• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    DANARUN
    DANARUN --- ---
    Brý den všem, chci pěkně poprosit, jestli by mi nechtěl někdo (se zkušenostmi s přípravou grafických podkladů pro sítotisk) pomoct - zkontrolovat návrh který má být připraven pro sítotisk. Jedná se o design trekkové hole (kousek hliníkové tyčky :-), návrh je v illustratoru, podklady mám předat v pdf. Základní omezení a principy znám, mám vzorový soubor z minulé výroby. Jde jen o to otevřít to, kouknout na to a říct jestli něco nění špatně. Případná dobrá duše do počty prosím :-) děkuji
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    ;) O tom žádná, jen ta věta je blábol.;)
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    BUBLINKY: nojono..ja se zas až tak neorjentuji;)
    ale co sem viděl gravírky tak vypalovaly laserem do dřeva motivy..samozřejmě že strojově..skrzeva komputer.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    MARTYZAN: No, to není tak úplně pravda, gravírováním se rozumí strojové rytí, popřípadě označení rytec je to samé jako gravér. Jednotlivé techniky mají vlastní název.
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    LEPEK: dyt jo gravírování je vlastně vypalování..
    http://www.gravirovani-praha.cz/gravirovani-do-dreva.php
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    ROMANICAK: nějaké vypálení?
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    ROMANICAK: skusil bych gravírku..zeptej se v nějaké lepší reklamce..na síto nebo tampon se ti to neoplatí..
    OSIP
    OSIP --- ---
    ROMANICAK: to nesvadej na odbornou diskusi, ale na to ze to chces udelat na kolene na jednu krabici. tam je totiz kazda rada draha, prumyslove na to je samozrejme x ruznejch zpusobu. ten picwick bude nejspis vypalovenej nahratym stockem, potisknout se to jinak da tamponovym tiskem nebo sitem. coz by asi mohl bejt i tvoje cesta, to sito, na to je spousta navodu.
    N_I
    N_I --- ---


    pan autor se svym linem..tusim 4 barvy..///odlet
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ELDA:
    Tak to sorry, ale to patkovy pismo asi hrebikem neudelam...

    Ach jo, to jsem myslel, ze tohle je odborna diskuse :-(
    ELDA
    ELDA --- ---
    trebas rozpalenym hrebikem...uchopenym samozrejme klestema...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ELDA:
    Ehm...ale jak? Cim? To logo Pickwick vypada docela hezky, je vyfrezovany necim hodne jemnym. Nebo by se to mozna dalo nejak vypalit, ale jak?
    ELDA
    ELDA --- ---
    pokud jde o jednu krabicku, tak to tam premaluj ruco...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ..

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, potrebuju poradit...a mozna asi spis i pomoct

    Jak dostat tenhle obrazek na tuhle krabicku? Drevoryt? Jina, lepsi technika? Nic o tom nevim...



    ELDA
    ELDA --- ---
    danke, danke...
    MAGI
    MAGI --- ---
    ach díky za nástěnku ;) na maturitu z technologie se mi to strašně hodí :) děkuji velice autorovi :) a taky těm internetům z kterých čerpal :)
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    ALDEMIK: všude kde maj plotr..reklamky atd..akorát že klasický plotr je na role samolepicí folie..ale jsou i deskové vyřezávací plotry..
    ty jsou vcelku novinka..nebo taky gravírky..ty řežou i dřeva atd..
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Když řešíte ty plotry - mám takový dotaz: kde si člověk může něco nechat vyřezat a kolik to stojí?
    Řeším to jakožto učitelka 1. stupně z Prahy, které by se hodily například teď třeba barevný papírový kolečka ve větším množství, jindy něco jiného, co se blbě stříhá...
    Díky
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    novida..vyřezat vše na plotru..pak přelepit na síta..a jedem;)
    ale nezkoušel jsem to takhle..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam