• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSANSI C/C99 (specifikace), GNU C (gcc, glibc), Tiny C (tcc) a POSIX - ne nutně C++,g++,libstdc++ nebo Win32 API
    /* Toto je klub především pro lidi, pro které je programování jednou z mnoha massive multiplayer online počítačových her, které lze hrát.
        V tomto klubu hrozí sémantická hereze a nezdravě vysoký obsah syntaktického cukru. Nevhodné pro algoritmické diabetiky.
        Od účastníků debaty se předpokládá automaticky přístup k instalovanému GNU C: sudo apt-get install build-essential
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    C (programovací jazyk)#C99 Heslo na české Wikipedii
    Jazyk C - Základy praktického programování V Praze 2oo7 pro SSPŠ Tomáš Harvie Mudruňka a kolektiv - jak si programování v C představuje většina lidí
    http://stevenkobes.com/ctest.html C Programming Puzzlers - nepouštějte se do flamewars v tomhle klubu, pokud neuhodnete aspoň polovinu správně!
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    http://en.wikipedia.org/wiki/C99 C99 is a modern dialect of the C programming language.
    http://cprogramminglanguage.net/ C programming language
    http://cprogramminglanguage.net/c-programming-language-tutorial.aspx C programming language - úvod
    http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_the_C_programming_language C makes it easy to shoot yourself in the foot. (ještě že ne do hlavy...)
    http://en.wikipedia.org/wiki/C_preprocessor
    http://gcc.gnu.org/onlinedocs/gcc/Variadic-Macros.html C99 makra s proměnným počtem argumentů - __VA_ARGS__
    http://gcc.gnu.org/onlinedocs/gcc/ GNU C Compiler
    http://gcc.gnu.org/onlinedocs/gcc-4.2.2/gcc/Optimize-Options.html
    http://bellard.org/tcc/ Tiny C Compiler - prý C99 compliant (min. umí __VA_ARGS__) - vhodný pro skriptování v C - umí #!/usr/bin/tcc -run
    http://en.wikipedia.org/wiki/International_Obfuscated_C_Code_Contest - pokud jste neviděli tohle, tak jste ještě neviděli opravdu nečitelný C zdroják
    http://bellard.org/otcc/ Obfuscated Tiny C Compiler - z tohohle vtípku vznikl Tiny C compiler
    http://en.wikipedia.org/wiki/ANSI_C Jak se střelit do nohy standardizovaným způsobem.
    http://eli-project.sourceforge.net/c_html/c.html ANSI C Specification
    http://www.lysator.liu.se/c/ Různý ANSI C bordel
    http://www.cs.rit.edu/~ats/books/ooc.pdf Object Oriented Programming with ANSI-C - a pak že to nejde
    http://en.wikipedia.org/wiki/Longjmp co jsou to setjmp()/longjmp() knihovní funkce (pro všechny, podle kterých to bez C++ try { } catch() ... nejde)
    http://groups.google.com/group/comp.lang.c++.moderated/browse_thread/thread/dcdc710c27f47c72 C neumí správně počítat (?)
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    http://www.fastcgi.com/ FastCGI is simple because it is actually CGI with only a few extensions.
    http://www.metalshell.com/source_code/18/Mysql_Select.html How to do a simple connection and select with mysql
    http://xmlsoft.org/ The XML C parser and toolkit of Gnome
    http://curl.haxx.se/libcurl/ libcurl - the multiprotocol file transfer library
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    https://dev.arachne.cz/svn/cll1h SVN/Trac jazyka C<<1 (user-friendly nadstavba nad ANSI C99 - ve stylu JQuery vs. JavaScript)
    Benchmark iterace a serializace stringů v různých jazycích vs. v C
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
        moderátor se velice zhruba řídí zvyklostmi moderace, která kdysi platila v řadě konferencí sítě FidoNet ... C != 0xdead */
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DAVIDOWITCH: Hmm, programátor by asi měl něco vědět o algoritmech a složitosti, s tím určitě kombinatorika, statistika, apod. trochu souvisí. Myslím, že je to trochu offtopic, permanentní debata ve stylu "jak byla informatikům v 90tých letech chybně přednášena matematika" bych směřoval spíš do [ college drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?) ]

    spíš mi asi šlo o absenci konkrétních aplikací a přihlédnutí k tomu, že některou tu matiku by nám byvali fakt mohli dát za úkol naprogramovat, místo onanie s tužkou a papírem. co já vím, takové násobení a jiné krkolomnosti s maticemi: to by bývala byla radost naprogramovat, ale místo toho jsem se nevyhnutelně během řady hodin posouval k nevyhnutelným numerickým chybám - v té době jsem už by byl jako programátor zvyklý debugovat kód, ale debugovat čísla na papíře jsem se prostě nikdy nenaučil.

    jde z mého hlediska o podobný přístup, kterým bylo v akademické scifi "Anatéma" od Neala Stephensona tzv. "uvalení knihy" :-) nerad bych se ale pouštěl na tenký led, protože Anatéma má několik rovin, "koncenty" jsou naopak vedeny archaicky a počítače mají zakázány... a tedy nejde jednoznačně rozhodnout, jestli je to společnost, kde je věda potlačována, +/- efektivně regulována nebo kde poznání a rozvoj možností lidského vědomí evolučně naopak dospělo někam dál - do podoby těžko odlišitelné od magie :-) navíc je vidět, že Stephenson (sám aktivní programátor a linuxák) má k matematice hodně odlišný vztah a pokládá ji nejen za základní jazyk přírody, ale spíš i za nějaký metajazyk propojující vědomí se světem okolo, najít se v té knize dá ledacos - no a vždy se může vymluvit, že mu šlo především o to, aby to bylo napínavé a zábavné :)

    KEYMASTER: ...ok, já říkám, že jsem to postoval jako odkaz na debatu. myslím, že řada mileniálů se nakonec dopracuje k titulu i při podstatně menší míře podstoupení šikany matematikou, resp. je to podle mě slepá uličky debaty: existuje procento lidí s přímým matematickým talentem, stejně jako procento lidí s absolutním sluchem, kteří naladí bez ladičky hudební nástroj, umí hrát na housle, v extrémním případě odposlouchají vícehlasou partituru. Respekt. my ostatní máme ladičky, kytary s pražceme, nástroje s klaviaturou. uznávám, že jsou to mechanické nahrážky.

    programování je podle mě možné vnímat podobně: i virtuozní klavírista by mohl být úplně v pytli, kdyby dostal za úkol hrát na nějaký bezpražcový strunný nástroj. navíc open source vývoj je dnes ve fázi, kdy se propagují zásadně sbory, vícečlené kutálky a dechovky a pochodové orchestry a sólový přístup je zatracován.

    existuje víc druhů programátorské intuice: pro někoho je přehledný oneliner zápis, protože se skládá výhradně z věcí, které člověk už zná a umí se rychle zorientovat v tom, co dělá. druhý si tam vymyslí 4 levely abstrakce, které každý mezikus nějak pojmenují - a sice chvíli potrvá, než do toho někdo pronikne, ale zase má potenciál to být blbuvzdorné.

    hezký příklad, jak mileniálové (či javascriptoví hispteři) uvažují, lze najít zde: kromě toho, že je to naprosto nepřehledné, je na tom hezky vidět, jak daleko dospěla zásada recyklace kódu a využití externích knihoven (tzn. i strach z copy+paste základních stavebních kamenů do vlastního kódu):
    New Attack Discovered On Node.js Package Manager npm - Slashdot
    https://developers.slashdot.org/...03/27/1258220/new-attack-discovered-on-nodejs-package-manager-npm

    KEYMASTER: po mě chtěli 4 + nějaké bonusy navíc.. .sice jsem to +/- prolezl, ale nikdy ne na jedné škole všechno, co chtěli :-) a jedna z věcí ze kterých jsem propadl, byly numerické metody (pravda jen proto, že jsem si to dal nakonec a už nebyl jiný termín), přijde mi to právě jako završení celé absurdity "informatických" oborů v 90tých letech: jakkoliv PC v té době zaostávala za dnešníma možnostma, tak nahradit několik iterací přepisování z papíru do kalkulačky a zpátky mohla - a byl by to myslím celkem i inspirativní úkol pro programátory.

    fakt je, že dnes už vím, že jsem zvolil špatný obor a že to co by mi doopravdy zajímalo a býval bych tím asi byl ochoten trávit čas, bylo něco jiného.

    JANFROG: je fakt, že "coding" je něco jiného než "programming"... představa, že HTML+věci okolo by se bralo vážně jako VŠ dovednost, může vypadat úsměvně, ale filmaři se na VŠ úrovni taky učí různé filmařské techniky....

    v zásadě námitky zde se podobají těm, co zazněly v té diskuzi na Slashdotu :-)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KEYMASTER: Predpokladam, ze Tvuj prispevek je vyjadreni nesouhlasu. Pominme konkretni formu a fakt ze se mluvi o HTML jako o programovani.
    Co presne je spatne na te zakladni tezi, ze neni potreba mit 6 semestru matematiky aby clovek mohl programovat?
    Neni naopak schopnost pracovat s necim, cemu vubec nerozumim (a presto to vyuzit k memu prospechu) ta zasadni?
    KEYMASTER
    KEYMASTER --- ---
    XCHAOS: html :D To jí opravdu věřím, že na to matematiku nepotřebuje.

    In most cases you can see that the hard maths (the physical and geometry) is either done by a computer or has been done by someone else.
    To je neuvěřitelně půvabně millenial přístup k řešení problémů. Já s dovolením budu nadále ten "someone else" kdo řeší opravdový problémy.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    xkcd: XKCD Stack
    http://xkcd.com/1636/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    http://www.informit.com/articles/article.aspx?p=1193856
    Donald Knuth: The success of open source code is perhaps the only thing in the computer field that hasn’t surprised me during the past several decades. But it still hasn’t reached its full potential; I believe that open-source programs will begin to be completely dominant as the economy moves more and more from products towards services, and as more and more volunteers arise to improve the code.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    UETOYO: že já něco vůbec říkal :-)
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    XCHAOS: ...jsem se divil, že konečně něčemu rozumím tomu, co chceš říci a teď vidím, že to bylo protnutí různoběžek .)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    UETOYO: jako je to trochu konstatování zjevného :-) vývoj rozsáhlejších aplikací je o něčem jiném (mám ambice jednoho dne dokončit toolkit, usnadnější lehce higher-level programování v C, ale to nic nemění na tom, že codeřina, algoritmy a softwarové inženýrství jsou v podstatě tři různé obory...)
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    XCHAOS: Hele... dobrý komentář... "(programátor v C) ... vůbec nemusí být dobrý vývojář v PHP" :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: na druhou stranu je třeba přiznat, že jedna z nejčastějších aplikací user-space-C aplikací pod Linuxem je, že v tom někdo napíše něco, aby nemusel používat C :-) (tedy interpretr nějakého jazyka)

    Celkem ale souhlasím, že zaměstnavatelé očekávají, že kdo umí C, tak se asi je schopen naučit cokoliv.

    Největší rozdíl je ale podle mě mezi objektovým a neobjektovým uvažování.. je fakt, že code reuse se bez objektů historicky dělal, ale dnes už téměř nedělá (resp. vznikají tuny C knihoven na něco, o kterých se pak open source komunita hádá, který by se měly používat)... na druhou stranu prase programátor je vždy schopnej požadavanej zásah do kódu udělat na špatný vrstvě celý aplikace (a Céčkaři k tomuhle budou asi náchylnější, nebo aspoň je to moje zkušenost, kterou teď řešíme)

    Typické využití C v dnešní době jsou malé jednoúčelové řídící prográmky, co si je kutilovéi flashujou do Arduina - příklad monolitické aplikace. Takový člověk, co si takhle hraje, může napsat klidně i rozsáhlý kus monolitického kódu v C, který mu v tom jednočipu funguje - ale vůbec nemusí být dobrý vývojář v PHP, který bude kompetentně spravovat nějaký komplexní korporátní moloch poslepovaný ze spousty knihoven...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    KEYMASTER: je to znameni, ze bys mel prejit na Javu
    KEYMASTER
    KEYMASTER --- ---
    _BENNY: Když v PHP 2 písmena smažeš a 1 změníš, dostaneš C. Opravdu je to jen náhoda?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    budme radi, v podstate to znamena, ze jsou dnes vsichni zamestnavatele v IT vylozene zoufali, kdyz uz to zkousi i tady. "vase oblibene C, vzdyt to je vlastne skoro to stejne co PHP, opravdu to u nas nechcete aspon zkusit" :-)
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    XCHAOS: tak jednak hledaj batlice v php co mi prijde mimo misu, druhak s tim tepetuje i v jinejch podobne irelevantnich klubech a v neposledni rade v tom peknym letacku nema za kolik
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAGDENZII: pokud nehledáte programátory v C, je to trochu spam :-) (ale asi v mezích normy, protože je to tu poloodborné a ne úplně přísně zaměřené jen na C)
    MAGDENZII
    MAGDENZII --- ---
    Hledáme do týmu PROGRAMÁTORA. Více info zde –> bit.ly/strkrSDevGig . Pište do zpráv nebo na mail v dokumentu. Těším se na šikovné hlavičky!


    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    téměř ontopic joke (z naší vnitrofirmní NYX konverence, via id HARVIE)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    omg :)
    The Underhanded C Contest
    http://www.underhanded-c.org/

    Your goal is to write the function that compares a test measurement to a reference pattern:

    int match( double * test, double * reference, int bins, double threshold )
    …where test and reference are 1-dimensional arrays of width bins, that encode a gamma ray spectrum of a test warhead and a reference warhead, respectively. Your detector should output a 1 (“yes”) if these two arrays are sufficiently similar, and 0 (“no”) otherwise; you should use the parameter threshold to adjust the sensitivity of the match.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    What are some programs every programmer should make at least once? - Quora
    https://www.quora.com/What-are-some-programs-every-programmer-should-make-at-least-once
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam