• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    TAPINA: to jsem si myslela, dík. Cestal taky "sjíždíme" :-), ale jak říkám, občas je problém to zlikvidovat...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ELFIN: Na endoparazity bývá Cestal Cat spolehlivý, když se dodrží dávkování. Přírodní preparáty jsou na tom z většiny tak, že by dřív zabily tu kočku, než škrkavku.
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    TAPINA: no já byla taky řádně naštvaná, že jim dali Frontlina - to už snad dneska každý vet ví, že to nefunguje...(nebyla to naše "dvorní"veterina)
    Máš, prosím, zkušenosti třeba s nějakými přírodními preparáty na parazity (i endo) u koček? Jako co si budeme povídat...kolikrát už se mi stalo, že mám kočky 4 i 5x po 14 dnech odčervené různými preparáty(hlavně jedeme Vitaminthe, Milbemax, Dehinel, ale i další) a napošesté z nich vypadnou škrkavky...taky jsou to mrchy odolné!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Samotný fipronil fakt už dneska né. V té kombinaci bych to ještě úplně nezatracovala, no a Comfortis je jistota. Otázka je, co budem dělat, až si blechy zvyknou i na tablety :D
    ELFIN
    ELFIN --- ---
    AD blechy - přišla mi dvě minikoťata postříkaná Frontlinem na veterině a blechy na nich vesele hopkaly i několik hodin po aplikaci - nechcípla ani jedna(byly v přepravce na bílém ručníku)...Bolfo pudr zabral lépe ale taky nezabil všechny. Je to radost, fakt
    GIO
    GIO --- ---
    MONIOUS: mi driv take..
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    mne teda frontline na blechy zabral a na klistata to fungovalo taky
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    může ode mě pes chytit kašel? I když si nejsem uplně jistá jestli se jen nesnaží napodobovat moje zvuky :D
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    GIO: Ale není, už ti to píšu podruhý. Je tam víc fipronilu a další látka (eprinomectin) k tomu.
    GIO
    GIO --- ---
    dyt broadline je frontline. u nas je na jehoucinky vpodstate imunita.. je to proste individualni a nekdy nezbyva nic jineho nez zkouset..
    MYSKAZBRISKA
    MYSKAZBRISKA --- ---
    LABRUJA: Broadline doporučuji; dala jsem ho kočce a do dvou dnů bylo po blechách. Máma u svých dvou zcela bytových koček bojovala s blechama od té doby, co si je před více jak rokem přinesla jako koťata. Před pár týdny taky dala Broadline a blechy jsou fuč.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LABRUJA: Jasně.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    LABRUJA: To je mi novina, to jsi zjistila sama?
    Teď vážně: samozřejmě vím, že nestačí pouze jedna aplikace na zvíře. Zvířeti se dává (alespoň u frontlinu) jedna pipeta měsíčně a u nás to zatím vždy stačilo. Naopak když jsem se nechala ukecat na něco "lepšího" a samozřejmě třikrát tak drahého od veterináře, bylo to k hovnu.
    A hlavně jsem mluvila o tom, že je třeba vyčistit celý byt. Moje poznámka, že "nestačí" směřovala k tomu, že skutečně ne, nestačí vyprat, vyluxovat a vytřít. O tom jsem se přesvědčila více než jednou na vlastní kůži. Dům je nezbytně nutné chemicky vyčistit, a to nejméně dvakrát. Jediné, co kdy fungovalo, je buďto biokill nebo deratizér se svými prostředky.
    Pakliže se ti někdy podařilo to zvládnout s menším úsilím, tak buď ráda, máš štěstí.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    LABRUJA: Nějak tomu nerozumím - třetí měsíc s tím válčíte a tvrdíš, že stačí? To si nějak odporuje, ne?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Ono ale vyjde levněji, než Comfortis na tři měsíce.

    LOVETHIEF: Tyhle tabletové věci jsou a vždycky budou jenom na veterinách.
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    TAPINA: Nestačí a v domácnosti s kočkami samozřejmě biokill normálně používáme. Už několik let.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    VERCA_ZABA: a kde se da koupit? Jen u veta? Nebo jsi nasla i nejakej eshop? Ja totiz ne.
    Ne ze bychom byli zableseni (kurva, ted jsem to urcite zakrikla), ale treba by nebylo od veci mit tohle v zasobe...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TAPINA: oká.. jenom ted koukám, to bravecto stojí tolik? no potěš pánbů..
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    VERCA_ZABA: Žádná :o) Dej všem zvířatům tablety nebo ampule, vyluxuj, vytři normálním prostředkem, co jde vyprat, vyper, co jde vyvařit, vyvař. To by mělo stačit.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TAPINA: oká, díky! a jaká je obdoba biokillu, když máme kočky? protože k rodičům je dát nemůžem, ty taky nechtěj blechy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam