• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    GIO
    GIO --- ---
    nojo, ja to prave naposled resila se Sophinkou a bylo to hrozne zufaly..
    MAGDALENA
    MAGDALENA --- ---
    GIO: s tim, ze krev netece zas bojujeme my. Nastesti je Berca trpeliva a doktorka to nevzdava tak mame aspon par kapek.
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    GIO: tak to je jeste lepsi zprava, ze si kvuli tomu nikdo treti nebude muset cerpat zbytecne volno. diky moc! jdu rovnou zjistit moznosti
    GIO
    GIO --- ---
    nemusis ty bantovat nekoho dalsiho, urpimne lepsi je fakt kvalifikovany personal, sestra... druhy doktor, protoze jit tam jen tak s nekym taky neni zarukou uspechu. a dneska to myslim taky jeste lze stihnout..
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    tak dik. dlasi volno sice dostanu zase az za tyden, ale alespon jste me motivovali, ze pujdu k jinymu doktorovi s nekym tretim a budu doufat....diky, fakt jsem byla uplne zdeptana
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TATEREZA: jasně, to by pravděpodobně bylo. škoda :/
    GIO
    GIO --- ---
    mnohem horsi je, kdyz odber jde provest, ale krev nikde:-( takze bojuj dal, urcite se to povede, asi jsi byla v nejake mensi ordinaci, kde doktorka nema k ruce vic personalu, tka zkus dojet nekam, kde je vic lidi, a urcite se to povede.
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    GIO: jo, asistence treti osoby by mohla pomoct, i kdyz mi v jednu chvili pripadalo, ze vic uz udelat proste nejde a ze ted je to na doktorce, jenze ona se ji podle me i trochu bala. kvuli tomu skoncil ten prvni dobre vypadajici pokus, ze se lekla...

    TEEAK: kocka je bohuzel segry, ktera je ted v zahranici, mama by to nedala, maji spolu spis neutralni vztah a navic mama neni moc razna a je spis hystericka, bojim se, ze by to bylo spis kontraproduktivni
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    čim hojit mokvajici - vyrazku, podrazdeni - nebo co to je? vet rikal, ze to mam nechat byt, ze jak čuba ma ATB, tak se to zahoji, ma chudak nahubek ,aby si to nelizala, ale nehoji se to...uz zacinam byt nastvana, zoufala, nic se nehoji, pes chradne, nezere uz ani maso!!!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TATEREZA: Šance vždycky je, každému zvířeti někdo někdy odebere krev :o)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TATEREZA: a co třeba přítomnost mamky u odběru, nepomohlo by? moje kočka si ode mě nechá udělat prakticky cokoliv - vrčí a prská, ale nechá se sebou manipulovat bez problémů .. ale když se s ní pokouší udělat cokoliv třeba můj přítel (na kterého je normálně zvyklá a chodí se za ním sama mazlit) tak je hysterická .. ale každá kočka je jiná .. nevzdávala bych to
    GIO
    GIO --- ---
    jasne ze to jde, kdyz to tece.. a ty musis kvalitne fixovat, muze ti pomoci i sestra napriklad, dve uz kocku udrzite spolehlive.
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    TEEAK: asi to provedu. chtela jsem hlavne vedet, jestli to teda proste jde, protoze z dnesniho zazitku i z toho, co mi rikala, jsem nabyla dojmu, ze uz ji proste krev neodeberem. protoze ona je hodne stara, je ji asi 16 s tim, ze vlastne asi nikdy nebyla mimo mamy byt...
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TATEREZA: a co jí nechat krev nabrat jinde .. pak akorát proprosíš o výsledky (a nebo už "jinde" zůstaneš)
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    TAPINA: rozumim. ale sance odebrat ji krev teda podle tebe je? na jedny pacce uz ji kousek i nabrala..protoze ja ted fakt nevim, co mam ted delat
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TATEREZA: Souhra okolností typu nespolupracující zvíře a špatné žíly můžou být fakt problém. A já odsud na dálku neposoudím, jestli připadal v úvahu pokus z krku, to bych musela vidět hlavně tebe při té fixaci :o)
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    TAPINA: takze sance je, akorat asi pani doktorka nebyla z nejschopnejsich? protoze zafixovala jsem ji nekolikrat, ale pak nandat to skrtidlo, pak napichnout, pak zjisteni, ze asi skrti spatne, par vpichu naslepo a pak rezignace
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TATEREZA: Tak někdy to je náročné, což jsi asi sama viděla. Nicméně vzala jsem krev zatím každému, kdo přišel. Někdy je to u agresivních koček lepší z krku (je to rychlejší + kočka nevidí, co se s ní dělá). Ale to zas vyžaduje o to spolehlivější fixaci od majitele, jinak hrozí poranění (kočky).
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    prosimvas, chtela bych znat vas nazor, treba lenice nebo kohokoli, kdo ma nejakou zkusenost.

    je fakt tak nemozny vzit vztekly kocce krev? musela jsem si na to vzit posledni dovolenou a ta zenska to proste nezvladla. jsem cela podrapana a pokousana z toho, jak jsem se ji snazila pacifikovat a kdyz se mi to slavnostne povedlo, tak ona nenasla zilu, ze ma spatne nasazeny skrtidlo, jenze ma bohuzel jen skrtidlo nasazovaci a tu packu jsem ji nemohla pustit. fakt to nejde zaskrtit necim jinym, treba provazem nebo cokoli? protoze takhle ma akorat kocka sileny trauma, oholeny a rozpichany obe packy, ja mam vycerpanou dovolenou a krev neni...

    cimz teda asi cela lecba skoncila, protoze ted nevime, jestli muze jit operaci, vzhledem k tomu, ze je uz fakt hrozne stara. a kdyz jsem teda chtela vedet, jak to mam resit, tak nevedela. at to zkusim priste. no jasne, to bude po tyhle zkusenosti mnohem lepsi.
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    ADITU: jo, tak přesně tohle všechno dohromady, plus ještě hovno - a máme aroma aptoflexu :D
    to je jasné, že psům chutná to, co nám páchne k zblití. Ale některé ty smrady jsou docela odhadnutelné - čichnu, drapne mi a vím, že to bude psovi chutnat. Jindy se ale stane, že čichnu a řeknu si, že to do něj budu muset lít násilím - a ono mu to chutná! Nebo i naopak. Třeba pagnamin mě docela překvapil, jak to psům jede :)
    Nebo třeba naprosto nechápu, jak je možné, že kočičinec je tak hrozně neodolatelný :D
    Prostě záhadná zvířata :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam