• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    LILY: zde mohu nabídnout test, diplomovou práci a v odkazu knihy nebo semináře:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ROXXA: :-) zajímá tě jen co jsi , jako informace kterou odložíš a jdeš dál?
    Enneagram není kvíz. Je to nauka a cesta:-).

    Možná, že pak bych doporučila on line testy ne netu , v případě vážného zajmu tě bohužel zklamu tím, že práce s enneagram je záležitostí dlouhodobou , abychom mohli vnímat výsledky.
    Věci šup šup rychle moc nefungují...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MKOV: každý z nás zná , všechny typy a všechny typy máme obsaženy v sobě.
    Ale jen jeden je ten náš, klíčový, ukazující kudy se vydat.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    JOGINKA: test už pravě mám, ten jen ty knihy.-) tak se ptám.
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    ROXXA: Zkus test v záhlaví klubu. Knížku Ti zapůjčí v knihovně.
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    JOGINKA: pravě tomu taky moc nerozumím, a netrpělivá jsem protože chci vědět kdo jsem ne.-) klidně si prostuduji nějakou knížku, ale nechce se mi ji kupovat...jinak to není o sebepoznání ale o obchodu.
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    ROXXA: Už jen ta netrpělivost, s jakou k tomu přistupuješ, mi připomíná mě samou - sedmičku - čímž Ti nechci nic podsouvat.
    Třeba se nad vámi majitelka klubu slituje a pomůže vám k jednoduššímu určení, co jste kdo za číslo.
    Tím bych se přimlouvala za LILY i všechny, co objeví tento klubík.
    LILY
    LILY --- ---
    Ja to mu vubec nerozumim.. Jak zjistim, co jsem, prosim prosim?
    ROXXA
    ROXXA --- ---
    test si interpretuji sama na základě literatury? není nějaká rychlejší metoda než dlouhodobě studovat knížky? a kterou knihu byste na analýzu doporučili?
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MKOV: z vlastní zkušenosti bych Ti doporučila seminář - knihy dost zkreslují - chybí jim ten emoční náboj ..... :-), ale máš pravdu jako orientace jsou super
    MKOV
    MKOV --- ---
    NEKDO_CIZI: To jo, to je, ale je to takový orientační a tak to taky beru,l kdbych to bral do hloubky asi bych si musel pořídit knihu :)

    JO ještě jsem si vzpomněl na pár vlastností, takže antidetailista(nevšímám si detailů), individualista(mám ke všemu víceméně nějaký názor a neberu ohledy co zrovna frčí nebo co dělá většina...) nerozhodnost - tu ještě musím pořešit :), pohodlnost... atd. asi by fakt byl lepší nějakej soupis vlastností :D
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MKOV: je to tam hodně stručné a schématické - skoro mi to připadá jako horoskop :-)
    MKOV
    MKOV --- ---
    MEDVIDEK: No ideální je když můžu mít někde charakterové vlastnosti vypsané, protože z fleku nevysypu všechny :D ... Znám se ale neumím to v psychologické terminologii odříkat jako básničku :) tak třeba podle wiky http://cs.wikipedia.org/wiki/Enneagram Jednička s tou tvrdostí něco málo ale ne do extrému a poslední věta o spolehlivosti a povinnosti platí (výjimka je jen když okolnosti který neovlivním zakročí.. ) Dvojka ... pomůžu rád ale nerozdávám se, pomůžu tomu kdo si to zaslouží... Trojka ... tak úspěch má snad každý rád :) no ale mám radši upřímnost, ale sem tam si sním... čtyřka ... s uměním jsem nikdy neměl nic společnýho :) ale zajímá mne tajemno atd a nemám rád když mne něco svazuje ... pětka .. tady to hodně sedí nemá cenu se v tom piplat ... šestka stabilita věrnost sedí ale strach je minulost :) mívám ho málokdy a jsem zastánce názoru že strach má posilovat ne paralyzovat :) ... sedmička no nedivím se že u ním mám podle testíku prd :D jsem realista sice sem tam sním ale realitu si připouštím, užívat se dá ledajak a já jsem spokojenej :) .. osmička víceméně souhlasí jen ta tvrdohlavost je minulostí :) ... devítka taky celkem sedí a dost sedí i ta lenost :D
    Stačí? Jestli ne hoď sem tabulku vlastností a já ti vyplním jestli takový jsem nebo ne případně k tomu přidám komentář :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MKOV: a jaký jsi?:-)
    NEWOA
    NEWOA --- ---
    MEDVIDEK: kdysi sem četla o tom knížku, ale už si z toho zas tak moc nepamatuju
    NEWOA
    NEWOA --- ---
    DSTEPZ: taky to máš zajímavý .)
    MKOV
    MKOV --- ---
    Tak to já naštěstí vím jakej sem, a podle wiki, která to má hodně stručný, vždy nějak to koresponduje a něco z těch vlastností mám u skoro všech čísel :) Ono asi je jedno jaký číslo kdo je, hlavní je pracovat na sobě a podle toho jak je vysokej vztah s každým číslem pak se zaměřit co je u toho čísla potřeba řešit a pak pilovat a zlepšovat a dotáhnout to do co nejlepšího stavu :)
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    no tak to bude na dlouho)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    DSTEPZ: to právě musíš zjistit :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam