• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSANSI C/C99 (specifikace), GNU C (gcc, glibc), Tiny C (tcc) a POSIX - ne nutně C++,g++,libstdc++ nebo Win32 API
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: nemám domyšlené úplně všechno... ale z toho co jsem zatím předvedl, se dá vytušit, že ted pracuju hlavně na čemsi jako "univerzální iterátor" (který bude iterovat pokud možno "cokoliv" uvnitř "čehokoliv"). ani s tím však nedosáhnu na něco tak elegantního, jako je asociativní pole.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Co pro tebe znamena "vycerpavajici" a "slozite"? A jak to chces udelat jinak (a zustat pritom v C)?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: interface ke GHashTable je úplně typické API k typické céčkové knihovně. je to vyčerpávající a složité. a neintuitivní. nevím, jaký bych k tomu měl mít komentář: jedna věc je knihovna, implementující korektně užitečný algoritmus - druhá je její uživatelská přítulnost.

    dobře víš, že bych rád posunul C vzhledem k větší přijatelnosti pro když ne "začátečníky", tak alespon pro "mírně pokročilé codery", kteří se chtějí posunout někam dál, ale neví kam (otázka je, jestli někdo takový vůbec je...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DAVIDOWITCH: tak dostatečný syntaktický cukr je, když máš funkci, která nemá víc jak dva parametry: to pole a klíč. nějaké to set(pole,"klíč") a get(pole,"klíč"). až takto elegantně to svými makry a spojovými seznamy nikdy nedokážu... a obávám se, že pokud chci cokoliv víc než asociativní stringy, tak to ani pomocí té GHashTable ...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Ja vim, racionalni mysleni, rozhodovani se na zaklade faktu a ne dojmu ci prani a nevymysleni si veci, to te mate, promin.

    No, ale fakt by me zajimalo co si myslis ze interface k GHashTable? Jak dobre nebo spatne vyhovuje tvoji definici intuitivity a proc?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: já ti to jen chtěl usnadnit, a ty na mě hned takhle...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: chjo. Nemluve o tom, ze ohlede treti moznosti je tady zoufaly nedostatek informaci. I kdyz obecne o hashich jsi uz mluvil, o GHashTable konkretne ani slovo, cili pokud chces vyjadreni o tom, jestli si myslime ze tomu nerozumis, chces abysme varili z vody. Coz obvykle delas ty a nemam v planu te v tom nahrazovat 8)

    Co kdybys nam misto toho rekl, co si myslis o GHashTable? Prijde ti intuitivni nebo ne? Proc konkretne? V cem konkretne bude tvuj pristup (jaky pristup?) lepsi?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: dobře, ale chtěl jsem vyloučit, aby někdo hlasoval pro "ano" a "ne" současně... je mi líto :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    zajímavej flejm :-)
    What's To Love About C? - Slashdot
    http://developers.slashdot.org/story/12/07/02/1657206/whats-to-love-about-c
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Sigh. Jeden hlas na osobu a moznosti, z nichz nektere se nevylucuji? Ty fakt neumis delat ankety...
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    XCHAOS: Jasny. Ja jen ze kdybys chtel asociativni pole jako datovou strukturu, tak to je a dokonce to je glib.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DAVIDOWITCH: můj přístup právě umožnuje jako klíč použít téměř cokoliv.. a holt se volá nějaký if() nad akutální hodnotou klíče

    (jiná věc je efektivní hledání, ale to jsme tu řešili snad dva roky.. .do toho bych nerad znovu zabředal)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    XCHAOS: Tak postav ten sytanktickej cukr nad timhle.
    Interface a datova struktura jsou dve separatni veci.
    GHashTable je univerzalni a za to se holt plati.
    Pokud chces jako klice jen stringy, pujde udelat wrapper co to dost zjednodusi.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---

    Je pro vás použití struktury GHashTable intuitivní?

    8 hlasy od 8 respondentů

      XCHAOS
      XCHAOS --- ---
      JANFROG: děkuji... ale v podstatě to pro mě není nová informace. víceméně - orientuju se na přenositelnost mezi různými distribucemi Linuxu, které všechny stojí na vzájemné kompatiblitě jednotlivých verzí gcc na úrovni kompilovaného kodu (i když binárky a jejich efektivita se liší).

      (víceméně jsem nezávislá socka, působí mimo korporátní i akademické prostředí - a tedy cokoliv kromě Linuxu je v podstatě jak mimo můj dosah, tak i mimo dosah cílové skupiny, pro kterou programuji..)
      JANFROG
      JANFROG --- ---
      XCHAOS: gcc s kazdou svou verzi meni to co vygeneruje. Dokonce GCC stejne verze se stejnymi prepinaci na ruznych distribucich linuxu generuje rozdilny kod. Nicmene delej jak chces, jsem sem se Ti snazil poradit na zaklade svych zkusenosti :-)
      XCHAOS
      XCHAOS --- ---
      DAVIDOWITCH: ... ale v tomto klubu je "vysoký obsah syntaktického cukru" zmíněný přímo v záhlaví :-)
      DAVIDOWITCH
      DAVIDOWITCH --- ---
      XCHAOS: Nevim, taky sem zagooglil:
      Hash Tables
      http://developer.gnome.org/glib/stable/glib-Hash-Tables.html
      Asociativni pole je uvnitr bud hashmap, nebo nejakej strom (STLkovej map je Red-Black tree), pristup pres ["key"] je jen syntactic sugar.
      (Co je asociativni pole v PHPku je black magic, a evidentne to ma vic reprezentaci mezi kterejma to vybira.. vcetne linearniho pole jako mas ty, ktery se pak vyznacuje zoufale pomalym pristupem)
      XCHAOS
      XCHAOS --- ---
      DAVIDOWITCH: ok, ale nemohli bychom zůstat u toho, že průměrný C programátor toto ví, a je s tím smířen - stejně jako s otázkami týkajícími se možnosti posmrtného života, praktičnosti pohřebu žehem, apod.?
      XCHAOS
      XCHAOS --- ---
      DAVIDOWITCH: "běžná céčková knihovna".. to je něco jako "běžný prací prášek"? nevím... zagooglím..
      bud šílenosti jako http://rosettacode.org/wiki/Associative_arrays/Creation/C
      nebo ještě spíš http://cboard.cprogramming.com/c-programming/72160-how-use-associative-arrays-c.html - No. There are no associative arrays in C. Your best bet is to simulate them using structures with whatever key or name you wish to associate with them.

      můj makro-toolkit (zcela nezávisle na tomhle a jiných tutorialech) směřuje k tomu poskytnout pokud možno intuitivní framework pro deklaraci a práci s jednoduchými strukturami, které mají klíč ... princip hashování znám, ale nějak mi neimponuje (Vernamovu šifru na všechny MD5 podepisovače :-)
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam