• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    LUBEECZEK
    LUBEECZEK --- ---
    No jasný. To neříkám, že bych to nemohl přemoci, spíš si myslim že je to spjatý s vývojem člověka, určitě za pár let to zmizí úplně až budu mít zase o hodně plnější "nádobu vědění".
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LUBEECZEK: no tak vsechno co je obsedantni je otravne, ale IMO jde naucit to bud vypinat nebo to aspon sice nechat probihat ale vlastne se v tom neangazovat
    LUBEECZEK
    LUBEECZEK --- ---
    YMLADRIS: Jo jo to dělám taky aniž bych to chtěl.....všechno se snažím tak nějak porovnat s podobným modelem či situací ale nepřijde ti že někdy je to spíš na obtíž ?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jinak analyza, nebo mozna jeji urcity typ - nachazeni urcitych souvislosti, podobnosti nebo naopak nekonzistenci, davani veci do vztahu, to je jedna z mych nejoblibenejsich cinnosti, casto to vali uplne samo, proste to vidim
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ja asi padam do petky pri urcitych typech ohrozeni, neco jako kdyz se clovek prepne do chladneho soustredeneho bojovnika, nemam zadne pocity, soustredim se na stret. minim to hlavne v jednanich, kdyz mne treba zacne nekdo napadat, tak nedam nic najevo a vypada to ze jsem plne nad veci
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MEDVIDEK: nárazově jistě. nevim, jak dlouho bych tohle byl ochotnej podstupovat :) nicméně jde spíš o ten proces odstřihnutí emotivní stránky lidského já...

    TRUCE: nevim, hrdost to snad ani neni... alespoň ne u mě. spíš to neřešim. a komplimenty jsou kapitola sama o sobě. ale u mě je to jinak, jelikož sem asi spíš víc čtyřkoidní...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRUCE: hrdost na to, kdyz neco zvladnu, to byl jeden z pocitu, ktery me smeroval k tomu myslet si, ze jsem petka, stejne jako rozporuplny postoj ke komplimentum :))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    KOMATSU: ta HRDOST na to, ze tohle umime... nevim, maji to i ostatne petky?
    co nejvic bouri at muzu jejich energii ustat, byt v klidu, resit situaci .. a dostat samozrejem obdivne reakce, i kdyz, fakt ze jsme neco zvladni je dostatecna odmena .. vubec komplimenty se tezko prijimaji, pocity jsou silne a proto radsi skryte
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    KILIAN: hehe
    to co jsem psala jsem psala z hlavy (vlastni), to nebylo z knihy ;o)
    akorat jsi asi cekal konkretni vypoved monicardio?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tohle taky znám. Jako 9. Jsem nárazově schopna pro druhého člověka udělat ledasco.
    Jen to nesmí trvat dlouho a nesmí toho být moc. Pak nezvládám.
    Spíš to nesmí být pod nátlakem na ten jsem citlivá...klasika 9 a tlak.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    KILIAN: 4/5. Mě to přijde pětkový z toho důvodu, že jsem dokázal zachovat chladnou hlavu. Ne že by mi bylo hnusně a z loayality to udělal, ale prostě jsem určitou část svýho vědomí odstřihnul a bylo mi fajn :)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    KOMATSU: Ty jsi jaký typ? Já jsem 6 a mám to podobné, ale vidím to spíše, že je to šestkové než pětkové.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    no paráda, pětka je moje křídlo :)
    a někdy se vskutku hodí. v určitých situacích, ve kterých ostatní omdlévají se zaseknu a jsem chladnej jak kus ledu. například moje bejvalka se jednou hrozně zlila a výsledkem byl pos*anej a zeblitej záchod. no nikdo na to žaludek neměl, ale mě tehdy nedělalo problém tam na ní dávat pozor v těch sra**ách a blitkách, aby do nich aspoň nepadala. ani jsem to nevnímal :)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    TRUCE: ok. :-) Měl jsem namysli konkrétní výpověď, někoho kdo to žije. Prostě, aby jsme mohli slyšet konkrétní výpověď, která toho většinou řekne více, než knihy.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    pravdepodobne stres potlaci, odtahne se a pusti na situaci nejakou analyzu
    nebo ve stresu neni schopna citit, jde podle bodu a vyhodnocuje logicky
    protoze je v tom zmatek
    uvedomeni si, ze pod vlivem slozitych a protichudnych emoci neni dobre delat rozhodnuti
    (i kdyz to muze naopak vest k uplne popletenosti, myslim ze cilem petky by melo byt akceptovani citu a pocitu, naucit se jimi ridit)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MONICARDIO: Jak se to projevuje?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tož mám pocit, že 4ky jsou u konce.
    Tak se dáme do 5-tek, do těch "pozorovatelů..."
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: no s rozumnýma dětma to je vždycky těžký
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: hm, Kryštůfek je dítě...takové hodně rozumné dítě...
    neumím ho zařadit.

    Méďa Pu- se mi jeví v mnoha aspektech 9-kově. Spíš v mnoha situacích co prožívá s ostatními. A pak i vztah Prasátko a Pů...takové to partnerství po šipce.:-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NEKDO_CIZI: hm, ja mam sebepoznavaci prozitky, ktery proste nejsou "proskatulkovany", osobne se snazim aplikovat docela osvedcenou rogerovskou metodu: nejdrif empatie, vnimani bez vzorcu (pokud mozno, samozrejme asociativni sit funguje porad plusminus autobus...), potom zapojit emocni slozku a skatulkovej racionalni rozbor az jako treti krok... ale ne dycky mi to jde....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam