• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    MCATOM
    MCATOM --- ---
    Zdravim mam dotaz, omylem jsem pouzil starou (proslou) emulzi a za nic ji nemuzu dostat ze sita, nekdo prosim nejake tipy/rady, jak na to? Na par americkych webech jsem se docetl, ze by to melo jit pripravkem na cisteni trouby, ale moc se mi to nechce riskovat... Diky za kazdou radu! ;)
    BLACK_WHITE
    BLACK_WHITE --- ---
    ola scháníme starší Sítotiskový karusel 4 b. - potisk textilu. Nemá někdo? diky----a lys na trička. dik
    NEBELUCIE
    NEBELUCIE --- ---
    Zdravím mám pro Vás vyjímečnou nabídku vytvořit worshop,stánek nebo prodejní galerii 10.5.2014 na Parukářce na Milion Marihuana March. Tvojí kreativitě necháme prostor. Elektrika a místo je zdarma očekáváme okolo 8-10 tisíc lidí. Samozřejmě počítej stím že když bude zisk nad nějakých 10 tis očekáváme příspěvek pro naše sdružení, jelikož jsme neziskovka a penize si bohužel netiskneme. :) Pokud máte zájem prosím o zprávu, nebo email : lucie.nebeska@gmail.com
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    EVYA: Díky! Vyzkouším..
    EVYA
    EVYA --- ---
    RESOLUT: Z u nás prodávaných jsou asi nejlepší rydla Šerák. Většinou se kupují samostatně a jedno vyjde tak na 250,- Kč.
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Ahoj, dnes jsem se dostal k mému prvnímu linorytu, ale rydla, které jsem zakoupil, jsou dle mého total tupé. Jsou od firmy Galerie P Potštejn.. Nemáte nějaký tip na opravdu kvalitní rydla a brousek? Ideálně, aby v té sadě byly i ty malé (úzké, jemné). Díky!
    VIHATIZKA
    VIHATIZKA --- ---
    SKLIVEC: dá, ale nemám přímo nyní heslo../
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    VIHATIZKA: Hezké. Jen jestli to má být takhle bod po bodu, tak bych tam dodal, že arabská guma se před vymýváním terpentýnem musí rozetřít čistým hadrem dosucha, to je u litografie docela podstatná část. Ale jinak super
    Dá se do té encyklopedie normálně přes net?
    YNS
    YNS --- ---
    j, je to diskutabilne. ja si nikdy neviem vybrat lino, do kym ho sama nevidim.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    MARTYZAN:
    Linoleum, lidově zkracováno na lino, je druh podlahové krytiny, která se původně chápala jako korkový koberec, u kterého byly korkové části spojovány kaučukem nebo gutaperčou.
    Od poloviny 20. století mu silně konkurují podlahoviny z polyvinylchloridu (PVC).

    Zdroj: Wikipedie
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    IKSIK..: lino je lino ne?.korek je korek..
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    MARTYZAN: A to je korek nebo PVC?
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    IKSIK: na linoryt je nejlepší klasické třívrstvé lino...takový ten sendvič.
    IKSIK
    IKSIK --- ---
    Ahoj, hodilo by se vám staré tvrdé tlusté lino? Je to ale PVC. Používá se to se na linoryty nebo je potřeba skutečné linoleum?
    YNS
    YNS --- ---


    serigrafia
    MAGION
    MAGION --- ---
    tak jsem přišli o jednu z mých nejoblíbenějších osobností z gafiky...

    Autor bankovek Oldřich Kulhánek náhle zemřel - E15.cz / magazín
    http://magazin.e15.cz/kultura/autor-bankovek-oldrich-kulhanek-nahle-zemrel-951964
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    Ahoj, dneska jsem poprve zkusila ryt do PET folie/desticky 9x12 cm, kterou jsem puvodne mela na uplne jine ucely, ale napadlo me to zkusit, protoze byla po ruce a chtela jsem jit hned tisknout.
    Poradili byste mi prosim, jakym zpusobem se da udelat efekt mlhy nebo koure? Je to vubec u tehle techniky mozne? Zkousela jsem na kousicku krouzit smirgpapirem, ale neni to ono. Mozna kdybych vzala jemnejsi, ale nevim... ta barva se mi z vetsiny uplne vytre. Tady jsem to pozadi udelala tak, ze jsem tam nechala vic barvy a rozsmudlala ji organtinem, takze tam je opacny efekt, ze ty vyskrabane tahy jsou svetle, ale jak to udelat, kdybych to chtela obracene? Na zdrsneni povrhu mam jinak takove vroubkovane kolecko, ted nevim jak se tomu spravne rika, ale je docela uzke, tak jsem se s nim nepoustela do velkych ploch.



    ELDA
    ELDA --- ---
    MALY_BOBIK: Pokus se oslovit Rael zde na nyxu!


    ZABOMYS: O sítotisku je diskuse zde: [ DIY sítotisk,serigrafie,galerka i poradna ]
    MALY_BOBIK
    MALY_BOBIK --- ---
    zdravim shanim nekoho kdo by mi ukazal jak na kozenou vazbu knihy, zda nekoho znate nebo sami delate. Liberec a okoli ale i do prahy bych zajel. kdyztak posta dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam