• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    C 6000 klasické nitroředidlo na bázi acetonu..(aceton,toulen,uhlovodíky a další sračky;)
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    HANS_NEUMAN: neseženeš jen na ičo nb co, ale typek mi doporučil nějaký C 6000 (fakt si nejsem jistá) funguje uplně stejně, smrdí děsně, a možná trochu vyžere lino, zaoblí ostrý hrany, kdyby tu někdo linoryl...
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    HANS_NEUMAN: myslím že toulenový čistič bude fungovat taky..
    HANS_NEUMAN
    HANS_NEUMAN --- ---
    HANS_NEUMAN: ale vlastne toluen uz se poradne neszene, co? nebo na to narizeni v barvach&lacich kaslou?
    HANS_NEUMAN
    HANS_NEUMAN --- ---
    KOUDELKA: jo, tak to je dobra easy tolueno technika, najednou se mi chce linorejt :)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    KOUDELKA: Super! To budu muset vyzkoušet, já si kresby přenáším tak, že rozbiji kalafunu, smíchám s lihem, tuto směs následně natepu na materiál, který budu rýt a přitisknu kresbu, kterou mám na pauzáku. T
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    KOUDELKA: joo hurá, dekuju ti moc
    KOUDELKA
    KOUDELKA --- ---
    CRYYSTAL: Lino natřít toluenem a přitisknout obrázek okopírovaný na kopírce nebo z lejzrovky a pořádně přitlačit.
    CRYYSTAL
    CRYYSTAL --- ---
    potřeboju radu pls, který ředidlo je nejvhodnejší k překoporování o. předlohy na lino ??
    mám pocit že terpentýn ale nejsem si vubec jista,
    děkuju předem
    ELDA
    ELDA --- ---
    dalo by se rict, že ano... To tu trochu rozjedte take vy...ne?
    RAEL
    RAEL --- ---
    Elda, tys usnul na vavřínech nebo co? :)
    HESPELER
    HESPELER --- ---
    U nas ve firme ted probiha soutez v potiscich na trika, tak me napadlo to hodit do ruznych auditek, ktere se zabyvaji designem, trikama, sitotiskem...

    Jestli se nekdo chcete ucastnit, tak tady je info:
    http://www.isifa.com/design_tricka/

    snad jsem nikoho neurazil spamem :]
    REEFER
    REEFER --- ---
    mistr cichu samozrejme "mystika cichu"
    REEFER
    REEFER --- ---
    vystava byla uplne uzasna - strasne moc veci, vubec sem na to nebyl pripravenej, takze ke konci uz ztraty pozornosti a bolehlav. portmoneum me taky potesilo, vsude krasne slicne usmevave pruvodkyne s dobrou naladou a ochotou si popovidat :) pak nasledovala povina navsteva knihkupectvi paseka - hezky se o vachala staraji, jen co je pravda. sumava spici a umirajici je samozrejme krasna kniha, obrovska a zajimava ale stoji tri litry. sahl jsem na opacnou stranu spektra po mistrovi cichu - mini knizce formatem ale rozhodne zajimava vec obsahem a poslanim - taky odporucam.

    litomysl je pekna! :) a vystava je jen do 20.7. !!
    ELDA
    ELDA --- ---
    KOUDELKA: a todle uz znas? http://vachal.cz/
    KOUDELKA
    KOUDELKA --- ---
    Uvítám jakoukoliv fotku z Váchalovy výstavy. Hlavně knihy. Já to mám do Litomyšle asi 7 přestupů vlakem :-(
    ELDA
    ELDA --- ---
    RAEL: pan reefer to ma narozdil od nas pouze kousek...a ja bych z takoveho vyletu byl z deti uplne vycerpan..., sam jsem nad tim ale chvilku uvazoval:]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam