    CAMELLA: ok, diky
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: jako znám lidi, co psum paracetamol z neznalosti daj a zvířata jsou ok, ale zvlást u štěnat bych se toho bála, je to docela svinstvo na játra a ledviny.
    zavolej si na nějakou veterinu a optej se na postup.
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    CAMELLA: nemam :-(
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    LALOBA: spis pul. ty dve jsou jen ozvykany
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LALOBA: pořád je to dávka na prumernyho člověka, tj. nějakých 60kg...
    máš doma peroxid? (ten co se používá na rány..)
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    CAMELLA: kur*a. Jak vyvolat. Jo a vypada to ze sezraly min, dohledala jsem dalsi zbytek. takze jednu tabletu.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LALOBA: pokud je to takhle krátce, tak bych vyvolala zvracení...v coldrexu je paracetamol a ten je pro psy toxický.
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    štěňata mi sežraly coldrex (cca 1,5 tablety chybí) - 4,5 měsíce, cca 13, 14 kg. Může se jim po tom něco stát? Sežraly to před chvílí...
    GIO
    GIO --- ---
    TAPINA: to ano, to chapu...ale ma se ptat jaky typ kastrace chces, nabidnout varianty, pro a proti.. ne udelat a neresit.
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    Ciste ze zvedavosti: Nevite proc je po podani Vetmedinu nutno si umyt ruce?
    Ne, ze bych si nemyla ruce, ale u jinych leku jsem si toho nevsimla.
    SIEGR
    SIEGR --- ---
    Zdravim, nemate nekdo zkusenost s alergickou reakci na antibiotika u psa? Nas Apollo bral pet dni antibiotika injekcne (kvuli pokousani) a sesty den se nam brutalne osypal...Lital po baraku jak silenec a kvicel, temer nic mu nezabiralo... Tohle silenstvi nastesti po dni a pul preslo, nicmene ted chodi straslive casto curat a cura fakt hodne... Tak by me zajimalo jestli to nemuze mit nejakou spojitost s tou alergii...
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    LOVETHIEF: vzdyt vis ze odbornici vzdy resi horsi scenare ;-) Neboj, bude to ok
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    LOVETHIEF: Drzim palce at to bude ok. A po navratu zajdi za "machrem" a udelej scenu, nejlepe v cekarne. Nekomu tim pomuzes od podobnych pruseru. Ja sla jeste nevychladla, k tomu jsem se bala co se psem je a rev byl slyset i v cekarne :-)
    Jen skoda ze mu nemuzes vrazit ten ucet na 2000€...
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Cookie je holt klikarka :'(
    Teda ale vydesena jsem z ty zitrejsi operace cim dal vic, jak Vas tu tak ctu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam