• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    MALY_BOBIK
    MALY_BOBIK --- ---
    VITECH: jako síta samotného nebo obrázku na pauzák?
    VITECH
    VITECH --- ---
    Ahoj, je tu někdo, kdo se zabývá přípravou filmů pro sítotisk? potřebuji něco osvětlit...
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    CZAANJA: Jestli jsi z Prahy, stav se u mě v dílně já ti nějakou ofsetovou barvu dám. Více kdyžtak pošta.
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    CZAANJA: ahoj zkus ofsetovou barvu...zajdi do tiskárny o popros o kousek...mají to tam po kýblech;)
    CZAANJA
    CZAANJA --- ---
    Ahoj, nemohl by prosim nekdo poradit co pouzit za barvu na linoryt, kdyz ho chci pouzit jen jako razitko? Razitko ma tak 3x7 cm, jde mi jen o tisk na papir. Koupil jsem nejakou obyc barvu na razitka ( bez oleje ) ale uplne dobre to nefunguje -- nenanasi se rovnomerne na plosky lina. Vsude mozne vidim nejak lino-razitka, ale nikde nemuzu najit co pouzit za barvu. Pripadne dik moc!
    MCATOM
    MCATOM --- ---
    Zdravim mam dotaz, omylem jsem pouzil starou (proslou) emulzi a za nic ji nemuzu dostat ze sita, nekdo prosim nejake tipy/rady, jak na to? Na par americkych webech jsem se docetl, ze by to melo jit pripravkem na cisteni trouby, ale moc se mi to nechce riskovat... Diky za kazdou radu! ;)
    BLACK_WHITE
    BLACK_WHITE --- ---
    ola scháníme starší Sítotiskový karusel 4 b. - potisk textilu. Nemá někdo? diky----a lys na trička. dik
    NEBELUCIE
    NEBELUCIE --- ---
    Zdravím mám pro Vás vyjímečnou nabídku vytvořit worshop,stánek nebo prodejní galerii 10.5.2014 na Parukářce na Milion Marihuana March. Tvojí kreativitě necháme prostor. Elektrika a místo je zdarma očekáváme okolo 8-10 tisíc lidí. Samozřejmě počítej stím že když bude zisk nad nějakých 10 tis očekáváme příspěvek pro naše sdružení, jelikož jsme neziskovka a penize si bohužel netiskneme. :) Pokud máte zájem prosím o zprávu, nebo email : lucie.nebeska@gmail.com
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    EVYA: Díky! Vyzkouším..
    EVYA
    EVYA --- ---
    RESOLUT: Z u nás prodávaných jsou asi nejlepší rydla Šerák. Většinou se kupují samostatně a jedno vyjde tak na 250,- Kč.
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Ahoj, dnes jsem se dostal k mému prvnímu linorytu, ale rydla, které jsem zakoupil, jsou dle mého total tupé. Jsou od firmy Galerie P Potštejn.. Nemáte nějaký tip na opravdu kvalitní rydla a brousek? Ideálně, aby v té sadě byly i ty malé (úzké, jemné). Díky!
    VIHATIZKA
    VIHATIZKA --- ---
    SKLIVEC: dá, ale nemám přímo nyní heslo../
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    VIHATIZKA: Hezké. Jen jestli to má být takhle bod po bodu, tak bych tam dodal, že arabská guma se před vymýváním terpentýnem musí rozetřít čistým hadrem dosucha, to je u litografie docela podstatná část. Ale jinak super
    Dá se do té encyklopedie normálně přes net?
    YNS
    YNS --- ---
    j, je to diskutabilne. ja si nikdy neviem vybrat lino, do kym ho sama nevidim.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    MARTYZAN:
    Linoleum, lidově zkracováno na lino, je druh podlahové krytiny, která se původně chápala jako korkový koberec, u kterého byly korkové části spojovány kaučukem nebo gutaperčou.
    Od poloviny 20. století mu silně konkurují podlahoviny z polyvinylchloridu (PVC).

    Zdroj: Wikipedie
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    IKSIK..: lino je lino ne?.korek je korek..
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    MARTYZAN: A to je korek nebo PVC?
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    IKSIK: na linoryt je nejlepší klasické třívrstvé lino...takový ten sendvič.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Ahoj, hodilo by se vám staré tvrdé tlusté lino? Je to ale PVC. Používá se to se na linoryty nebo je potřeba skutečné linoleum?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam