• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LA_PIOVRA: tak defekace uz defekuje, kvalita a kvantita normalni:)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    TAPINA: diky, v takou odpoved jsem doufal. Ona se fakt vyprazdnila uplne z podoby, holcicka:)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LA_PIOVRA: To bude trvat. Po úplném vyprázdnění nezáleží jen na tom, jak dlouho trvá průchod střevem, ono se to bude v rektu hromadit a vyprázdní se to, až toho tam bude dost, takže klidně dva, tři dny žádný problém.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LAETATIO: jenze tohle uz jsou dva dny, tak si trosku delam starosti (byt asi zbytecny)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    LA_PIOVRA: moji psi většinou po úplném vyprázdnění 1 den vynechávají. Trávení se jim musí znovu nahodit :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Fekalni dotaz, jak rychle postupuje jidlo psem?
    Ve stredu vecer zacla L. zvracet, do toho se pridal prujem, behem ctvrtku a patku porad zbracela, patecni dietni jidlo neudrzela, veterina, tam vyzvracela krev, krvavej prujem venku, terapie zda se zabrala, pristup Vetnemo Libus super, terapie zda se zabrala, prvni jidlo po malych davkach v sobotu odpoledne.
    Co mi dela starost je, ze do dneska, prestoze vcera uz jedla (dietni jidlo) v zasade normalne, tak jeste nekakala.
    Mam si delat starosti, nebo se po tom silenym vyprazdneni horem dole, proste postupne plni? Jinak je ok, hraje si, mazli se, dovadi ve spadanym listi...
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CORNELA: tak to samozřejmě, to je mi jasné, zase s ním zajdu, aby se na něj podíval
    CAMELLA: fruktosaminy stanovuje taky a ty má v normálních hodnotách
    CAMELLA: dobře, nechám

    děkuju za rady
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SAGEMA: a taky si nech nabrat krev na T4, v poslední době u koček přibývá hypertyreozy.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CORNELA: total protein a močovina.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CORNELA: njn, my nic nezaškrtáváme, my si to děláme v práci na analyzátorech sami. ale je fakt, že málokdy děláme jen ledviny, standard je t-pro, alb, glu, krea, bun, alp, ast, t-bil, t-chol, u potencionálních ledvinářů fosfor a u diabetiků fruktosamin. na ionty máme samostatny přístroj kde se vždycky dělá na, k, cl, jinak to nejde :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CORNELA: ionty teda nestanovuje, popovídám si zítra s ním
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CAMELLA: ano, špatně jsem to napsala :) Dělá stanovení glukózy, kreatininu, močoviny, ALP, T-Pro, BUN.

    CORNELA: ona mu trochu kolísá, jednou vyjde v pořádku, pak maličko zvýšená, takže to zatím sledujeme
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CORNELA: spíš to jen blbě napsala, určitě jí dělali i další parametry - jsou na to vyloženě panely, kde je urea, crea, všechny jaterni enzymy atd.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SAGEMA: krevní obraz je jen vyšetření zastoupení jednotlivých složek krve, neřekne ti nic o fungování orgánů atd., ale to jsi asi jen blbě napsala, že? Když píšeš i o močovině atd., ta se z krevního obrazu nezjistí :)
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CORNELA: chodím s ním pravidelně cca 3x ročně už kvůli té cukrovce a vet dělá vždy krevní obraz. Naposledy před 2 měsíci a výsledky byly v pořádku. Jen o něco málo zvýšená močovina, ale žádná hrůza. Uvidím, co bude s tím glukometrem.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CORNELA: naměřila jsem mu 5,1, což by mělo být v pohodě, ale mám trochu podezření, že glukometr přestal měřit přesně. Zítra si půjdu od veta půjčit jeho, abych je porovnala. S CT je mi to jasné, že bez toho mi nikdo nic neřekne. Je otázka, jestli se mu to bude opakovat a jestli kocoura vystavovat narkóze a stresu. Aby se mu naopak něco ještě nerozjelo. Přeci jen, je mu 14,5 let. Jinak je v pohodě a spokojený. A děkuju za reakci.
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    Nevěděl byste, prosím, někdo něco k tomuhle SAGEMA:? Dnes v noci se mu to stalo znovu. Ale trvalo to dýl, celou noc. Neustále chodil po bytě, někde se vždycky zašprajcl a nemohl zpátky. Postupně se uklidňoval, a když si lehl ke mně, tak neležel klidně. Neustále pohyboval hlavou, jako posouval ji po polštáři a hýbal packami. Jakoby je protahoval. Teď už je zase při sobě, ale odpočívá, celou noc nespal, teda nikdo z nás :) Bojím se, jestli takovéto změny chování nemůže způsobovat nějaký nádor v hlavě.
    GIO
    GIO --- ---
    LOVETHIEF: to je fakt vostry! to delal nejaky totalni diletant a jeste al
    ibisticky kecal:-(
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Nunu :-*

    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    24 hodin po zakroku, zatim se mi to zda jako dobra prace..

    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    TAPINA: A nemuzou se cysty vytvorit posleze, po operaci prvni? Ptam se, hlavne kvuli svy fene.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam