• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    CAMELLA: njn, uvidíme. Já tyhlety stavy tak nemam ráda...Díky za rady, předám :-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ELFIN: držím palce, at to nějak zvládnete. Ona anemie je u chronických ledvinářů častá věc, a fakt se to tín epo dá hezky upravit (samozřejmě záleží na konkrétním zvířeti).
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    SIMCIIQ: mi taky přijde úplně v cajku, má krásnou atletickou postavu :)
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    CAMELLA: jasná věc, díky za info každopádně
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ELFIN: tak dej aspon kontakt svému veterináři, at zkusí zavolat a poradit se. Neni to sranda erytropoetin sehnat, není sranda ho dávkovat a způsoby jsou různý. Já za ty léta ty základy dávkování sice znám, ale z výše zmíněných důvodů ti to takhle na netu psát nebudu, tohle už by fakt měl řešit doktor s doktorem, když už.
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    CAMELLA: Díky. Akorát to máme z Plzně daleko a nemam auto :-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ELFIN: u "nás" dáváme erytropoetin běžně u takových případů, máme (maj, už tam nepracuju) pořád na skladě a dávkování už je taky ověřený na desítkách koček.
    VK Galee, Jana Masaryka 1, P2
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    SIMCIIQ: hele, je mozny, ze v ty tmavy se ztracej detaily, ale me prijde proste pekne atleticka. Nevim co by ty lidi chteli, me se ti psi kulturisti s nohama do o a neohybajici nohy v kolenou pri chuzi a la slpicka na klicek nikdy nelibili:)
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    TAPINA: a nějaké bližší info k tomu, prosím, nemáš? stačí nějaký odkaz, odkud jsi na to přišla, dávkování...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Tak ja nevim, ale mne teda rpijde takhle uplne ok.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    trosku ji koukaji zebra
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    tady fotky





    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    GIO: Je to si druha, kdo mi napsal takhle na nyxu, ze nas videl z tramvaje, na ulici a ze Maja nevypada vyzable :)

    Ja se proste jen bala, aby nemela nejakou tasemnici, ale to bych prej poznala z trusu a trus je normalni. tak ji proste ted asi vic chutna a je furt hladova. Ale jako jinak je vesela, hrava, zadny jiny priznaky k tomu, ze by byla nemocna.
    Zvysim ji trosku davku grancli.
    GIO
    GIO --- ---
    SIMCIIQ: videla jsem vas nedavno na ujezde a neprisla mi nijak vyzabla.) pravd abylo to z auta..,)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ELFIN: Zkoušela jsem u chronického ledvináře s anémií humánní erytropoetin. Úspěšně. Krevní obraz se mu srovnal a žil s tím několik let.
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    uvítala bych rady a zkušenosti, jak nejlépe pomoci kocourkovi s diagnostikovaným selháním ledvin(vyšetření krve a moče u vet, hodnoty si přesně nepamatuju) začínající anémie, obrácený poměr albuminů a globulinů v krvi (one step na FIP negativní, na PCR teprve budeme posílat). Kocour, cca 2 roky, nalezenec, byl masivně začervený tasemnicemi, jinak po týdnu u nás přibral, je unavený, ale prostě "má se k životu" a je spokojený, že má kolem sebe lidi, je jasný, že prognóza není dobrá, ale za zkoušku to stojí vždycky...Samozřejmě začal dostávat ledvinovou dietu od Hills, omega 3 do tlamky, Benamax (vše po konzultaci s naší vet). Nějaké další typy, co by mu tak prospělo???
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MUI: Pod nějakou neurologií, vyšetření hlavových nervů, zraku. Možná je ten druhý jenom chytřejší :o)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MUI: Standardně se testuje obranný reflex - zakryješ jedno oko a směrem k druhému naznačíš, že mu chceš dát facku (ale z takové dálky, aby ho nezasáhl citelný proud vzduchu). Měl by se leknout. Můžeš si vyhrát a zkoušet to za světla, za šera, zkoumat rozdíly :o)
    Králík vidí dobře na dálku, ale špatně na blízko. Takže jestli se ti třeba zdá, že dlouho čmuchá, než najde jídlo, tak to je standardní králičí zrak.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    TAPINA: Jo fotky nahodim, ted jsem je udelala, ale podle me na nich neni nic hroznyho videt :(
    ted ji krmim shitem, pac jsem bez prace a zije se mi trosku bidneji.. jinak vyrustala na happy dogu, royalu a pak jsem krmila lososovym britem..
    TEEAK: no zkusim zvysit jeste trosku grancle a pak pripadne veterinarni prohlidka :)

    ja se jen bala, aby treba nemela tasemnici :( nebo tak.. ale jako ona nezhubla rapidne v kratky cas, ona byla stihla vzdycky.. jen ted jsem se na to zacla vic zamerovat, jak mi to zacli rikat lidi.. jinak samo to rika mamka a pak par znamych..
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SIMCIIQ: Dej sem fotku (nejlíp z boku a zeshora), ať posoudíme, jestli jí kosti lezou, nebo nelezou :o) Hubnutí sice může být příznakem problému, ale moc často nebývá samo o sobě u jinak zdravě vypadajícího aktivního psa. A ještě čím krmíš.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam