• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    jasný jasný, jen mě to zajímalo, kolik toho vychlemtá, určitě s ní dojdu na nějaký testy
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    PEPSSI: to měření je imho naprd ... pro každou kočku je "normální" něco jinýho, některá si srkne dvakrát denně, jiná je u misky furt, i když je zdravá. Důležitý je, že se změní její chování, tedy pokud dřív pila míň a teď pije víc (je jedno jestli je to "víc" v normě nebo ne), tak se něco děje. A pokud dřív měla problém s ledvinama, tak je na místě nechat to zkontrolovat.
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    tak první den měření...kočka vypila 100ml vody (váží 3kg), co jsem se tak dočetla na netu, tak je to v normě
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Od kterýho měsíce nebo jak mají vypadat drápky u šelmiček, aby byly na stříhání ?
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    oukej :))
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PEPSSI: hele mě už za ty roky práce prošlo rukama stovky koček, kterým jsme krve brali a ano, nelíbí se jim to, ale valná většina je v pohodě. Není to taková kovbojka a pokud to jako majitel nedáváš, je lepší to nechat na personálu a jít si sednout za dveře, i ta kočka to potom lépe zvládá.
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    no tak měření kolik toho vypije mi nic nestojí, to změřím i tak a pak dojdu na tu krev, eah, chuděrka moje malá :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PEPSSI: tak prostě kašli na měření, které může a nemusí nic ukázat (i v případě, že problem bude) a na ty krve dojdi, čistě preventivně, tak jak by to mělo správně být.
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    a když jí to tenkrát brali, tak mi právě doktorka říkala, že u koček je to vždycky složitý, že se jim to moc nelíbí a většinou se jim to bere třeba po operacích, kdy byly pod sedativama nebo tak. Jako Čindule to tenkrát zvala docela statečně, ale byl to boj jí napíchnout a já jsem u toho polykala slzy, když jsem jí viděla, důchodkyni jednu kočičí
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    no to je fakt dlouho, třeba tři roky
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PEPSSI: a jak že je to dlouho, co jsi s ní nebyla na krvích, smím-li se ptát?
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    to je právě ono :)) je možný, že před tím chlemtala někde jinde aniž bych o tom věděla, ale prostě ted je mnohem častnějc u misky, takže mi to trklo. Stejně to budu tak tři dny pozorovat a měřit a když se mi to nebude zdát, tak zavolám na veterinu, jestli je tohle množství normální
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    CAMELLA: já jsem s tou radou vycházela z toho, že sama mám občas pocit, že mi kočka pije nějak víc .. a pak zjistím, že je to jenom náhoda a pije pořád stejně .. je fakt, že jestli s ní PEPSSI: nejezdí na pravidelný kontroly (což ale nevím) tak by to stejně chtělo - preventivně
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    no zítra to snad půjde naměřit...momentálně s mužem, který nechává ležet odmáčené nádobí ve dřezu a má plnou sklenici vody na stole, je to dost neuhlídatelné :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PEPSSI: neměř spotřebu, když už jednou měla problemy, jela bych rovnou na krve. Koneckonců to by mělo byt u ledvinářů pravidelně kontrolované, aspon tak jednou za pul roku. Odběrů se neboj, pokud jsou na veterině šikovní, odeberou i hodně hodně vzteklé zvíře :)
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    LAMIA:
    GIO: vypadá to na zánět močáku. dnes bude na veterině s páníčkama
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    jasný jasný, díkes
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    PEPSSI: já jsem při "měřícím dnu" opravdu dávala bacha, aby právě ze skleniček nepila (neboť jinak by celý měření bylo na ...)
    PEPSSI: uvidíš. já bych minimálně zavolala
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    no toho jsem se bála, s kočkou to bude dost problém :(
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    PEPSSI: rozhodně zajet změřit hodnoty z krve, zvýšený pití je u ledvin klasickým příznakem ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam