• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    PONCIK: obojky pro kočky mívají pojistku, která se při dostatečném tahu rozepne
    moje kočky mají tenhe: http://www.spokojenypes.cz/...r%20pro%20ko%C4%8Dky/obojek-antiparazitni-sos-flea-tick-35-cm?id=13701 ... klíšťata žádná, blechy taky ne, cena v pohodě. Občas někdo nějakej ztratí, ale dá se to přežít (lepší, než kdyby se uškrtily).
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Co proti klíšťatům pro dvě pubertální šelmy kočičí ? U obojků mám obavy, že se někde zaháknou při výpravách za poznáním. Díkes
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    Jak dlouho vydrží enrofloxacin v neporušeném obalu v lednici?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    v tescu na zlicine foresto furt inzerujou pred lekarnou, tak treba jeste maji neco skladem, kdyby ...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CAMELLA: No to je pěkný. Dík.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TAPINA: tuším, že na konci června...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Oficiálně ampulím vadí jen šamponování, ale když pes poleze do vody v létě každodenně, tak mu to taky nebude fungovat dýl, než pár týdnů. Pro psy teda teď ještě je varianta Scalibor.


    CAMELLA: Nemáš nějaké interní info, kdy zas Foresto bude?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TILLIT: jako že se málokde dá sehnat, protože vyrobce neodhadl zájem a nové obojky se teprve vyrábějí.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAMBELINA: smí do vody, nesmí se šamponovat. Ae je fakt, že jsou drahé.
    Skvělý je obojek foresto, ale ten má ted vypadek.
    MAMBELINA
    MAMBELINA --- ---
    4 roky jsme používali kiltix obojek proti klíšťatům, letos nám ale nějak selhává. Nějaký typ na jiné antiparazitika pro psa? Kapičky mi na velkého psa přijdou dost drahé a navíc s nimi nesmí do vody...
    ZLAJA
    ZLAJA --- ---
    KEVIN00: a jak daleko od záchodu je načůráno? Naší kočce se třeba 3x povedlo,že sice byla všemi čtyřmi nohami v záchodě, ale zadek měla ještě venku, takže načůrala fakt úplně těsně před. :D
    Nepopírám, vždy k tomu měla důvod (jednou nevyčistěný záchod a dvakrát cizí návštěva, kterých se bojí a nejspíš nechtěla ztrácet čas mimo úkryt).
    Jestli by nepomohlo dát před záchod nějakou savou plenu, nebo něco co jde dobře vyprat/jednorázově vyhodit.
    Problém to neřeší, ale aspoň by to bylo vsáklé a neloužilo na podlaze a tolik doma nesmrdělo.. dokud nepřijdeš na lepší řešení.
    OPI
    OPI --- ---
    LAETATIO: taky jsem se tomu trochu divila...kámoška má kočky 4, pořídila 3 záchodky ale všechny chodí na jeden takže je zase pomalu zlikvidovala když to zbytečně zabíralo místo...jen hold čistí častěji než třeba já když mám jen jednu
    ADITU
    ADITU --- ---
    ZVIRATKO: ne nutně - mám doma v současnosti 4 kočky, dva záchody a v 80% jdou jenom do jednoho.
    ZVIRATKO: ano, jsou to asi "prasátka", ale průjmující kočka svůj výtvor zahrabe, jedna až dvě jiné postupně jdou přezahrabat, a pak tam klidně vykonají svoji potřebu.
    Takže LAETATIO: klid, nejsi v tom sám/sama :)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    ZVIRATKO: za nějakých skoro 20 let co kočky mám mělo průjem jen jedno kotě, které jsem právě kvůli léčení dotáhla domů a to mělo logicky karanténu. Jinak nikdy nic...

    TAPINA: já mám asi prostě zázračný kočky - na střihání drápků stojej frontu, zubní kámen si nechaj seškrabávat nehtem, tak tohle je asi jen další průvodní jev :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    LAETATIO: tak mas stesti. Jak resis kdyz ma nejaka kocka treba prujem? To mi nerikej ze tam pak nejaka jina vleze...
    Rule of thumb je redundance zachodu N+1 :-)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LAETATIO: Mohly by mít, a v případě, že by měly, tak by jim neměl nikdo co vyčítat. Doporučuje se počet záchodů rovný počtu koček + 1 (což u většího počtu je masakr, takže zaplať pánbu, že to kočky většinou tak nehrotí). Jde o to, že když víc koček odmítne chodit na stejný záchod, tak to není jejich problém, jen trvají na dodržování elementární hygieny :o)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    ZVIRATKO: na počet záchodů je nějaký pravidlo? Já mám na 5 koček záchody 2 a evidentně s tim nemaj problém...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    KEVIN00: na 2 kocky mas mit zachody tri...
    nezmenil jsi stelivo? me delal kocour to, ze do zachodku sice sel, ale se spatnym stelivem nic nezahrabal a podruhy tam nevlez
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    KEVIN00: všechno, co radila ADITU + ještě bych sundala (aspoň dočasně) ten kryt ze záchůdku, pokud je načůráno jen před ním ...
    Ale popravdě, skoro bych vsadila na ten rozchod no, pokud se to akorát takhle kryje.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Děkuji za rady ... jsou to moje první zkušenosti s takovými problémy, tak se omlouvám za mé případné hloupé dotazy. Zítra je objednám k veterináři :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam