• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Počkej, podle jaké krve byla kastrovaná dobře, když má vysoký estrogen? To si přímo odporuje. Pokud má vysoký estrogen, tak má v těle ovariální tkáň. Nemusí to být přímo "blbě vykastrovaná", nemusí to být hned zapomenutý vaječník, někdy je tkáň schopná produkovat hormony uložená I atypicky někde bokem, Ale jako první bych hledala v místě vaječníku.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    Co se da delat s mladou (~1y) kockou, ktera ma natekle mlecne zlazy (asi jen dve na jedne strane) a podle krve zvyseny estrogen? No a blbne...
    Vykastrovana je udajne dobre (podle krve), na sono zadne nalezy, kastrovana byla loni v zari a byla pri tom brezi...

    krev sem kdyztak hodim vecer, koukam ze jsem si to nevyfotil...
    EZKATER
    EZKATER --- ---
    Daruji za odvoz 6 kg (minus jedna porce, otevreno min tyden) dietniho krmiva https://www.spokojenypes.cz/royal-canin-vhn-canine-gastrointestinal-low-fat-6-kg/; Praha 1
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Tak muz vzal Bofa na veterinu. MVDr. nevedela,prej to zkousela mackat a nic,tak usoudila,ze mu praskla cevka. Dostal heparoid na mazani a kdyz nic,tak za tyden opacko na veterine 🙃
    Bof je urazenej k smrti.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    TAPINA: Super,prima.
    Tak ja na to kouknu rano a pak obvolam veteriny pripadne.
    Diky moc!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BESTIEVSAMETE: Jestli je to naplněné tekutinou, tak se to během tak zítřka provalí a vyteče, pak by to stačilo čistit Betadinou. A když ne, tak k vetovi.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Ahoj,
    Bof mel rano v ousku flek,ted tam ma flek a boulicku. Vet napsal “propichnete to”, manzel se postavil proti.. ja se zlomenou panvi kocku sama nechytim…
    K vetovi?

    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Moc diky obema.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LA_PIOVRA: Udržet v čistotě, výplachy, já bych klidně použila něco s kyselinou hyaluronovou, ale to chce minimálně poprvé aplikovat odborně na veterině.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    LA_PIOVRA: Hele co já mám zkušenosti takhle s ránama, kor když nevíš proč se to otevřelo, tak potřebuješ, aby se ti to s něčim neuzavřelo a nezačalo to uvnitř hnisat... já bych to taky jen histericky čistila co to jde, otevírala, proplachovala, vymačkávala, pokud je tam nedej bože kapsa a nechala to pomalu zatahovat. Já na to používám buď betadine nebo řepík.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Kamaraduv pejsek mel nejdriv natekly ucho (pricina neznama), tahali mu z nej krev a nakonec to udelalo tohle.
    Pristup veterinare se kamaradiovi zda byt mozna az moc konzervativni, udrzet v cistote, vyplachy.
    Je nejaky zpusob, jak urychlit hojeni?

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: děkuji. V půlnoci dostane dávku a v 11:30 ho předávám.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Obecně 12 hodin.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Kolik hodin před anestezií (zuby) nesmí kočka jíst.
    Ptám se přesně na hodiny, protože je pokrytý antibiotiky (s jídlem) a dávku dostává ráno. Vstanu a dám mu to na čas, aby byl pokrytý dál. Ale večer předem mi to přijde brzo od dnešní dávky.
    VOD_KA
    VOD_KA --- ---
    BESTIEVSAMETE: Vysoke CRP, antibiotika, zitra kontrola. Kasel se od te doby neobjevil, tak zitra uvidime.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    VOD_KA: jak to dopadlo?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    VOD_KA: potrebujes slyset, ze mas jet. Tak jed. Co kdyz je to otrava, nejaky predmet v zaludku.... Kdyz nepojedes a neco se stane budes si to vycitat. Zitra ho muzes vzit i jinam.
    VOD_KA
    VOD_KA --- ---
    Ahoj, jdu pro radu s nasim seniorem, krizenec husky, skoro 15 let.
    Uz podruhe ho v noci chytil zachvat kasle, jakoby se davi a taha nas ven, kde okamzite zere travu - spis ji urputne spasa, jako krava. Dnes je vsechna trava pod snehem, tak misto ni zral snih, ktery pak vyzvracel.
    Taky se mezi kaslanim dost klepe a prislo mi, ze ma i krece v obliceji. Mezi zachvaty je ale v pohode, ma chut k jidlu, hraje si.
    Jeli bychom na pohotovost, ale jedina v okoli je dost hrozna, tak cekame, jaka bude noc a nejpozdeji zitra pojedeme.
    Spis me zajima, na co se pripravit, pripadne jestli jet radsi jet hned, i kdyz ty klinice vubec neverime.

    Diky
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: on obcas blil i predtim protoze moc hlta, nemyslim ze to je z tech ATB, spis z kombinace ze hlta + voda co do nej rvu... jde mi spis o to jestli po hodine uz ty ATB aspon trochu vstrebal nebo mam dat neco znova, nebo to nutne vymyslet jinak... treba mu je naopak dat pred jidlem a dat mu napit a pak ho teprve nakrmit?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    TAPINA: ano
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZVIRATKO: Dáváš je po jídle?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam