• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    SMERIES
    SMERIES --- ---
    TANKIE_: myslim ze ani nemusi byt lihovka ale hodne měka tužka”

    XCIDER: Linie co potřebuješ silným tahem přejedeš měkoutužkou třeba 6HB, otočís na lino…a přejíždět třeba lžící”

    Také jsem si občas překreslivala na pauzovací papír…
    BARBORABRAMBORA
    BARBORABRAMBORA --- ---
    XCIDER: papír si začárej z nepotištěný strany měkkou tužkou, plácni na lino a pak si to vobtáhni...
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    XCIDER: zehlim pres hadr na vysokou, kratce a nekolikrat. Hodne nakukuju. Ale softcut je hladsi a pujde na nem trik z inkoustovy tiskarny. Papir tiskem dolu na softcut (prilepit lepenkou, at si s tim nehnes) a prejizdis necim tvrdym, ja pouzivam oble drzadlo (madlo, oko?) nuzek. Tisk se obtiskne, kdyz pritlacis fest. A kdyz si to nechces pri ryti rozmazat, tak obtahnout tenkou lihovkou. Je to hrozny srani, nez clovek zacne rejt, ale je celkem k nezaplaceni, kdyz mas tu predlohu nesmazatelnou. Kdybych delala rekneme portret konkretniho cloveka, venuji ten cas tomu obtazeni obtisku fixou.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    TANKIE_: diky, zkusim teda jeste termotransfer zehlickou. jakou teplotu cca pouzivas?
    ja mam teda softcut, ne klasicky lino, to imho vydrzi trochu vyssi teplotu, tak uvidim...
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    XCIDER: pokud mas tisk z laserovky, tak tiskem placnout na lino a prezehlit. A chce to vcas odhadnout, kdy se rozpusti barva z tiskarny, ale lino jeste ne 8)
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    neznate nejaky osvedceny postup, jak dostat obrazek v digitalni podobe na lino pro linoryt? jde mi jen o zakladni obrys, staci jen aby byly videt linie.
    Zkousel jsem navlhcit vytisk z laserovy tiskarny acetonem a pretisknout na lino, trochu to funguje, ale dost nespolehlive, kus se prenese a o kousek dal skoro nic...
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    MX_MIKE: super, díky moc za typ :)
    MX_MIKE
    MX_MIKE --- ---
    DRCRABAKLES: Zkus ArtFabriku (https://www.artfabrika.cz/), možná by se s nimi dalo dohodnout...
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    JAKOUBEK: co konkrétně k te kyanotipii by tě zajímalo? :)
    DRCRABAKLES
    DRCRABAKLES --- ---
    Caues, poradite mi pls jestli se nekde v Praze nachazi graficka dilna kde bych si mohl natisknout nejake moje linoryty? V P39 to pry momentalne neni mozne :( Diky moc
    BODLING
    BODLING --- ---
    JAKOUBEK: na tenhle workshop bych si zasla rada taky :))
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Ahoj. Nedělá tu tu náhodou někdo kyanotypii nebo má zkušenost s fotogramy? Jde mi o otisky rostlin, ale potřeboval bych trochu nasměrovat, co se týká techniky... a chemie. Předem díky za případnou pomoc.
    SI_SI
    SI_SI --- ---
    zdravím vespolek,
    je tu někdo, kdo by dokázal zhotovit potisk (text asi 3 řádky) na šanon? Spěchá, díky
    TERYHASPY
    TERYHASPY --- ---
    Ahoj nabízím grafiku, ilustraci, tisk na sítotisku nebo na risu a jiné typy tisku, pro zajímavé projekty a nápady. Táké možnost prodeje vašich prací. Jsme družstevní, řemeslná a grafická dílna s prodejnou nezávislé tvorby. Najdete nás na Žižkově. Roleta 39. Ozvěte se s nápady :) Ráda vám pomohu! https://www.roleta39.cz/o-nas



    _IOB_
    _IOB_ --- ---
    pardon za propadny OT:
    Praha - Shanim tip na HLAVNE (v ramci moznosti:) na domluvu dobreho, spolehliveho a nechaotickeho sitotiskare/dilnu k "hodinovym" pronajmum. Chci si zkouset/tisknout na papir i latky - uz doslova leta hledam nekoho pratelskeho na koho je spoleh/drzi slovo...
    A mam jen zkusenosti ze lide kteri tomu venuji bohuzel prave postradaji vyse popsane (no offence, jen me nekolikere zkusenosti:))
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    381007: ja myslim ze by to melo vydrzet dlouho..idealni to mit uskladne nekde v temnu a chladu...a neslepene na sobe :)
    381007
    381007 --- ---
    Ahoj, mám dotaz na vás, kteří děláte sublimaci na textil: Když vytisknete na sublimační papír nějaký obrázek, je možné ho použít (přetisknout v lisu) až po nějaké době? Jestli prostě jde mít předtisknuté nějaké obrázky do zásoby (s řezanými potisky to tak dělám, prostě si je vyřežu, vyseparuju a použiju až potřebuju...). Nezkoušel to někdo z Vás? Popř. jak dlouho vydrží "funkční". Díky moc :).
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    MARTYZAN: hele, dopadlo to víceméně nad očekávání dobře... bál sem se že sem zmrvil grafiky a že to nebude sedět a cajk.

    afd8b0e2-9cb6-4b75-9468-0f84eb8fcd79
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    PEETIK: jen 4 barvy? ;)..to jsem zvědavý na přesnost soutisku...jinak vypadá stolík moc hezky..
    PEETIK
    PEETIK --- ---
    MARTYZAN: tak už stůl dorazil....ted to testují, na výrobku zatím jen 4 barvy mají být. Tak uvidíme jak dlouho to bude trva, schnout. Mají tam na dílně velký sušák na lakování, takže můžou urychlit suešení...







    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam