• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    super, díky moc...čekám že to bude kolem těch osmi stovek
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    PEPSSI: Jak tak koukám, tak to můžou být dvě kila i litr :o) Samotné ledviny se dají udělat za takových 250 Kč, nicméně když bych dělala krev kočce, která má nějaký dlouhodobý problém, tak jí udělám komplet celou základní biochemii a hematologii a to je u nás za 500,-
    GIO
    GIO --- ---
    PEPSSI: za ledvinove testy (ozbor krve) jsem vzdycky platila kolem litru, 700 a vic.
    PLAVEVA
    PLAVEVA --- ---
    kdyz ma pes slaby proud moci, neprerusovany, dost pije, dost vymoci, ale proste to neni imo "kvalitni oblouk" - muze to neco znamenat?
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    PEPSSI: to fakt záleží, navíc i na tom, co všechno budou z tý krve měřit ... kolem pěti stovek bych si připravila jen za to testování
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    PONCIK: Takové hloupé, nicméně si myslím, že podstatné věci jsou vcelku srozumiteně popsané a vysvětlené:) http://www.mazlickoviny.cz/clanek/pece-o-drapky
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    chci se zeptat kolik tak ten odběr stojí? Já abych věděla, kolik si mám sebou připravit. Vím, že se to veterina od veteriny liší, ale jestli je to cca dvě kila nebo litr
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    jasný jasný, jen mě to zajímalo, kolik toho vychlemtá, určitě s ní dojdu na nějaký testy
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    PEPSSI: to měření je imho naprd ... pro každou kočku je "normální" něco jinýho, některá si srkne dvakrát denně, jiná je u misky furt, i když je zdravá. Důležitý je, že se změní její chování, tedy pokud dřív pila míň a teď pije víc (je jedno jestli je to "víc" v normě nebo ne), tak se něco děje. A pokud dřív měla problém s ledvinama, tak je na místě nechat to zkontrolovat.
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    tak první den měření...kočka vypila 100ml vody (váží 3kg), co jsem se tak dočetla na netu, tak je to v normě
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Od kterýho měsíce nebo jak mají vypadat drápky u šelmiček, aby byly na stříhání ?
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    oukej :))
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PEPSSI: hele mě už za ty roky práce prošlo rukama stovky koček, kterým jsme krve brali a ano, nelíbí se jim to, ale valná většina je v pohodě. Není to taková kovbojka a pokud to jako majitel nedáváš, je lepší to nechat na personálu a jít si sednout za dveře, i ta kočka to potom lépe zvládá.
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    no tak měření kolik toho vypije mi nic nestojí, to změřím i tak a pak dojdu na tu krev, eah, chuděrka moje malá :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PEPSSI: tak prostě kašli na měření, které může a nemusí nic ukázat (i v případě, že problem bude) a na ty krve dojdi, čistě preventivně, tak jak by to mělo správně být.
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    a když jí to tenkrát brali, tak mi právě doktorka říkala, že u koček je to vždycky složitý, že se jim to moc nelíbí a většinou se jim to bere třeba po operacích, kdy byly pod sedativama nebo tak. Jako Čindule to tenkrát zvala docela statečně, ale byl to boj jí napíchnout a já jsem u toho polykala slzy, když jsem jí viděla, důchodkyni jednu kočičí
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    no to je fakt dlouho, třeba tři roky
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PEPSSI: a jak že je to dlouho, co jsi s ní nebyla na krvích, smím-li se ptát?
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    to je právě ono :)) je možný, že před tím chlemtala někde jinde aniž bych o tom věděla, ale prostě ted je mnohem častnějc u misky, takže mi to trklo. Stejně to budu tak tři dny pozorovat a měřit a když se mi to nebude zdát, tak zavolám na veterinu, jestli je tohle množství normální
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    CAMELLA: já jsem s tou radou vycházela z toho, že sama mám občas pocit, že mi kočka pije nějak víc .. a pak zjistím, že je to jenom náhoda a pije pořád stejně .. je fakt, že jestli s ní PEPSSI: nejezdí na pravidelný kontroly (což ale nevím) tak by to stejně chtělo - preventivně
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam