• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSDiskuze o nesmrtelnosti chrousta (centrum pro léčbu memetických poruch a mementálních postižení, trollologie, apod.)
    Varování ministerstva memetiky: při neodborné manipulaci s Occamovou břitvou hrozí nebezpečí úrazu

    Jak definovat, co to je "Diskuze o nesmrtelnosti chrousta" ? Já bych zkusil např. tohle: Specifický způsob řešení otázek, které se svojí podstatou dotýkají např. metafyziky, filosofie, teologie, kosmologie, psychologie, sociologie, politiky, antropologie, teorie jazyka, teorie médií a metodologie přírodních věd - ale které jsou vedené bez použití sofistikované terminologie humanitních věd (tzn. tak, aby tomu rozuměly i malé děti).

    http://en.wikipedia.org/wiki/Meme - http://en.wikipedia.org/wiki/Memetic_engineering
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Mem - http://cs.wikipedia.org/wiki/Memetika
    memetická porucha - porucha normálního fungování memů v naší mysli nebo ve společnosti
    mementální postižení - postižení člověka nebo společnosti způsobené větším než malým množstvím memetických poruch
    memóza - onemocnění způsobené škodlivým memem (ať už důsledkem memové infekce, nebo memetické mutace)
    memová infekce - nedobrovolné přijetí cizorodého memu člověkem nebo společností
    memová mutace - samovolný vznik nového memu samovolným pozměněním (mutací) nějakého stávajícího memu
    memová epidemie - divoké, nekontrolované šíření memů ve společnosti (např. v důsledku propagandy, reklamy, nebo šíření drbů)
    memofond - souhrn memů, kterými disponuje jednotlivec nebo společnost
    memoterapie - léčba poruchy způsobené škodlivými memy (zejména pomocí jiných memů, např. přímo k tomu určených a uměle vytvořených)
    memetické inženýrství - obor, zabývající se záměrnou a promyšlenou tvorbou nových umělých memů (nezaměňovat s propagandou či reklamou)
    memobanka - úložiště memů, místo, kam můžete uschovat svoje memy pro pozdější použití
    bludotropní memy - memy s nadprůměrným potenciálem přimět své nositele uvěřit různým bludům
    memonosič - po vzoru "bacilosnosič", nositel memu (sám může být vůči danému memu imunní, ale u jiných ten samý mem může způsobit memózu)
    antimemetika - prostředky používané při léčbě memóz - např. malé, kontrolovaně užívané dávky alkoholu či konopí (pozor, nezaměňovat s antiemetiky, což jsou prostředky proti zvracení)
    antimemy - alternativa k užívání antimemetik - speciální memy, navržené tak, aby bojovaly s jinými memy
    mememeticky modifikované organismy (MMO) - též hipsteři :-)
    buzzword - nadprůměrně životaschopný mem, šířící se prostřednictvím nových médií (např. Webu 2.0)
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: No tak to byl můj výklad, že jo. takže když si na to nestěžuješ, tak tedy vysvětli, na co si vlastně stěžuješ... :-)
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: nevím jaký názor jsem ti vložil do úst, upřesni :-)
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: to je hezky - proc se se mnou nechces bavit o HASH ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: já se o tom bavím teď.

    ALMAD: hmm, asi jo. já tam hlavně chodil sedět zadarmo na net :-) (v době, kdy za modem 16h denně bych se nedoplatil a jiná možnost nebyla k dispozici...)
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    XCHAOS: Moje zkušenost s vejškou je, že ti dá tolik, kolik si chceš vzít.
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: kde jsme se se bavili o tom, jestli si stezuju nebo ne ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ALMAD: proč ne... mě reakce některých zdejších lidí zase ukazují, že jsem o tolik nepřišel...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: no vidíš, že si stěžuješ :-)
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    XCHAOS: Musím říct, že jsi pro mě velká motivace dostudovat ;-)
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: ty jsi mi vlozil do ust svuj nazor, chci aby jsi me citoval nebo se mi omluvil
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: nikoliv, je to shit.

    nesere. ale jsi holt namyslenej exot, ktery chce byt poslouchan a nikoliv naslouchat, aby nahodou nemusel priznat, ze jeho napady stoji za mene nez nic. a takovi jsou holt tercem posmechu, zvlast kdyz svoje bludy vykladaji lidem, kteri se v problematice narozdil od nej orientuji. a i ja si rad kopnu, protoze takove lidi nemam rad :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: nenaprogramoval jsem vyjímky (exceptions), ale místo toho jednoduší selhání (failures). můj vnořovatelný systém vyvolání selhání v libovolně hluboko vnořeném scope nebo funkci je jednoduchý, ale na základní věci stačí. Neni to Airbus 380, je to čtyřmístná Cessna.

    Proč tě to tak hrozně sere ? když to nechceš sám používat ?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: viz vedlejsi klub o ANSI C a tvuj "postmoderni pristup" k programovani, kterym se snazis zakryt fakt, ze jsi totalne mimo a mluvis o vecech, o kterych vis totalni hovno. ty vyjimky, za to bych te povesil za koule do pruvanu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: no, tak spíš vysvětli, na co si stěžuješ, pane zamračený vousatý "wer da?" znaku...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: no toto pochopitelně mohu dokázat jedině tím, že nějakou ještě zkusím.. uvažuju o dálkovém studiu FI ČVUT, až ji otevřou... dálkovém studiu tam uvažují otevřít cca v roce 2010. doufám půjde začít u bakaláře.

    a jinak ad "jsi svym způsobem absolutni exot" - podle mě je žádoucí, aby lidi byli individuality, aby nebyli stejní. Ty si v podstatě stěžuješ, že se mnou nemůžeš "soutěžit" v nějakém jasně definovaném oboru, kde by se rozhodlo, kdo z nás je "lepší" nebo "horší". Můžu ti ale navrhnout ale celou řadu disciplín (dokonce sportovních, nejen souvisejících s IT :) kde se mnou v tomhle ohledu můžeš soutěžit, jestli cítíš tu potřebu :-)

    Ty cítíš potřebu buď sebe,nebo někoho pro tebe přijatelné, v nějakém oboru označit za "autoritu" - tzn. buď mě podřídit sobě, nebo pro tebe přijatelné autoritě, a tak mě (a tím i znepokojivé podněty, které vysílám) někam "uklidit". Zaškatulkovat, kategorizovat. Tzn. je to v podstatě mocenská hra.

    Nicméně - právě proto, že já odmítám přijmout pro tebe přijatelná pravidla hry, jsem pro tebe exot. Ale přeci jen... pro začátek: já sám nějaká pravidla hry přeci jen dodržuju.. všímáš si ? Pouze nikoho nenutím je přijmout taky....
    HASH
    HASH --- ---
    Ty si v podstatě stěžuješ, že se mnou nemůžeš "soutěžit" v nějakém jasně definovaném oboru

    cituj
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: neokecám. a dokaž, že se ji snažím okecat.
    HASH
    HASH --- ---
    ale to podle mě neznamená, že by člověk který uvažuje jako já nemohl potenciálně nějakou VŠ dokončit

    vzhledem k tomu, ze jsi svym zpusobem absolutni exot, bych si s tim dovolil polemizovat...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    XCHAOS: iracionalni v cem prosimtebe? informatiku proste pred odborniky neokecas (upresneni: informatika neni o tom jestli KDE nebo GNOME, Windows nebo Linux aneb oblibene flame tema pro decka co vi houbeles).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: no ano, vystihl jsi jádro problému: já nemám respekt ke vzdělání jako takovému. Mám resp. k určitým charakterovým vlastnostem a intelektuálním schopnostem u lidí, a ty se se vzděláním ale kupodivu nevylučujou - já jsem holt šel tou cestou, že podnikám, a na školu jsem se opakovaně vykašlal - ale to podle mě neznamená, že by člověk který uvažuje jako já nemohl potenciálně nějakou VŠ dokončit (pouze ho asi některé fáze toho procesu budou hrozně deprimovat, což já jsem prostě nezvádl, přiznávám).

    A informatika je méně racionální, než jsi ochoten si připustit... :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam