• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSANSI C/C99 (specifikace), GNU C (gcc, glibc), Tiny C (tcc) a POSIX - ne nutně C++,g++,libstdc++ nebo Win32 API
    KILLUA
    KILLUA --- ---
    Jo teď mi to dochází, mega soubory jsou ony linkované knihovny co se vkládají většinou na začátek, že?
    KILLUA
    KILLUA --- ---
    No vidíš, to je docela věc co mě zajímala, takže jde skutečně jenom o vlákna - to sem nevěděl. Jsou v C++ mega soubory běžné? Já se teď v PHPku snažim držet soubory spíš vyloženě malé max 500-1000 řádků pro přehlednost.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KILLUA: Hele, dela se vesmes vsechno z toho.
    A ten dotaz je takovej hodne "nejasnej".. treba neni uplne moc rozdil mezi jednom serveru s vice procesory a jednom serveru s jednim hodne-vlaknovym procesorem. Obecne plati, ze co zdrojovej soubor, to 1 thread. Takze kdyz mas fakt hodne souboru, muzes kompilovat hodne siroce paralelne. A tim ze casto to je 1 vstup -> 1 vystup, muzes i distribuovane. Pak uz zalezi co presne vyrabis. My treba mame dve verze naseho softu, staticky a dynamicky linkovana. Staticky linkovani je pak single-threaded a trva tak 1-2 minuty. Dynamicky linkovany je bleskovy (a ty jednotlivy dso se linkuji separatne, paralelne), ale zase trochu platis pri startup time... Takze tak.. cim vetsi projekt a vic zdrojovejch souboru, tim vic vlaken uzivis a jestli to je 1 velky CPU, 1 server s vic CPU, nebo vic serveru je ti vicemene jedno (pochopitelne taky se resi IO a pamet apod, ale to je spis separatni otazka)
    KILLUA
    KILLUA --- ---
    No nic no, jen mě zajímalo na čem se kompiluje s 40 jádry, když to tu padlo.
    KILLUA
    KILLUA --- ---
    Dotaz někoho kdo se o C zajímá jen okrajově, ale už víc o multijádra, jaké procesory jsou pro tyhle věci nejlepší? Beru z rozhovoru, že "kompilátory" plně podporují multijádra/multivlákna?

    Takže pro nadšence by bylo reálné mít třeba tenhle 10 jádrový 20 vláknový? Intel Xeon E5-2630v4 za 20K?

    Nebo jsou nějaké alternativy? Jakože kompilujete na více fyzických serverech? Nebo jednom serveru s více procesory?
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    JANFROG: Tohle je linux. A holt mame cca 850 tisic radek kodu, a v tom mraky sr..srandovne slozitych veci.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DAVIDOWITCH: Ne ne, myslel jsem kompilaci vseho from scratch. Jestli to jedete na 40 jadrech 20 minut, tak jste "lepsi". Ja, pojidac kolacu smekam pred opravdovymy hackery :-)

    ale proc proboha tam je tech stringu TOLIK sem jeste
    Nevim, jak to ma PDB, ale u trpasliku se tomu moc nedivim. Jednak myslim, ze stringy se neinternuji (resp specka to nepozaduje) a druhak C++ / optimalizovany kod je desny na debug info protoze to musi mit na pameti vsechno to inlinovani, expanze templates b template parametrizovanych jinyma templates. Jen spravne vygenerovat debug info pro mirne inlinovany kod je kumst (nebo lepe receno - ja jsem s tim dost bojoval a jeste budu bojovat - mozna je to ale jen mnou)

    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    JANFROG: Linkovani ti trva kolem hodiny? Cela kompilace je pro me na 40 jadrech (vcetne HT) veci priblizne 20 minut, no.
    Linkovani je primarne problem toho, ze mame 700MB binarku kvuli debug symbolum.. ale proc proboha tam je tech stringu TOLIK sem jeste neodhalil (a je to v libce za kterou muzu ja)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DAVIDOWITCH:
    KEYMASTER:
    Vy mate problemy..me to trva na sviznem stroji kolem hodiny (from scratch)...a to je ceklem v poho, kolem 2008 mi to trvalo tak 10-12 hodin...
    KEYMASTER
    KEYMASTER --- ---
    DAVIDOWITCH: my vypli LTCG a pak je to pár sekund cca, ale kompilace hlavní aplikace from scratch byla 5 minut na i7 s vyplýma optimalizacema
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KEYMASTER: Nas linking time je stabilne pres 2 minuty :-/
    KEYMASTER
    KEYMASTER --- ---
    KLEINZACH: v prosinci jsem strávil reálně tak 7-14 dní řešením JEN rebuild časů který se za poslední rok neúměrně protáhly... a bylo to asi poprvé co jsem proklínal C++ ;)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    letmo nejak vidim akorat fnukani na dobu kompilace :)
    KOJA
    KOJA --- ---
    ALMAD: Clanek o C++17, 190 komentaru a jeden clovek zmini C++11 fycuru pricemz jeste neni jasny jestli si ji vic pochvaluje nebo na nic vic nadava. Sakra, ty mas ale zarputilej optimismus ;-)

    Brat prosim s velkou rezervou, delam si legraci. Nicmene ten fakt, ze sami uzivatele jsme k C++ vyznamne kriticti mi jako zajimavej prijde i bez legrace.
    KOJA
    KOJA --- ---
    Tohle je zajimavy.

    Diskuze ke clanku o vydobytkach C++17 na hacker news.
    C++17 – Why it's better than you might think | Hacker News
    https://news.ycombinator.com/item?id=13276351

    Aktualne 71 komentaru a ani jeden nadseny, pochvalny, pozitivni.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: mno, já nikdy nepolemizoval s tím, že vždy bude existovat nějaký další level abstrakce, kterému už nerozumím ... tedy cokoliv, v čem programuju, je pro mě "programovací jazyk Blub", neboli: jsem účastník matematické (či v tomto spíše programátorské) paralympiády :-)

    Teorie jazyka Blub ovšem taky předpokládá, že každý, kdo používá vyšší level abstrakce, plně chápe všechny nižší levely abstrakce, které jsou pod ním. Ale to je právě ten háček!

    Debata v tomhle klubu (a u Céčka) je ale zajímavá subverze: ptám se často, jestli všichni, kteří používají vyšší jazyky (dnes hlavně Java, Javascript... z těch ostatních Python, PHP, Perl, největší guruové pak C++) plně chápou ty nižší levely abstrakce a důsledky, které vyplývají z toho, že ten jejich level musel někdo implementovat na tom nižším levelu.

    No nic. Dnes asi na to opravdu nemám čas. Možná ale začínáš chápat, v čem u mě byl vždycky problém - je to v tom, že mám problém přijmout ten další level abstrakce "nad Blubem", aniž bych chápal, jak je to udělané "uvnitř" (ale současně taky "k čemu je") (S tím, že poté, co to pochopím, se možná smířím s tím, že to budu používat stejně, jako všichni ostatní, a ne nějak samorostle...)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: No budiz ti to poucenim, ze odmitanim informaci jen proto, ze ti je poskytl nekdo, na koho ses nasranej, skodis jen a jen sam sobe 8))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: no ale tím, že mě na něco nasměruješ ty, to spíš oddálí :) nevím, dostal jsem se k tomu přes "Sapir–Whorf hypothesis or Whorfianism, is a concept-paradigm in linguistics and cognitive science that holds that the structure of a language affects its speakers' cognition or world view."
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Ten samej Graham, o kterym jsem mluvil v souvislosti s Lispem? Zda se, ze jsi na dobre ceste 8))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam