• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: já si Hakumy Mataty pamatuju "nerýpej se v nose"
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: ale vždyť víš, kde to bylo - přece - Hakuna Matata :-)
    MEDVIDEK: to je dost dobře možné a je taky možné, že naše a cizí světy jsou jen paralelou k existencím nezávislým na našem vědomí ..... ale to už jsem zase u Bach a na toho si musím dávat bacha :-)))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: a propo sušenky já nerada, já raději klobásky
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: nic není děsivějšího než to co je v hlavě a to se z ní dere ven - obrazy a zvuky a zvířata z cizích světů ......

    Co když to nejsou cizí světy, ale jsou to "ty naše světy"...
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    JOGINKA: a není to spíš problém pro ty, kteřís Tebou bydlí??? :-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    NEKDO_CIZI: Ani já si v cizím prostředí na prkýnko nesedám - zato doma mi dělá problém zavřít za sebou na WC dveře.:-)))
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: tak tak, ale ty chytré sušenky už nejez :-)
    jo a taky si většinou nesedám na prkýnko ......
    CHIMERA: to znám :-) nic není děsivějšího než to co je v hlavě a to se z ní dere ven - obrazy a zvuky a zvířata z cizích světů ......
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    Jasně přidej mě k Vám :-)
    Beru to jako že neexistují tajnosti :-) Já se nebojím :-). Nebo by jsem měla?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    CHIMERA: tak to by takle zdalky vypadalo spis na 6 ne
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MED nic mě nezabíjí víc než myšlenky. moje vlastní myšlenky.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: hm...
    Já jako 9, když jsem ve stresu mám katastrofické vize taky. To je totiž věc s těma šipkama.
    Jsem 9 a mé centrum je v břiše. když jde vše ok, tak si chodím do 3 a celkem s odvahou a přehledem je zvládám, v okamžiku kdy se objevují překážky jdu do 6 a zde přeběhnu do hlavy a v hlavě se rodí, ony konstrukce a vizi ničících katastrof.

    Cesta k jejich uvolnění, je opět...vidět , připustit a nechat být...
    Myšlenky náš nezabíjí. Jsou to jen myšlenky. JEN MYŠLENKY.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MED no nefim.
    vždycky si klidně sedám na záchodové prkýnko (i ve vlaku), k sexu jsem nikdy žádný ochranný gel nepoužívala, veřejná koupaliště miluju. akorát ty nepřístojnosti bych asi fakt neprováděla, páč jsem abstinentka :-)
    Chtěla jsem si vybrat z těch tří typů, tak jsem se dívala, co je napsáno u jedničky: v prvním případě žárlivost (to nejsem), v druhém nepřizpůsobivost (to taky nejsem), tak mi zbyla jedině ta úzkost u sebezáchovného typu.
    a úzkostí trpím velice, ovšem nikoli takovou, jakou popisuješ. je nějaká ireálná a podvědomá... trvale se např. bojím, že přijdu o práci, tím pádem mě vyhodí o byt a přijdu o syna... vím, že to není reálné, protože jsem bojovnice a určitě bych se nějak uživila, ale tohle ve mně je a ani psychoterapie s tím nikdy nepohnula.
    Tak možná byste mi mohli poradit tady?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Ad šipky. Stres a uvolnění. Je obsáhlejší téma a vrátím se k němu později.

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: šipky ukazují body uvolnění a stresu o tom, se zde zatím nemluvilo...
    Ale příklad: pokud jsi sebezáchovná 1 (zde uvedu příklad mé asistentky , která je 1)
    Nikdy si nesedá na záchodové prkýnko (protože tam jsou mikroby), sex by nedělala bez ochranného gelu pro ženy a blízkosti sprchy, nechodí se koupat do veřejných koupališ't, když se napije víc než je přes míru , jde domů, aby neprováděla nepřístojnosti...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    asi jsem sebezáchovná jednička.
    ale moc těm šipečkám nerozumím...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    INFORMACE PRO HLEDAČE SVÉHO TYPU: BERTE TEST , KTERÝ ZDE JE, SKUTEČNĚ JEN JAKO HRUBÝ NÁSTŘEL. JE TO TESTÍK KE KÁVĚ. SKUTEČNÝ HLEDAČ , KTERÝ SE VYDÁ PO STOPÁCH ENNEAGRAMU, ZAŽÍVÁ MNOHO "AHA" EFEKTŮ NEŽ UVIDÍ SEBE TAK JAK SKUTEČNĚ JE. LZE TO SMÉST ZE STOLU A ŘÍCI SI KRAVINA, NICMÉNĚ ENNEAGRAM LZE VNÍMAT JAKO DOBRODRUŽNOU CESTU. K SOBĚ SAMOTNÉ A K DRUHÝM LIDEM.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: :-) hm, máš volbu, přeci --- beru x neberu:-)
    NEKDO_CIZI: vždycky se to líp říká než žije, uklidňuje mě pocit, že když je žák připraven učitel se vždy najde...
    GEDI: chceš tam dát? A propo ber to jako otevřenou věc.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    zde je tabulka , kam jednotlivé typy směřují pozornost co se podtypů týče.
    Podtyp - se během života může měnit (enneagramový typ NÉ)

    V praxi: já jsem sociální 9. Lehce líznutá vztahovostí. /tak to žiju momentálně)
    Tzn. vyhledávám společenství lidí , kteří mají zájmy jako já , zde mi dělá dobře se mísit s těmito lidmi. nemusím ani moc vyčnívat , spíš být s nima.
    Upředňostňuji blaho skupiny , před vztahem face to face.

    -
    GEDI
    GEDI --- ---
    Ahojky tak já by jsem to u sebe po několika testech viděla na převažující dvojku i když ne zcela čistou :-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: to se jednodušeji říká něž dělá :-) ale to přece víš :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam