• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSANSI C/C99 (specifikace), GNU C (gcc, glibc), Tiny C (tcc) a POSIX - ne nutně C++,g++,libstdc++ nebo Win32 API
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ještě co mi nejde na rozum, že s tím -O3 jsou fakt výsledky pro setříděné i nesetříděné pole nejen stejné - ale v obou případech o polovinu pomalejší, než to sčítání setříděného pole s -O2 :-) příkladný výklad toho, co dělá -O3 místo použití té ASM magie, by mě taky zajímal.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Moment, ted nerozumim na co se ptas. Resp, mozna rozumim, ale prijde mi to tak trivialni otazka ze se mi nechce verit 8)

    Opravdu se ptas proc generuju ta cisla pokazdy stejny? Nebo je to jen nejakej vtip co mi unikl?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (odpovím si sám: po změně seedu jsou výsledky úplně stejné. a tartarus jsem radši přejmenoval na tartaros ... římský militarismus mi není blízký, to už jsou lepší klasičtí řečtí sofisté, ze kterých si řada online diskutérů bere příklad dodnes)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KEYMASTER: a sakra, vida... :-)

    REDGUY: hele... jak to tedy doopravdy je, s tím ovlivněním benchmarku tím, že ta čísla pro jistotu budou stejná ? :-))
    KEYMASTER
    KEYMASTER --- ---
    jo, protože jinak by se mohly náhodně vygenerovat čísla s moc bity, a pak by sčítání trvalo dýl :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: no, tak myslím, no.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: seeduje to pořád tím samým Coz je zcela umyslne, protoze u benchmarku mi to prijde jako velmi vhodne, nemyslis?
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    DAVIDOWITCH: ad ten XOR reg, reg; Tohle je presne duvod, proc je celej x86 a compatible v prdeli. - jo, to me vzdycky pobavi, ta predstava ze soucasny nekolika GHz hyperthreadovy multijadrovy superpipelinovany x64 procesory jsou s primhourenim oci kompatibilini jeste s prastarou 8008 8)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NE0: viz předchozí. na 64bit CPU to dělá (ale s tou zvláštnůstkou, že s -O3 to "anuluje" tu popisovanou zvláštnůstku), na 32bit to nedělá (asi ani tu první zvláštnůstku)
    NE0
    NE0 --- ---
    XCHAOS: To by me asi zajimalo, ja jsem na 32b, Linux version 3.3.5-1-ARCH (tobias@T-POWA-LX) (gcc version 4.7.0 20120505 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP PREEMPT Tue May 8 05:10:33 UTC 2012
    A zcela jasne to potvrzuje, ze "popravdě... nemít přístup k Debian-style systému, kde bylo provedeno apt-get install build-essential znamená být v tomto klubu offtopic. fakt sorry..." opravdu VUBEC neresi, ze ten ASM vystup pak ma kazdej stejne uplne jinej, ze jo...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: pardon. seeduje to pořád tím samým :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (pro rejpaly: tartarus a tartaros jsou aliasy pro ten samý stroj, jsme u nás ve své mytologické úchylce řecko-římsky kompatibilní)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ugh, heh... tak na 32 bitovém eee to nedělá:

    xchaos@odysseus:~/svn$ scp tartaros:test.c .
    xchaos@tartaros's password:
    test.c 100% 4928 4.8KB/s 00:00
    xchaos@odysseus:~/svn$ gcc -O2 test.c -otest
    xchaos@odysseus:~/svn$ ./test
    Sum: -548636792
    Time: 3.85133
    xchaos@odysseus:~/svn$ ./test WTF
    Sum: -548636792
    Time: 3.49321
    xchaos@odysseus:~/svn$ gcc -O3 test.c -otest
    xchaos@odysseus:~/svn$ ./test
    Sum: -548636792
    Time: 3.26296
    xchaos@odysseus:~/svn$ ./test WTF
    Sum: -548636792
    Time: 3.93193
    xchaos@odysseus:~/svn$ cat /proc/version
    Linux version 2.6.38-15-generic (buildd@panlong) (gcc version 4.5.2 (Ubuntu/Linaro 4.5.2-8ubuntu4) ) #61-Ubuntu SMP Tue Jun 12 19:15:11 UTC 2012
    xchaos@odysseus:~/svn$ gcc --version
    gcc (Ubuntu/Linaro 4.5.2-8ubuntu4) 4.5.2
    Copyright (C) 2010 Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: vtipné je, jak ten kód ničím neseeduje ten random generátor, hehe - huh? A co podle tebe dela srand(1337); na radku 30 ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NE0: viz [ XCHAOS @ ANSI C/C99 (specifikace), GNU C (gcc, glibc), Tiny C (tcc) a POSIX - ne nutně C++,g++,libstdc++ nebo Win32 API ] - u mě se to pro -O2 fakt chová jinak, než pro -O3 ... můžu to zkusit ještě na svým notebooku, ten není 64bit
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS:
    $ gcc --version
    i686-apple-darwin11-llvm-gcc-4.2 (GCC) 4.2.1 (Based on Apple Inc. build 5658) (LLVM build 2335.15.00)
    Copyright (C) 2007 Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (vtipné je, jak ten kód ničím neseeduje ten random generátor, hehe :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: ok, to vysvětluje hodně z tvých ostatních charakterových vlastností :-) ale to je tu offtopic, takže končím (prozradíš, čím si si to tedy kompiloval ty?)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: že tuto konkrétní prerekvzitu splňuje - nesplnuju, protoze mam Maca 8)))
    NE0
    NE0 --- ---
    [neo@neovo ~]$ gcc -O2 test.c
    [neo@neovo ~]$ ./a.out
    Sum: -548636792
    Time: 0.486758
    [neo@neovo ~]$ ./a.out WTF
    Sum: -548636792
    Time: 0.505649
    [neo@neovo ~]$ gcc -O3 test.c
    [neo@neovo ~]$ ./a.out
    Sum: -548636792
    Time: 0.499573
    [neo@neovo ~]$ ./a.out WTF
    Sum: -548636792
    Time: 0.510791

    O3 optimalizace je na tomhle prikladu tak uzitecna, ze jinak pojmenuje labely (pro XLAMY: gcc -O3 -S test.c -o testO3.s; gcc -O2 -S test.c -o testO2.s; diff testO3.s testO2.s). Fakt by me zajimalo, do jakych spiral ses s tim O3 zase zamotal...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam