• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WOLFGAR: No,tak když už takhle, tak dávka pro kočku je dvojnásobná oproti psí, takže kočka do 5 kg má dostat celou tabletu pro psa do 10 kg.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WOLFGAR: Už vidím, jak rves kočce do krku tabletu, co má 3 cm v průměru :D Ty jsi určené k dobrovolnému rozžvýkání.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    TAPINA: Jak nesezraly, narvu do krku a neptam se jich :D

    Ale chtel bych ti tu podekovat za osvetu o Bravectu protoze jsem takhle resil mesic zpatky tesne pred odjezdem na dovolenou blechy, docetl jsem se tu o Bravectu tak jsem si sehnal od veterinare normalne psi pilulku, kazdej kocour dostal polovinu a naprosto bez problemu, blechy vyreseny a to jsem krome vyprani pelechu jinak zadnej extra uklid nehrotil, postupne behem toho mesice se jakykoli dalsi prirustky napily a chciply az nezbylo nic.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    řešíte někdo u psa zvýšenu potřebu vlákniny kvůli nedostatečnýmu pohybu střev? moje x čivava (cca 13 let) je na granulích hills biome a funguje to, ale po 3 letech už je nechce moc jíst, takže hledám alternativu.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: ja mam nastesti kocky zmakle, pro me je vic prace narvat na ne ten spot on :) ale chapu
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    ANABEL_LEE: Mě už i někdo informoval, že se dá použít i Symparica, ale ta je taky jen na měsíc.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ANABEL_LEE: No... na měsíc. To vychází při reálné výdrži Bravecta tak zhruba dvakrát dráž a je s tím víc práce.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: pro kocky je Credelio, zerou to norrmalne vhozenim do krku
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: supr, tak jsem si to myslela dobře.
    Moc děkuju.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: Ano a nedá.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: A Bravecto pipeta tedy funguje stejně dobře jako ta psí? A dá se sehnat i jinde než u veterináře?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WESSNA: Pro kočky prášky nejsou, ony by to nesežraly :D Je taky Bravecto, ale ve formě pipety. Jinak je vše stejné, jako u psů.
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: Mohla bys mi ještě poradit prášek na ektoparazity pro kočky: Já se v nich vůbec nevyznám, jen v těch psích...
    (mmch, nakonec mají psiska Bravecto a doma vyrobený repelent)
    FRANCINE
    FRANCINE --- ---
    CATSIAM: Nás kocour měl zácpu, až nakonec skončil na hospitalizaci na veterine protože 3 dny nekadil. Nikdy předtím jsem neměla takovou radost z hovna, jako když se tenkrát konečně vyprázdnit. Doporučili nám probiotika. Měli jsme Fortifloru od Puriny, ale určitě bude víc výrobců. Prodali nám to na veterine, ale dá se volně koupit i na webu. Jsou to pytlíky s práškem, ktery nasypes na zradlo a kočky ho zbasti. Docela jim to chutná. Blbý bylo, že u nás to chutnalo všem kočkám, jen ne tomu kocourovi se zácpou:). Taky nám doporučili hlídat přísun vody a případně redit kapsičku vodou a pravidelně vycesavani.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    CATSIAM: Bezopet
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    Zdravím,
    Krátkosrstý kastrovaný kocour dostal zácpu, došlo k ucpání tlustého střeva - to se řeší na veterině. V trusu je hlavně srst. Ale co si pamatuji, tak měl téměř vždy tužší stolici než naše druhá kočka - takže možná problém bude i někde jinde než jen v bezoárech. Budou se ještě dělat další rozbory krve - tak pak se uvidí, až se ty všechny výsledky poskládají dohromady.

    Máte s tím někdo zkušenosti? Můžete mi doporučit nějaké granule / kapsičky / doplňky stravy, které se vám osvědčily? Třeba i něco, co by změkčovalo stolici a mohl to dlouhodobě užívat?
    Děkuju
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    TAPINA: Myslela jsem si to. Dekuji.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    _ANT_: Dokonalá láska je obecně blbost. Na podporu mozkových funkcí seniorů je skvělý Karsivan.
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Funguje to, nebo to je blbost?
    COGNITIVE+ | Dokonalá Láska
    https://dokonalalaska.cz/cognitive
    ZLAJA
    ZLAJA --- ---
    Dobrý den, jdu si k vám po delší době pro radu/postřehy.
    Náš starý pes, cca 15 let, poslední cca tři týdny omezil močení. Je schopen nečůrat i 16 hodin.
    Bere Karsivan a Cardisure, už cca 3 roky. Před 2 týdny jsem s ním byla na kontrole, srdce, krev (ledviny, játra) ok.
    Doma se nic nezměnilo. Dostává ráno a večer granule, vody vypije stále stejně, procházky stále stejné (3-5x denně).
    Je to nervóza, senilní. Močí na jednom konkrétním plácku u domu, jinde nečůrá, ale to dělal už dřív. Doma se taky nepočůrává.
    Aktuálně to vypadá tak, že se vyčůrá kolem 17 h odpo, v 18 dostane večeři. Poté venčení před spánkem, kolem 22 hodiny. To jen udělá bobek, ale nevyčůrá se. Ráno s ním letím hned po probuzení kolem 6.30. Někdy se vymočí, dnes ale třeba ne. Jen bobek a kouká na mě, že by už šel domů na snídani. Dostal nažrat a znovu jsme šli v 8.30 a to už konečně čůral.
    Dřív byl schopný močit při každém venčení. Teď na mě kouká, co po něm furt chci. Přitom čuchá, bobek udělá. Nic netlačí, nevypadá, že by ho něco bolelo.
    Pokud je to zdravotně ok, že močí jen 2x denně, nebudu to řešit, ale mám strach, abych něco nezanedbala.
    Máte někdo podobnou zkušenost? Jsou takhle velké prodlevy ok? Čím to mohu podpořit? Aby víc pil? Nebo třeba vyzkoušet cbd na nervy? Že se hodí víc do klidu? Nebo znovu na veterinu a chtít nějaké jiné testy?
    Moc děkuji za rady a zkušenosti.
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Tohle jsme objevili rano. Kocour zere a loudi a mazli se… tak zatim vyckavame do pondeli.
    Nemuze bejt chvili klid 🤦🏼‍♀️

    WESSNA
    WESSNA --- ---
    TAPINA: Tak ono je oboje Frontline :) pipeta buď combo nebo triact, nejsem si jistá
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam