• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    Jasně přidej mě k Vám :-)
    Beru to jako že neexistují tajnosti :-) Já se nebojím :-). Nebo by jsem měla?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    CHIMERA: tak to by takle zdalky vypadalo spis na 6 ne
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MED nic mě nezabíjí víc než myšlenky. moje vlastní myšlenky.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: hm...
    Já jako 9, když jsem ve stresu mám katastrofické vize taky. To je totiž věc s těma šipkama.
    Jsem 9 a mé centrum je v břiše. když jde vše ok, tak si chodím do 3 a celkem s odvahou a přehledem je zvládám, v okamžiku kdy se objevují překážky jdu do 6 a zde přeběhnu do hlavy a v hlavě se rodí, ony konstrukce a vizi ničících katastrof.

    Cesta k jejich uvolnění, je opět...vidět , připustit a nechat být...
    Myšlenky náš nezabíjí. Jsou to jen myšlenky. JEN MYŠLENKY.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MED no nefim.
    vždycky si klidně sedám na záchodové prkýnko (i ve vlaku), k sexu jsem nikdy žádný ochranný gel nepoužívala, veřejná koupaliště miluju. akorát ty nepřístojnosti bych asi fakt neprováděla, páč jsem abstinentka :-)
    Chtěla jsem si vybrat z těch tří typů, tak jsem se dívala, co je napsáno u jedničky: v prvním případě žárlivost (to nejsem), v druhém nepřizpůsobivost (to taky nejsem), tak mi zbyla jedině ta úzkost u sebezáchovného typu.
    a úzkostí trpím velice, ovšem nikoli takovou, jakou popisuješ. je nějaká ireálná a podvědomá... trvale se např. bojím, že přijdu o práci, tím pádem mě vyhodí o byt a přijdu o syna... vím, že to není reálné, protože jsem bojovnice a určitě bych se nějak uživila, ale tohle ve mně je a ani psychoterapie s tím nikdy nepohnula.
    Tak možná byste mi mohli poradit tady?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Ad šipky. Stres a uvolnění. Je obsáhlejší téma a vrátím se k němu později.

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: šipky ukazují body uvolnění a stresu o tom, se zde zatím nemluvilo...
    Ale příklad: pokud jsi sebezáchovná 1 (zde uvedu příklad mé asistentky , která je 1)
    Nikdy si nesedá na záchodové prkýnko (protože tam jsou mikroby), sex by nedělala bez ochranného gelu pro ženy a blízkosti sprchy, nechodí se koupat do veřejných koupališ't, když se napije víc než je přes míru , jde domů, aby neprováděla nepřístojnosti...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    asi jsem sebezáchovná jednička.
    ale moc těm šipečkám nerozumím...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    INFORMACE PRO HLEDAČE SVÉHO TYPU: BERTE TEST , KTERÝ ZDE JE, SKUTEČNĚ JEN JAKO HRUBÝ NÁSTŘEL. JE TO TESTÍK KE KÁVĚ. SKUTEČNÝ HLEDAČ , KTERÝ SE VYDÁ PO STOPÁCH ENNEAGRAMU, ZAŽÍVÁ MNOHO "AHA" EFEKTŮ NEŽ UVIDÍ SEBE TAK JAK SKUTEČNĚ JE. LZE TO SMÉST ZE STOLU A ŘÍCI SI KRAVINA, NICMÉNĚ ENNEAGRAM LZE VNÍMAT JAKO DOBRODRUŽNOU CESTU. K SOBĚ SAMOTNÉ A K DRUHÝM LIDEM.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: :-) hm, máš volbu, přeci --- beru x neberu:-)
    NEKDO_CIZI: vždycky se to líp říká než žije, uklidňuje mě pocit, že když je žák připraven učitel se vždy najde...
    GEDI: chceš tam dát? A propo ber to jako otevřenou věc.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    zde je tabulka , kam jednotlivé typy směřují pozornost co se podtypů týče.
    Podtyp - se během života může měnit (enneagramový typ NÉ)

    V praxi: já jsem sociální 9. Lehce líznutá vztahovostí. /tak to žiju momentálně)
    Tzn. vyhledávám společenství lidí , kteří mají zájmy jako já , zde mi dělá dobře se mísit s těmito lidmi. nemusím ani moc vyčnívat , spíš být s nima.
    Upředňostňuji blaho skupiny , před vztahem face to face.

    -
    GEDI
    GEDI --- ---
    Ahojky tak já by jsem to u sebe po několika testech viděla na převažující dvojku i když ne zcela čistou :-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: to se jednodušeji říká něž dělá :-) ale to přece víš :-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    YMLADRIS: Tribunová sútra 6. patriarchy taky není lehký čtení.:-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: ty mi teda davas tezke zadani
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Já jsem dlouho mylně žila to že jsem 3, pak jsem si myslela, že jsem 5.

    Jsou typy , které jsou zaměnitelné a hodně podobné v projevech, jedin co se liší je jejich jádro.

    Tak například 9 je podobná 2 (většinou u žen) nebo 5 (muži).
    3 se podobá někdy 7.

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: nic nedělej jen to pozoruj...a přijímej. A klidně si jdi do těch všech věcí co děláš znovu a znovu.
    A nebo si to "nafoukni" a zvelič to pomáhá.
    Cesta nevede srze snahu se změnit, ale skrze ochotu přijmout sebe takovou jaká jsem.
    A s tímto, přijetím přichází - uvolnění a v uvolnění pak máš možnost se rozhdovat již bez schémtátek...
    A jak říká Kilián je to práce na dlouho...
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    YMLADRIS: Docela ti rozumím, protože jsem se 22 měsíců pokládal za 4 a měl jsem je možnost hlouběji poznat při společné práci.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    YMLADRIS: Víš co platí obecně pro všechny typy? Prostě to, že to vidíš, že sis toho vědoma. Procházíš to vědomě nikoliv automaticky. Ještě mnohokrát do toho automatizmu a pak jednou to uděláš jinak a uděláš vnitřní pozitívní zkušenost... Je to dlouhodobý proces.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KILIAN: tyjo zatim vubec netusim jak do toho. zacla jsem experimentovat se 'zustavanim ve vsednosti', ale proste ... uz si zase z toho delam "originalni projekt: zustavani ve vsednosti"! ja neumim zustat s realitou tak jak je. bud je tak neprijemna ze z ni zdrham pryc, nebo je snesitelna a pak si ji automaticky ruzne pribarvuju, delam si takove kino jako

    nevim jak veci jsou protoze furt mi bezi nejake fantazie

    jak vubec muzou ty fantazie prestat??

    no asi je toto co ted pisu pro ne-4 tezko pochopitelny, nevim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam