• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    Jsem tu jediná jednička, takže za jedničky
    (podotýkám, že vím, že orginialitě Ymladris se nevyrovnám a pohrávám si i s textem Medvídka :-)

    Probuzení a žádný šukání. Probuzení až do jasného světla. Žádné cvrdlikání ptáků, ale úžasné ticho a vůně jehličí. Žádné starosti o jídlo, žádné přemýšlení o jakýchkoli povinnostech. Když hovor, tak jedině intelektuální. Snídani mi naservíruje někdo jinej (netrvám na pohlaví, trvám na lenošení).
    Chatička v lese na samotě, u ní nádherná vodní nádrž (patrně lom). Koupání nahatá rozhodně ano. Hlavně žádné starosti. Oběd připraví někdo jinej. Já budu děsně mile děkovat :-) Což je taky maximum námahy, kterou chci provozovat.
    Je teloučko a mezi koupáním a chroupáním dobrot si čtu super knížku. Ještě by bodla masáž, ale nesmí za ni nikdo nic chtít. Rozhodně je tam všude tichoučko a nejsou tam žádní hnusní komáři.
    Díky úžasné atmosféře mě napadnou úžasný myšlenky, sednu k počítači a naťukám skvělej článek. Kdykoli si na něj později vzpomenu, bude mi blaze.
    Večer se dívat na západ slunce.
    A podotýkám stále žádné šukání.

    :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    YMLADRIS: ale ma, ale fakt chce hlavne, aby byla pohoda, ja povazuju stastnej zivot za nejdulezitejsi a cile se tomu musi prizpusobit ;))
    btw to mam v mensi mire obcas taky, treba chci cvicit, ale nechce se mi na jednotlivy hodiny, nebo chci zit vic spolecensky, ale kdyz se mam vecer dokopat jit do hospody... ;)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Já jako 9 bych hezký den viděla takto:

    Probuzení a šukaní. Pak spát zase a snídaně s novinama a intelektuálním hovorem.
    Klidně v posteli a možnost v ní zůstat a kdyby se mi chtělo tak...lesy, voda, sedět a koukat , být. Kolem sebe kámoši. A chytání ryb , koupání bez plavek a šukání. A taky ležet v trávě a koukat na mraky a žmoulat kousek trávy v koutku. Jasně že svítící sluníčko je super....
    Rukama pracovat uplácat něco z hlíny, namalovat.
    Jsem šťastná, když sama sebe cítím tělem a nebo něčím co dělám tělem.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: bezva vize!
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: opravdu HLUBOKA laska, porozumeni, poznani... hranicni zazitky nejaky. Plus spousta moznosti volby neobycejnych veci, ale hned zrealizovatelne.

    Mas narozeniny. Vzbudi te nabidka sexu dle tveho vyberu. Pak se dozvis, ze partner zajistil kamarada pilota se stihackou, takze mas jmenovat libovolne misto na planete, kde chces stravit tento den. Volis Male Antily ovsem s podminkou ze tam bude domorodec ktery te trochu nauci hrat na barely od nafty, jak uz tamejsi kluci hravaji. Hrajes a ze zahadnych duvodu ti to jde, improvizujes a mistni pochvalne kyvaji jako ze tva osobitost je super. Pak jdete na romantickou vyhlidku a nekolik hodin planujete ruzne skvele veci a svae graly, jake byste chteli v zivote spolecne podnikat. Mluvite o zasadnich vecech a mlcite o zasadnich vecech a porozumeni je hluboky, osudovost, jedinecnost, krasa ktera muze spasit svet a tak.


    A tak.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SHEEN: ja si laicky myslim, ze 4 neustale neco chce, ale nikdy to, co zrovna ma k dispozici. 9 v podstate nejvic chce aby byla pohoda, kvuli tomu obetuje svoje cile klidne, nebo je ani nema

    ale nevim

    ja jako 4 sama ze sebe lezu po zdi z toho vecneho kolotoce typu ze po necem touzim, tak podniknu kroky k realizaci, ale kdyz bych to mela prozit (napr. nejaka udalost v casoprostoru), absolutne se mi nechce.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO:

    tak by mě zajímalo jak by vypadal takový ideální den enneagramových typů?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: :-)))) ehm...no obojí je možné. Možná se ti hodinky o pár desítek let spožďujou.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: tak pod to se můžu podepsat:-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SHEEN: 4 je casto az jako emo, snazi se byt originalni a upoutavat na sebe pozornost - devitka (mohu-li soudit ze sebe) svoji originalitu bere vice mene jako danou, nekdy ji predvadeni nevadi, ale obecne se o to nesnazi, je, jak rika medvidek, cynictejsi, realistictejsi, uvedomuje si, ze je spousta jinych aspektu zivota, nez ten, v kterem "vynika"... a taky je tam neustala touha po vecech, ktere nemuze mit, a kdyz je ma, vlastne nevi, proc je chtela (4)... porad hleda nejaky svaty gral ;)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: já ji navnímám , že se žene. Ona je prostě taková.
    Každý typ něco popohání, 4 je prostě takto.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tak tohle mě pobavilo:-)))))))))))))))))))))))))))
    není to uplně o enneagramu, ale myslím že to sem taky patří.

    http://www.youtube.com/watch?v=k7mEh53rTc0&feature=related

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHEEN: je fakt , že 4 a í jsou si vnějšími projevy podobné.
    Oba typy jsou cítě. 9 se sama v sobě ztrácí a dělí na různé části, je pro ni těžké pochopit kdo je. 9 chce mít v podstatě svůj klid. Má skrytý cynismus...takové to...K čemu to vlastně je...?"
    4 se záměrně stylizuje, vytváří takové vnější pozy a uchopuje hloubku. 4 chce skrze
    toto být milována jako individualita. V etrémech je to pak síla. Deprese, maniodeprasevní stavy apod.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Jak se liší typ 4 a typ 9? Nějak se v tom ztrácím. Potřebovala bych nějaké vysvětlení rozdílu přístupu.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MONICARDIO: byt videt je zpusob jak pozornost ziskat.

    jak ji chces ziskat jinak? ano, muzes byt perfektni (1), nebo muzes obchodovat s vdecnosti/pozornosti pomahanim (2), nebo muzes soutezit a byt prvni (3).

    to jsem radsi originalni ;-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    každej chce být originální. a to nejsem čtyřka, a říkám to s plným vědomím :-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ze bych zavidela si nejsem vedoma. Zavist totiz prece je chut "byt jako nekdo jinej". Nechci byt jako nekdo. Chci byt originalni.

    Ad obycejne: no uplne nejhorsi (krome telocviku) na cele ZS byly pozemky a nutnost plet zahonek, nebo v dilnach delat nejakou debilni nimravou praci. Fyzicky nejsem schopna se prinutit delat netvurci praci peclive. Pripada mi to moc obycejne.

    Obycejne je napriklad to, v cem neni tvorivost. Jakmile je nejaka cinnost zmechanizovana, je pro mne velmi tezke donutit se pokracovat a rozhodne to odflaknu.

    ale je to velika otazka, nemam ted uplne cas
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    A ještě ta závist: Závist jako "nutnost", aby se 4 vnímala jako individuum ve své vlastní nezaměnitelné hodnotě, aby vynikala ve své jedinečnosti, aby za to získala
    obdiv a uznání ...nebo jednodušeji...aby byla vnímána jako samostatná individualita.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Otázky vyhýbání se: 4

    Jaké situace a lidi prožívám jako obyčejné? Co se mi na tom nelíbí?

    Vzpomínám si, kdy jsem sebe zažil jako obyčejného?

    Jaké to bylo a co jsem udělal(a), abych se z toho dostal(a)?

    Jaké to pro mě je dostat se do kontaktu s někým obyčejným?
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Sebezáchovní mají pozornost zaměřenou na ty oblasti, které se týkají přežití, a je jedno zda v destruktívním nebo nedestruktívním smyslu.
    To platí obdobně u vztahových a také obdobně u sociálních podtypů. Podtyp závisí na tom, kde je zaměřená hlavní pozornost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam