• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    NEKDO_CIZI: Nemyslím. Nejlépe se čtou knihy, které jsou živou výpovědí skutečného žitota se vším, co k němu patří. Opatrujte to jako oko v hlavě! Já bloud kdysi pod nátlakem spálila své deníky, čímž jsem se připravila o možnost hřát se na spisovatelském výsluní. Přenechám to Tobě.:-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    JOGINKA: jo, má na ně modrou krabici a teď je píšu do kytkovanýho sešitu, kde jsou seřazený vzpomínky na jednotlivosti našeho života...... nemyslím, že by to někoho dolšího zajímalo :-)
    MEDVIDEK: to jsem přece celá já - dopisy, květinové dary, drahé víno a pomalá hudba uvnitř i vně :-)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    YMLADRIS: Docela důležité je při hledání začít centrem (hlava, tělo, srdce). To je první krok. Dalším krokem je potom zpřesnění na konkrétní typ.
    Vlastní enneagramový typ mnohdy není na první pohled až tak markantní. Mnohem větší vliv mívá takzvaný podtyp - to znamená, zda mám pozornost zaměřenou na vztah já - ostatní (sociální podtyp) nebo zda mám pozornost zaměřenou na vztah já - ty (vztahový, sexuální podtyp) a nebo zda mám pozornost zaměřenou na své potřeby (sebezáchovný podtyp).
    Tyto podtypy jsou dány základními instinkty a míře vnitřní jistoty v dané oblasti života. Nejistota na instinktu většinou vznikne nějakým (i zdánlivým) negatívním zážitkem v ranném dětství nebo dokoce v prenatálu. Kde je nejistota tam potom během života obracíme svou pozornost.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: romantické
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: jaký "aha" zážitek?

    Hm...co si o mě myslíte? Připadám vám dostatečně zajímavá a opuštění je spíš zaměřeno vně...
    Co je pod tím? Dokážeš jít hloub?
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    NEKDO_CIZI: Doufejme, že je archivuje a časem vydá, abychom z nich mohly mít potěšení i my.:-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: 3,4 a jeste neco, co uz jsem zapomnela

    Ta ctyrka mne prekvapila tak jsem o tom zacla trochu rozjimat a dneska jsem si cetla jeste kus Rohra a mam docela aha zazitek

    jo energie srdce obracena vuci lidem s neustalym dotazem "co si o mne myslite? pripadam vam dostatecne zajimava? nebo mne prehlednete a opustite"
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: pokouším se - píšu svojí ženě dopisy - skoro každý den :-) je to legrační a moc zábavný a taky dost grafomanský :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: měla bys psát:-) nebo dělat nějakou vědeckou činnost:-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: tak to je dobrá zpráva, že něco mého miluješ :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: vnímáš se jako člověk s energiií srdce dneska tedy:-) a jak ti vyšla ta tabulka?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: :-) miluju tvoje přirovnání:-)
    hm, pozorovatel nesoudí...ale myslím, že i přesto námi mohou cloumat emoce , boelsti , zlosti apod. a pak , když nastoupí soucit přijímat věci jak jsou se to líp kouše všechno
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: soucitný nezávislý pozorovatel??? zvláštní přístup - připomíná mi to dokumentární filmy z přírody, kde je štáb nezaujatým pozorovatelem děje a většina z nic pláče nad tím co se objektům jejich pozorování děje, ale nesmí zasáhnout, protože by to bylo proti pravidlům ..... pak se na to dívám v televizi a umírající ptáček je pro mě horší rána než 150 obětí sebevražedného atentátníka ..... je tak těžké být nezávislý pozorovatel a ještě mít soucit sám se sebou
    YERSINIA
    YERSINIA --- ---
    MEDVIDEK: mě kdyžtak taky zkus hodit ke 4:)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: akorat to zamereni na minulost mi nejak nesedi, spis mam spatnou pamet a extremne zapominam svuj zivot. mozna je to mysleny jinak

    no budu jeste zkoumat

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: tak jsem to prubla dle medvidka a dneska mi pripada ze jsem ctyrka.

    "nejsu prece zadnej umelec" ale ono to tak asi bude, sem takovej zvlastni druh vecne nespokojeneho umelce
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    DEADCAT: test je pouze nástřel, to co jsi se rozkrývá časem - sebepozorování je ideální (tedy systém nezaujatého pozorovatele, který je však soucitný:-)...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: jsi tam
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MIKAEL: Kilian tě tam šoupnul
    MIKAEL
    MIKAEL --- ---
    MEDVIDEK: ahoj, moc tady nejsem, jen když mám čas, což není mnoho. Pokud někdo dává do tabulky, může mě hodit pod čtyřku... díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam