• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSANSI C/C99 (specifikace), GNU C (gcc, glibc), Tiny C (tcc) a POSIX - ne nutně C++,g++,libstdc++ nebo Win32 API
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    _BENNY: Jeste porad sem to neshledl vsechno, ale mam to v planu na let do evropy. A ten chlap je dost vyjimecnej i na tom MIT.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    DAVIDOWITCH: sakra to vubec neni zly, je to asi ta nejzazivnejsi fyzika od doby me zakladni skoly :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DAVIDOWITCH: to byla spíš ironie. já jsem vcelku rád, že nemusím řešit takové věci.. i když bylo to poučné pro pochopení, jak některé věci fungují vevnitř.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    XCHAOS: Tyjo, ja nevim. Asi ne presne zrovna tohle, ale ze bych jako programator mel problem s uplatnenim v miste kde se po mne chce podobna invence.. nemam.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (nebo možná i oni si ten textový mód nastavovali sami... ale já musel poznat, že už skončili, a že mám znovu nahodit grafiku... takhle to bylo) no každopádně oboje slušně offtopic, vzhledem k tématu klubu (ačkoliv to bylo implementované v Céčlu :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JACHYMKO: heh, to mi připomíná, jak jsem na sklonku epochy Arachne implementoval Alt+Tab přepínání pro nějakéh prachatého klienta (s X desítkami či stovkami licencí) do nějakého jejich text-mode programu :) byl to slušně vychovaný program a vše bylo stabilní: ale byl tam nějaký háček, že se musel ten Alt+Tab interrupt odchytit, přepnout z grafického módu do textového... a pak pokračovat tam, kde to chtělo pokračovat předtím samo.

    ...a pak se podobným způsobem muselo po návratu z interruptu grafika zase reincializovat (to jsem pokud se dobře pamatuju ochcal hloupým trikem, že rutina pro kreslení obyčejných hodin v rohu obrazovky hlídala, zda nebyl náhodou předtím nastaven globální příznak toho odskkoku - a pokud ano,vynulovalo ho to a reinicializovalo grafiku)

    jó,všechny tyhle triky jsou v éře fungujících operačních systémů už zbytečné, a člověk jen těžko hledá uplatnění,když nechce programovat donekonečna nějakého webové prodávání různých nesmyslů různým troubům :-(
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    XCHAOS: Asi se mijime. Ja postoval video jedno (sice ze serie, ale jedno) a to o fyzice. A nastaveny na poslednich asi 5 minut.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DAVIDOWITCH: no, tak prolítl jsem to první. uznávám, že mi to přijde názornější, než co si pamatuju z českých VŠ: pamatuju si trénování mechanických číselných výpočtů a operací, bez jakéhokoliv odkazu na nějakou vizuální/geometrickou interpretaci. matice je hned srozumitelnější konstrukce, když si jí člověk představí jako soustavu čar (či rovin).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ISTEVE: no ano, ale netýká se to jen přednášek, ale obecně všech "mluvících hlav" na videu a v tv... když půjde o nějakou debatu s politiky, tak si taky radši přečtu přepis toho, o čem mluvili (zabere mi to čtvrtinu toho času). můžeš to interpretovat i jako nějakou sebeobranu proti snaze určitých lidí zaujmout mojí pozornost po nějakou předem stanovenou dobu... já sám chci rozhodovat o tom, jak dlouho budu nějakému tématu věnovat pozornost.

    (na toto je velice ideální třeba online diskuzní fórum)
    ISTEVE
    ISTEVE --- ---
    XCHAOS: Chapu tudiz spravne, ze spis ctes papery nez koukas na prednaskovy videa?
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    XCHAOS: Ehm.. videls to video?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    nechci tu rozjíždět obecný flejm proti českým ani americkým přednáškám u tabule - pokud bych ho vůbec rozjížděl, tak v již zmiňovaném klubu [ college drop-outs (kolikrát jste nedokončili vysokou školu ? jaký je rekord ?) ] - ale přeci jen: jsem fakt hodně "textově" (případně i obrazově, ale většinou musí jít o větší kvalitu grafiky, než křídou na tabuli - aspoň něco z OpenOffice Draw :-) ) orientovaný, a silně pochybuju, že by mě jakýkoliv videozáznam někoho mluvícího u tabule "předal nějakou intuici" (to už spíš věřím, že osobní účast na té přednášce - tam bych měl šanci sledovat, jak to funguje na ostatní, apod.)

    Sledování hýbajících se obrázků je pro mě v lepším případě zábava, v horším případě nuda. na videa na internetu se koukám jako na zábavu (a to i v případě, že jsou technická/informativní). především by šlo o to, že textový přepis naprosté většiny toho, co nějaká "mluvící hlava" říká na Internetu bych prolítl daleko rychleji, než kolik minut to video trvá. Psané slovo představuje jednu z nejstarších forem datové komprese (diskutabilní je, jestli je to komprese bezeztrátová) - život je příliš krátký, než abych ho trávil sledováním videí. Víceméně minimálně do té míry, do jaké nenávidím matematiku, mám rád psané slovo (s jedinou pozoruhodnou vyjímkou: dokumentace k softwaru, ať už jí mám sám psát, nebo jen číst :-) z toho vyplývá, že mým ideálem je samodokumentující software, srozumitelný stroji i člověku)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    XCHAOS: Americky prednasky maj s tema ceskejma celkem hodne malo spolecnyho.
    Muj oblibenej ilustracni priklad je: http://www.youtube.com/watch?v=__2YND93ofE&feature=player_detailpage#t=2549s
    (je to uz posunuty, je to asi 7 minut)
    SPIRALI
    SPIRALI --- ---
    XCHAOS: Tyto prednasky jsou trochu jineho charakteru nez obvykle definice/veta/dukaz, hlavni snaha je dat intuici jak to vlastne funguje bez reseni technickosti, ale chapu ze kazdy preferuje neco jineho.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SPIRALI: popravdě - videa někoho stojícího u tabule popsané algebrou mě děsí snad nejvíc ze všeho... ještě víc, než přímá účast na přednášce :-) ne, skutečně jsem nikdy v životě nic zásadního nepochopil z přednášky a z tabule popsané křídou: vše podstatné v programování i v jiných oborech mám ze samostudia knih, skript, a samozřejmě materiálů na Internetu.

    flamewar o tomto bych radši směřoval sem, prosím: [ college drop-outs (kolikrát jste nedokončili vysokou školu ? jaký je rekord ?) ] ... ale každopádně, nevím jak matematika - ale programování je více než kterýkoliv jiný obor je podle mě nejlepší pochopit od klávesnice a monitoru (diskutabilně lze samozřejmě zdrojáky či diagramy vytisknout, nebo číst ve skriptech - samostudium z papírových materiálů je ok).

    každopádně zejména u počítačové grafiky a algebry očekávám, že k tomu budou nějaké srozumitelné nákresy, o co tam jde - fakt nehodlám hodiny sledovat, jak někdo něco píše na tabuli, to je prostě informační kanál, který jde mimo mě.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Apropo, 3D grafika takovyho toho 3DS Max stylu je naopak plna mnoharozmernejch integralu a monte carlo integrace (a markov chains apod).
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Co se grafiky tyce, tak treba jeste Computer Graphics, principles and practice - Foley, van Dam, Feiner, Hughes.
    Je to starsiho data a neni to az tak programovaci, ale vysvetli to jak fungujou bspliny apod (coz je zalozeny na maticich), nurbsy apod.
    SPIRALI
    SPIRALI --- ---
    Jedna z moznosti jak proniknout hloubeji do toho co je (nejenom) za nasobenim matic: http://ocw.mit.edu/courses/mathematics/18-06-linear-algebra-spring-2010/video-lectures/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: což nedělám (resp. problém vznikne, pokud něco zmíním bez uvedení zdroje, a dvacet lidí se zeptá "a to si vzal kde?" a já musím zpětně hledat, kde to na té wiki bylo).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam