• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    Ahoj,
    poradíte mi prosím, kde umí vyřešit tampotisk v ploše 155*78mm za nějaké normální peníze? Cena 26 Kč/ks s DPH mi přijde poněkud vysoká při 100 ks serii. To si nenechám potisknout 1350 kusů a můžu si koupit vlastní jetou mašinu a tisknout si sám. Ale třeba se svět změnil a já jenom žiju v iluzi. Potiskovat se bude krabička z ABS.

    Dík za případné odpovědi
    CHROSTISTKO
    CHROSTISTKO --- ---
    NGR: Tohle je nedostatkové zboží, střelci z toho odlévali střely. Takže se obávám, že je všechno vystřílený.
    NGR
    NGR --- ---
    ahoj
    odkazali me sem tak to zkousim
    shanim literinu - neni to na tisk ale na tvrdsi olovo k odlevani
    nemate nekdo a uz se vam nehodi?
    pokud mate nekdo tip kde shanet budu taky rad
    diky
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    XCIDER: zkus to vytisknout na pečící papír nebo na takovej ten hladkej, co zbyde, kdyz odlepíš samolepku 8) z toho se to sežehluje samo. Ale to jsem nedělala, to až budu dělat nějakej velkej formát.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    presne jak pise TANKIE_, ja se chci vyhnout rucnimu prekreslovani a obtahovani. S rydlem me to bavi, s tuzkou ne :)
    Az se dostanu k zehlicce, zkusim prezehlit. Ale stve me, ze to nefunguje poradne s tim acetonem, vim ze se to uz kdysi pouzivalo v uplne jinem oboru (vyroba plosnych spoju pro elektroniku), ale zrejme se od ty doby zmenila receptura tech toneru do laserovky a acetonem se to uplne nerozpusti. Jeste bych chtel testnout vytisnout predlohu na folii misto kancelarskyho papiru....
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    A hlavne dotaz znel, jak dostat obrazek v digitalni podobe na lino. Tak hazim v plen info, jak to obtisknout bez prekreslovani.
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    SMERIES: ale jo. Obtisknout tuzkou ano. Ja pak mluvim o tom obtazeni lihovkou, aby si to clovek během ryti nesmazal. Pac ja matrici behem ryti otocim asi 64838373x dokola a ohmatam.
    SMERIES
    SMERIES --- ---
    TANKIE_: myslim ze ani nemusi byt lihovka ale hodne měka tužka”

    XCIDER: Linie co potřebuješ silným tahem přejedeš měkoutužkou třeba 6HB, otočís na lino…a přejíždět třeba lžící”

    Také jsem si občas překreslivala na pauzovací papír…
    BARBORABRAMBORA
    BARBORABRAMBORA --- ---
    XCIDER: papír si začárej z nepotištěný strany měkkou tužkou, plácni na lino a pak si to vobtáhni...
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    XCIDER: zehlim pres hadr na vysokou, kratce a nekolikrat. Hodne nakukuju. Ale softcut je hladsi a pujde na nem trik z inkoustovy tiskarny. Papir tiskem dolu na softcut (prilepit lepenkou, at si s tim nehnes) a prejizdis necim tvrdym, ja pouzivam oble drzadlo (madlo, oko?) nuzek. Tisk se obtiskne, kdyz pritlacis fest. A kdyz si to nechces pri ryti rozmazat, tak obtahnout tenkou lihovkou. Je to hrozny srani, nez clovek zacne rejt, ale je celkem k nezaplaceni, kdyz mas tu predlohu nesmazatelnou. Kdybych delala rekneme portret konkretniho cloveka, venuji ten cas tomu obtazeni obtisku fixou.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    TANKIE_: diky, zkusim teda jeste termotransfer zehlickou. jakou teplotu cca pouzivas?
    ja mam teda softcut, ne klasicky lino, to imho vydrzi trochu vyssi teplotu, tak uvidim...
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    XCIDER: pokud mas tisk z laserovky, tak tiskem placnout na lino a prezehlit. A chce to vcas odhadnout, kdy se rozpusti barva z tiskarny, ale lino jeste ne 8)
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    neznate nejaky osvedceny postup, jak dostat obrazek v digitalni podobe na lino pro linoryt? jde mi jen o zakladni obrys, staci jen aby byly videt linie.
    Zkousel jsem navlhcit vytisk z laserovy tiskarny acetonem a pretisknout na lino, trochu to funguje, ale dost nespolehlive, kus se prenese a o kousek dal skoro nic...
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    MX_MIKE: super, díky moc za typ :)
    MX_MIKE
    MX_MIKE --- ---
    DRCRABAKLES: Zkus ArtFabriku (https://www.artfabrika.cz/), možná by se s nimi dalo dohodnout...
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    JAKOUBEK: co konkrétně k te kyanotipii by tě zajímalo? :)
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    Caues, poradite mi pls jestli se nekde v Praze nachazi graficka dilna kde bych si mohl natisknout nejake moje linoryty? V P39 to pry momentalne neni mozne :( Diky moc
    BODLING
    BODLING --- ---
    JAKOUBEK: na tenhle workshop bych si zasla rada taky :))
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Ahoj. Nedělá tu tu náhodou někdo kyanotypii nebo má zkušenost s fotogramy? Jde mi o otisky rostlin, ale potřeboval bych trochu nasměrovat, co se týká techniky... a chemie. Předem díky za případnou pomoc.
    SI_SI
    SI_SI --- ---
    zdravím vespolek,
    je tu někdo, kdo by dokázal zhotovit potisk (text asi 3 řádky) na šanon? Spěchá, díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam