• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    PETRA_CHATEAU: royal Canin Fibre response a vlakninovou vet.dietu ted dela uz i Brit.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    je teda nesnasim bentonit... :)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    ZVIRATKO: nejsi divnej používám odour lock stelivo https://www.spokojenypes.cz/intersand-kockolit-odour-lock-fresh-12-kg s kombinací s Beaphar Odour Killer odstraňovač pachu a jen vybírám a dosypávám.......nikde nic nesmrdí a to mám 3 kočky. :-) stelivo trošku dražší, ale ohromně se vyplatí
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    ZVIRATKO: U nás to záleží jak to v té toaletě vypadá. Takže tím návodem se vůbec nezaobírám
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    CATSIAM: ty jsem zkousel ale kocour do nej udelal drapama diru a pak se to vsude sypalo :)
    spis mi slo o to jestli fakt menite celou napln zachudku tak casto jak je v navodu (ted teda koukam ze treba u Cat's best pisou az 7 tydnu ale prisahal bych ze vcera jsem na obalu cetl tyden, mozna to byl trochu jiny typ...)
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    ZVIRATKO: Já jsem v jednom záchůdku přešla na pytlíky, který se pod stelivo dají, tak se to pak odnese do popelnice v tom (naštěstí moje kočky ten pytlík nerozškrábou) - používám v něm silikátový stelivo a čistit pak to dno byl docela děs
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    A kontrolni otazka, jsem sam (a prase), ze kazdy tyden nevymenim vsechno stelivo v zachodku a neumyju ho, pokud neni vylozene zapraseny? Pisou to na webech, pisou to v navodech, ale jeste jsem to u nikoho nevidel, tak si rikam jestli jsem divnej... Realne spis dosypavam stelivo a vetsinu zachodku myju tak jednou za 2 mesice (ale hodne zalezi na stelivu jak hrudkuje nebo se rozpada).
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    PSA: 15 let chovam kocky a teprve dnes jsem objevil kouzlo kozliku lekarskeho. Kocour, co se desil zachudku po nakapani par kapek do zachodku do nej okamzite skocil a zacal konat potrebu (a po ozuzlavani kozlikove mysicky se mi na miste vleze pocural, ale to je lepsi nez kdyz predtim nesel vubec :-D)
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    TAPINA: Jo dostal jsem tabletu na psa 20kg, rozdelil jsem ji napul a z te pulky jsem jak je mekka vytvaroval dve kulicky a ty uz sly do obou kocouru naladovat bez vetsich problemu :) Ale oba dva jsou nauceni ze kdyz je hodim na zada tak si nechaji udelat cokoli od strihani drapku, kapani do oci/usi az po podavani tabletek.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WOLFGAR: No,tak když už takhle, tak dávka pro kočku je dvojnásobná oproti psí, takže kočka do 5 kg má dostat celou tabletu pro psa do 10 kg.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WOLFGAR: Už vidím, jak rves kočce do krku tabletu, co má 3 cm v průměru :D Ty jsi určené k dobrovolnému rozžvýkání.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    TAPINA: Jak nesezraly, narvu do krku a neptam se jich :D

    Ale chtel bych ti tu podekovat za osvetu o Bravectu protoze jsem takhle resil mesic zpatky tesne pred odjezdem na dovolenou blechy, docetl jsem se tu o Bravectu tak jsem si sehnal od veterinare normalne psi pilulku, kazdej kocour dostal polovinu a naprosto bez problemu, blechy vyreseny a to jsem krome vyprani pelechu jinak zadnej extra uklid nehrotil, postupne behem toho mesice se jakykoli dalsi prirustky napily a chciply az nezbylo nic.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    řešíte někdo u psa zvýšenu potřebu vlákniny kvůli nedostatečnýmu pohybu střev? moje x čivava (cca 13 let) je na granulích hills biome a funguje to, ale po 3 letech už je nechce moc jíst, takže hledám alternativu.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: ja mam nastesti kocky zmakle, pro me je vic prace narvat na ne ten spot on :) ale chapu
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    ANABEL_LEE: Mě už i někdo informoval, že se dá použít i Symparica, ale ta je taky jen na měsíc.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ANABEL_LEE: No... na měsíc. To vychází při reálné výdrži Bravecta tak zhruba dvakrát dráž a je s tím víc práce.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: pro kocky je Credelio, zerou to norrmalne vhozenim do krku
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: supr, tak jsem si to myslela dobře.
    Moc děkuju.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: Ano a nedá.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: A Bravecto pipeta tedy funguje stejně dobře jako ta psí? A dá se sehnat i jinde než u veterináře?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam