• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LANTHAL: Momentálně o ničem takovém nevím. Ale Noroclav má nově žvýkací ochucené tablety, pokud není zvíře hodně sveřepé, mohlo by to zabrat.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    Dotaz asi na TAPINAu prosím:

    Jsou na českém trhu k dostání nějaká základní antibiotika (něco jako Noroclav/Synulox) v sirupu?
    Občas je to s tabletama u zvířat dost boj (a pro děti atibiotický sirupy už jsou), dělá to už někdo?
    Chápu, že by si pak musel člověk koupit třeba celou lahvičku (tablety se dají jen odstřihnout), ale v některých případech bych to třeba já osobně klidně zaplatila :)
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    TAPINA: díky :)

    díky Tapině vyřešeno :)))
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    HYSTERIA: To asi nikde, protože volně se neprodávají velká balení a malá nejsou za dobrou cenu. Leda se domluvit s nějakým veterinářem, že ti udělá množstevní slevu. Já bych ti udělala, ale v Brně je ti to asi prd platné :o)
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Máte někdo tip, kde sehnat vleké množství odčervovacích tablet pro psy za dobrou cenu? Ideálně možnost online objednání..
    dííky...
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    TARGI: dokazou vypreparovat vsemozny veci. me se nejvic osvedcilo to proste strcit do krku.
    TARGI
    TARGI --- ---
    KIA: hmhm, těžko radit, chce to cvik, poradit to neumím, ukázat jo;-)
    ale hlavně toho veta, nepomohlo by, kdyby vet přijel za mina, alespoň, na zběžné vyšetření...??
    KIA
    KIA --- ---
    KIA: že prý prostě z čehokoliv - i z tý klobásy - to vytahnul..:)
    KIA
    KIA --- ---
    TARGI: to jsem se ptala taky, ale normálně to z toho jídla vyrejpal ven..:)
    TARGI
    TARGI --- ---
    TARGI: ne napadá spousta věci, co by to mohlo byt....
    TARGI
    TARGI --- ---
    KIA: nejlepší by byl vet, ale pokud k němu nepůjdou, osobně bych měl naordinovala klid, event ledovani...možná dodat nějakou kloubní výživu.
    hele ať mi nikdo netvrdí, že prášek, zabalenej v kusu pastiky, či buřta pes plive ;-)
    a jestli to je pravda nekamenujte mě:-)
    KIA
    KIA --- ---
    Ahoj,

    potřebovala bych poradit.. Nejedná se o mého pejska, ale o psa rodičů mého kamaráda..
    Mají kavkazáka - je mu 10 let.
    A napuchla mu zadní pravá noha - prý už to má asi cca 3 týdny ( kamarád nebyl doma, tak neví přesně), už to trošku splasklo po studeném obkladu. Chtěli bychom se zeptat, zdali by z fotky nešlo alespoň malinko odhadnout co by to mohlo být. U veterináře s pejskem nebyli, protože pes na sebe nenechá nikoho sáhnout, je pak agresivní a veškeré kontroly a zákroky se mu dělali v narkóze a majitelům už bylo minule řečeno, že je na narkózu už celkem starý. Další problém je, že vždy když měl brát prášky, tak je odmítal, vyplivnul a šlo to prý hodně horkotěžko.

    Díky za jakýkoliv názor.:)

    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: No možná pro jistotu jo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: no před těmi dvěma roky to ten jiný doktor ohodnotil jako depresi a po týdnu antidepresiv skončil na těch kapačkách.

    Teď jsem z toho měla pocit (neříkám že to tak skutečně myslela) že tu další dávku atb dostal jen proto že se mu k tomu vrátila i ta rýma a že jsem na tom trvala. (rozhodně padla věta - tak ony by atb stejně bral kvůli té rýmě).

    Jako přes noc se rozčůral po kapkách, což je rozhodně lepší než včera, takže to ještě nebudu hrotit a vezmu ho tam, kde ho léčí doteď a případnou změnu uvidím až podle toho jestli začne zabírat a nebo ne.

    Má smysl teď chtít vyšetření jestli už se něco děje s ledvinama? Jedna noc obstrukcí - 24 hodin katetr - 6-8 hodin nic a od včerejšího večera kapky.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Tak to by mělo zabrat, ale dokud jsou struvity v moči, tak je ještě brzy a problémy holt ještě můžou být. Nemyslela to s tím psychickým tak, že se kocour ucpává, protože ho to bolí? To možné je, jestli to zdravotní stav umožňuje, tak jsou na místě i analgetika, aby se pořádně bez bolesti propláchl proudem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: s/d hillsky
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: No ale kterou? :o)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: proti struvitovou.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Tak bílé krvinky tam být nemusí, struvity samy o sobě stačí na krev a ucpání. S obstrukcema může kocour se struvity bojovat klidně 3 měsíce, než mu pořádně zabere dieta a všechno se rozpustí. Takže holt pořád antibiotika, v případě úplně obstrukce katetr, a vyčkávat. Jakou dietu má?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: respektive podle té krve z moči tvrdila že tam ani nejsou bílé krvinky a nějaký zánět. To je to co se mi na tom nezdá nejvíc.

    Ten vet z jesenické kilinky před dvěma roky tvrdil zcela jednoznačně že to je zanedbaný bakteriální zánět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam