• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEElektronická Cigareta -> Moderní je e-kouřit ! ~ Vaping Rulez! - NYX VAPE since 2007 -
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    Btw kdyby se chtel nekdo zejtra pridat budem s kamosem od 18 ve Vapebaru ;-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    A de se michat Premiovka vezmu na sraz az bude hotova


    JIKE
    JIKE --- ---
    E-Cigarettes : Welcome Back, Big Tobacco - the fifth estate
    http://www.youtube.com/watch?v=B2myg-4zkE8
    JIKE
    JIKE --- ---
    Are electronic cigarettes safe? BBC News
    https://www.youtube.com/watch?v=_cqgbdfZk20
    JIKE
    JIKE --- ---
    E-cigarettes: Are they safe? BBC News
    https://www.youtube.com/watch?v=G5RzMPCnWbc
    JIKE
    JIKE --- ---
    Difference PG vs VG Ejuice? Safe? Side Effects?
    http://www.youtube.com/watch?v=rN4tnJR4BcQ
    JIKE
    JIKE --- ---
    ZVIRATKO: Vlastně porušil zákon když si dam horký čaj a budu ho pít brckem.. výpar čaje+naustek brcka... tak já se na hlásím ze jsem porušil zákon když jsem si v restauraci dal horký čaj s brckem. Když to přeženu... je to cely dementní vám povím. Na to té EU podporuje pěstování tabáku dotacemi tak tohle me fakt sere když inhalaci mlhy zakazou. Dotaz: je mlha výpar?
    Elektronická cigaretu produkuje AEROsolovou mlhu z hlediska definic. Tedy nejedna se o vyparovani ale atomizaci tekuté látky na mlhu. A jsme venku?
    JIKE
    JIKE --- ---
    ZVIRATKO: No to je i naparivac na bedary :-D jako udělali to tak aby jsi nemohl říct ze to není elektricky cigo ale ze inhalujes z gadgetu Varny konvice. S tím ze všecko budou tolerovat až na tohle (z hlediska lidského rozumu). Výjimkou jsou vodní dymky. Tak už se děla vapo-vodní dýmka. A nebo řešení je nevyparovat ale sublimovat. :-)
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    ZVIRATKO: Umim ale na tohle bych argumentoval, jak jsi sam rekl, ze pak je elektronickou cigaretou i topeni, varna konvice, panvicka, zapalovac a lzicka a tak dale tudiz je ta definice nesmyslna. Jine vypary nejsou nijak definovany, jak ji lze pouzit neni definovano a ta formulace je proste nesmyslna napsana nekym kdo nema tuseni, prumerny pravnik by ten zakon dovedl vylozit na dvacet ruznych zpusobu a prumerny soud by pak mohl dvaceti zpusoby rozhodnout, dokud nebude precedens neznamena to stejne zhola nic a jen se tu chytame za slovicka.
    Ale tak uprimne mi je to fuk, budu si vapovat kde budu chtit v ramci zdraveho rozumu a slusnosti a to jsou dva faktory ktere pro mne maji mnohem vetsi hodnotu nez nejaky zcela nesmyslny zakon. Jako by se v Cechach nekdy zakony dodrzovaly... nastesti.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    WOLFGAR: to fakt neumis cist?

    elektronickou cigaretou výrobek, který lze použít pro užívání výparů obsahujících nikotin nebo jiných výparů
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    FEKASON: Tak porusil bych s radosti ale definice elektronicke cigarety je jak uz jsme tu resili zarizeni pomoci nez je odparovan nikotin, tedy pokud budu mit uvnitr nulku nepouzivam elektronickou cigaretu, proc bych ji taky pouzival, neni tam nikotin nema to s cigaretou/tabakovymi vyrobky co delat. A to jestli tam vazne mam nulku nebo neco v cem nejake to stopove mnozstvi nikotinu je jako ty nase trojky to uz mi nikdo nedokaze.
    FEKASON
    FEKASON --- ---
    WOLFGAR: O tri posty niz mas presnou formulaci zakona, kde se pise "pouzivani elektronickych cigaret". Muzes tomu rikat jak chces, zakon tak stejne porusis :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    WOLFGAR: to zrovna fakt neni dobrej argument
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    ZVIRATKO: Ony uz existuji studie dokazujici ze ani v silne "zaparenych" prostorach k zadnemu second-hand koureni nedochazii. Nicmene taky si budu vapovat kde se mi zachce, koureni je cinnost pri ktere spalovanim vznika kour a to ja nedelam tak je mi to burt a klidne prohlasim, ze zarizeni co pouzivam je parni inhalator a nazdar.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    ZVIRATKO: to rozhodně stojí za pokus, to zařazení do stejného režimu jako normální cigarety (tedy kromě hospod) je dost nesmyslné a ochrana zdraví za tím určitě není...
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    za me - ja budu kourit vsude kde jsem kouril doted, pokud me bude nekdo otravovat tak to poslu do spravka a jsem zvedavej jak dokazou materialni aspekt (munice mame dost aby se dalo rict ze napr. second-hand smoke u ecig neexistuje)
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    Zákaz kouření a zákaz používání elektronických cigaret
    § 8

    (1) Zakazuje se kouřit

    a) ve veřejnosti volně přístupném vnitřním prostoru, s výjimkou stavebně odděleného
    prostoru vyhrazeného ke kouření,
    b) v tranzitním prostoru mezinárodního letiště, s výjimkou stavebně odděleného prostoru
    vyhrazeného ke kouření,
    c) na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy,
    d) v dopravním prostředku veřejné dopravy,
    e) ve zdravotnickém zařízení a v prostorech souvisejících s jeho provozem, s výjimkou
    stavebně odděleného prostoru vyhrazeného ke kouření v uzavřeném psychiatrickém
    oddělení nebo v jiném zařízení pro léčbu závislostí,
    f) ve škole a školském zařízení,
    g) v zařízení sociálně-právní ochrany dětí2)
    , v provozovně, kde je provozována živnost,
    jejímž předmětem je péče o děti do 3 let, v prostoru, kde je poskytována služba péče
    o dítě v dětské skupině, nebo v zařízení, kde je uskutečňována mimoškolní výchova
    a vzdělávání, nezařazeném do rejstříku škol a školských zařízení,
    h) v prostoru dětského hřiště a sportoviště určeného převážně pro osoby mladší 18 let,
    i) ve vnitřním prostoru všech typů sportovišť,
    j) ve vnitřním zábavním prostoru, jako je kino, divadlo, výstavní a koncertní síň
    a sportovní hala, a dále v jiném vnitřním prostoru po dobu pořádání kulturní a taneční
    akce,

    k) ve vnitřním prostoru provozovny stravovacích služeb, s výjimkou užívání vodních
    dýmek,
    l) v prostoru zoologické zahrady, s výjimkou vnějších prostor, které provozovatel
    zoologické zahrady ke kouření vyhradí.

    (2) Zakazuje se používat elektronické cigarety v místech uvedených v odstavci 1
    písm. a) až j), s výjimkou prostor, na které se zákaz kouření nevztahuje.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HOUMLES: no maj pravdu, ciga a eciga jsou ted nastejno co se tyce zakazu koureni, s vyjimkou hospod... :)
    HARAKOCZKA
    HARAKOCZKA --- ---
    ZVIRATKO: zoo, myslím
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    ZVIRATKO: jasne, to jsem presne vedel taky, ale v tom clanku ty eciga hazej do jednoho pytle s tim, ze jsou proste zakazany ... ok, tak se asi uvidi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam