• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    HEJSEK23: oni většinou žerou z hlíny kořínky, co vím :)
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    proč že to psi občas žerou hlínu? nějaké minerály nebo tak něco?
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    FIFAJZ: travu zere bezne, teplotu nema. Pockam, co bude zitra a jestli se to nezlepsi, tak na veterinu samo pujdem.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    Jestli blila jehlici, klidne muze mit jeste nejakej bordel v zaludku, snad nic pichlyho - kdyby to chovani pokracovalo, jela bych na veterinu. Kor kdyz zere hlinu a neciti se dobre, teplota se nemerila? Jinak mi fena zrala ve velkym travu, hlinu a dalsi divno veci pri zanetu delohy, vylitnula z nicehoz nic v noci s akutni potrebou se necim nacpat.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    _ANT_: Já vim, že když psiska "blemcají" - takové to lízání se na prázdno - tak to právě může být nerovnovahou šťáv v žaludku :)
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    WESSNA: to by slintala, nebo ne?
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    _ANT_: Překyselení žaludku?
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Fena se neustale olizuje, zaclo to z niceho nic v noci, vzbudila se, vyblila se (jehlici a tak) a zacla se olizovat. Dneska s vervou zere hlinu a je jak na trni. Pri ohmatani hlavy a cumaku nepozoruju zadny divny reakce. Vodu puje, granule sezrala s chuti. Cim to muze byt?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    tohle jsem nasel vcera na kocici dece na posteli, ale nevypada to jako neco z kocky, ze? me to prijde jak moli larvy? ale jak se to dostane na umelohmotnou deku...?? bylo jich tam asi 5. Nepoznavate to nekdo? Nikde jinde jsem to nenasel.

    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: provedu, dekuju :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Tak kocour se může naočkovat klidně hned. Kočka za těch 14 dní.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: a doporuceni? za 14 dni oba k vetovi a naockovat? ted uz teda ven ani jeden snad nepujde :) nebo je vse v poradku a nemusim nic? kocour mel naposled Versifel CVR 6/2019, to nevim jestli se vubec pocita...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Kočičí Nexgard je na blechy i červy, takže odčervená byla a stále je, drží to měsíc. Mezi narkózou a očkováním by opravdu mělo být minimálně 14 dní. To je zrovna jeden z důvodů, proč je dobré očkovat i indoor kočky (že přijde druhá, která nemůže být očkovaná hned), ale těch důvodů je víc. Kočka v bytě je před infekcemi víc v bezpečí, než venku, ale ne úplně chráněná.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ahoj, od tet jsem vyfasoval zachranenou venkovni kocicku, pred cca 14dny vykastrovanou (uz mela zarodky...), udajne zdravou (a vypada zdrava)
    v domacnosti mam uz delsi dobu kocoura
    pred operaci byla odcervena a odblesena

    predpokladam, ze jednou nestaci, takze co opakovat a kdy? obcas se podrbe, blechy jsem nenasel a z pelisku trus blech neidentifikoval (vyprasil jsem ho do vany a navlhcil a nic jako krev nevidel...).
    na odbleseni dostala pred 14 dny NexGard FE Spot, na odcerveni bohuzel nevim ale zkusim zjistit
    a taky predpokladam, ze kocoura zaroven odcervit a odblesit pro jistotu taky

    a podobne otazka na ockovani - pry to jde az cca za dalsich 14 dni kvuli te kastraci (ale pak taky teta rikala neco o 2 mesicich tak nevim) - kocour kdysi ockovany byl, ale jak ho nepoustim ven tak to neresim

    dneska jsem je bohuzel musel pustit k sobe, uz to neslo drzet je oddelene, tak doufam ze jsem to moc nepo... :/
    pokud reknete, vezmu je oba na veterinu, jinak bych zatim koupil neco volne prodejneho pokud to ma smysl a dal tomu jeste chvilku nez je odvezu na ockovani (takze za tech 14 dni?)

    nejake dalsi tipy?
    kuju
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    TAPINA: uz dostala 2x 2 a pomohlo to. Fena jedna blazniva popelnicova.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    _ANT_: Můžeš a dává se víc, než lidem, aby to mělo efekt. 2 tablety jsou minimum, většímu psovi klidně tři.
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    _ANT_: jasně
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Můžu dát psovi černý uhlí? Předpokládám, že by to neměl být problém, ale radši...
    XAJA
    XAJA --- ---
    TAPINA: super, dik. stres on mal, a poriadny, prave. este pojde na veterinu, len toto bola taka rychlovka, kocur bol na kastraciu a len mi pri odchofe strcili do ruky papier s vysledkami.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    XAJA: Aktuální glykémie u kočky neznamená vůbec nic, protože se běžně zvyšuje stresem i na hodně vysoké hodnoty. Diabetes se musí prověřit hodnotou fruktosaminu, případně musí být alespoň i výskyt glukózy v moči.
    XAJA
    XAJA --- ---
    TAPINA: tapi, prosim, aky velky problem je u 13 mesac. kocura cukor na lacno 9,66 (ref. max. hodnota je 8,84). bolo to teraz v piatok 15.7. pred par tyzdnami - 23.6. bol v norme: 4,91 mmol/l
    mam plasit, alebo to proste moze jednorazovo vyskocit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam