• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    KYO
    KYO --- ---
    zdravim, prosim o pomoc. ve skole zkousim sitotisk barevnej... a potrebuju nekoho, kdo by mi vypomohl, jak se fotka na barevny sitotisk pripravuje... vsichni rozumi jednobarevnemu, ale cmykovymu rastru moc ne.... :(( kdyztak posta....
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Zkoušel jste někdo vyrobit voskovej kryt na lepty?
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Kdo byste měl zájem, tak hlasujte o Auditku pro výtvarný technologie...
    [ nyx :: kluby :: graficka tvorba ]
    IKEZZ23
    IKEZZ23 --- ---
    IKEZZ23
    IKEZZ23 --- ---
    TYET
    TYET --- ---
    ZDENĚK MÉZL - Prodej / Sale  ::: ART GALLERY Svetlana & Lubos Jelinek
    http://www.galerieart.cz/prodej_mezl.htm
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Kurz sítotisku
    Dvoudení workshop sítotisku pod vedením Martyzana(SCURA) a Nonobody(SamoSeTo)
    So 4.6.2011 (10:00) - Ne 5.6.2011 (17:00)
    Muzeum textilního tisku Česká Lípa

    [ Kurz sítotisku / workshopworkshop / 4.6.2011 / CR - Liberecky kraj - Muzeum textilního tisku Česká Lípa ]
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    Kdyby měl někdo zájem o tvorbu vlastních litografií, nebo si jen vyzkoušet tisk z kamene, necht' se mi neváhá ozvat. Jsme zavedená rodinná firma, v oboru přes čtyřicet let. V případě zájmu, nebo jakýchkoli dotazů prosím pošta.
    ELDA
    ELDA --- ---
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Máte někdo nějaký zkušenosti s dřevořezem? jaký dřevo je na to nejvhodnější?
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    trocha síta..

    Suck My DIY PUNX 23 recepce 10.2.2011
    http://vimeo.com/20461701
    ELDA
    ELDA --- ---
    DOMINA_: Mne napada tak leda hledani na aukru...jinac nevim
    DOMINA_
    DOMINA_ --- ---
    Sháním grafický lis...formát a3, neví prosím někdo, kde jej sehnat levněji? Díky
    MUDZAHID
    MUDZAHID --- ---
    Nekdo brousí na vodě nekdo použiva petrolej nebo detskej olej
    HLOH
    HLOH --- ---
    KOUDELKA: Když na něj neplivneš tak se ti zanesou póry (nevím jak bych to líp popsal) a míň "bere"
    KOUDELKA
    KOUDELKA --- ---
    Já brousim na starym brousku na kosu který jsem našel na smeťáku a pak to přetáhnu na koženym řemenu.
    Spíš by mě zajímala jiná věc: na brousek se plive (namáčí se) a já nevim proč. Líp to brousí? Méně se brousek opotřebovává? Nepráší to? Víte někdo?
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    MUDZAHID: V podstatě tak. Rydla brousit na brusném karborundovém kameni a pokud máš pevnou ruku, můžeš dohladit na nejjemnějším smirkovém papíře. Na závěřečné dobrušování je dobrý brusný kámen Arkansas, ten se používá na broušení klasických ryteckých rydel. Především se snažit držet sklon, který má rydlo mít a aby broušená plocha byla v jedné rovině - aby prasátkovala jednou jedinou ploškou. U rydel do V samozřejmě budou dvě plošky, etc.

    Pokud mluvíme o kovoryteckých rydlech a zlomí se ti hrot, tak to vezmi na jemnou kotoučovou brusku, ale je potřeba co chvíli chladit, aby se nespálilo a celou dobu hlídat sklon plošky, která následně bude rýt. Sklon se odvíjí od materiálu, do kterého následně ryješ.
    MUDZAHID
    MUDZAHID --- ---
    rydla brousit asi na brusnejch kamenech a nakonec aby se strhnul grot co se tam vytvoří z vnitřní strany tak se doporučuje zarazit rydlo do tvrdeho dreva z hyrnu.
    IKEZZ23
    IKEZZ23 --- ---
    zna nekdo nejakou stranku kde proplaceji navrhy na trika?pls..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam