• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: no...třeba to v Tobě něco rozeznělo:-)
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MEDVIDEK: nu zjistil sem, že mam spousta "chci" z jedničky... jak je to možnééé???
    KAMHA
    KAMHA --- ---
    MEDVIDEK: uz jsem rikala, ze taky vidim to co chci?? :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KAMHA: a co oči vidíš?:-))))))))
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    SHEEN: ... tedy pro mne.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Trojka je nějaký vůdce tuším. No to nevím, to bych řekla, že je jedna z těch nejméně možných variant.
    KAMHA
    KAMHA --- ---
    MEDVIDEK: neslysim:D
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHEEN: chameleon? :-) Tohle zvíře by pasovalo na 3ku...:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KAMHA: tohle je tabulka z nějakých výzkumných statistik z roku 1998...
    KAMHA
    KAMHA --- ---
    QUANTI: jj mas recht:)
    a jedna vec mi dosla pri tom enneagramu... to ze obcas neslysim nektere veci.. treba kdyz na me mluvi mati, pritel nebo kamaradka... predtim bych byla schopna odprisahnout, ze to ty lidi fakt nerekli a tudiz KECAJ!
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KAMHA: pri dnesni emo vlne se neni co divit :))))
    KAMHA
    KAMHA --- ---
    MEDVIDEK: a z te tabulky taky plyne ze 4ky nejsou tak jedinecne pze jich je vic nez 8micek!!! hura!!! :D
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Jak na to koukám, tak té pětce ty možnosti devítky dávají jednak křídla 4,6 a pak i body stresu či uvolnění 7,8. Přijde mi pak právě těžký nějak rozlišit, co je teda tím středem.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Chachacha, no připadám si jako chameleon v tomhle systému. Ta pětka by mi seděla podle zaměstnání, podle toho, co jsem dělala spoustu let než jsem vůbec o nějaký psychologii a podobným podivnostech cokoliv věděla.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: ja 4, 5, trochu 6... porad k nim mam podle tech tabulek blizko :) "nechtit nic" je takove desive... ale na druhou stranu vicemene hrozne prirozene...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHEEN: jo tak, přece ještě nemusíš vyvozovat závěry. Pokud se něčím cítíš být. Jen si to sleduj...vnímej co ti , břinká do uší či mozku.

    Projevy a určitými mechanismy si jsou 9 a 5 velmi podobné (nejvíc podobné).
    K "podobnostem" se sem taky časem dostanem.

    Já jsem si dlouho o sobě myslela, že jsem 5, pak jsem se vnímala 6 kově. Pak 3 kově ---9 mě odpuzovala! To přeci já nežiju! Haha...krystalicky.

    Motivy jsou však rozdílné. A po těch my jdem. Po jádru
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Ne, tak jsem to nemyslela. Ta vypsaná "chci" by měla být ta, která jsou u daného typu ta nejvýznamnější, tedy dominantní. Jen jsem přemýšlela, zda by se ke mně hodila, pokud bych uvažovala nad sebou jako typem 9. Jistě by se na některá dalo říci, že se objevují, ale nějak nevím. Hodně tíhnu k těm 5tkovým. Mám v tom totální zmatek v těch typech asi.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHEEN: Když tím vnitřním monologem projdeš, zjistíš , že to jejich chtění je vlastně zpátečnické...a že vlastně nechtějí---nicméně podvědomí nezná výraz "NE".

    Máš pocit, že 9 dominují? Já tedy vůbec.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Hmm, nevím, nevím. Jsem o té devítce přemýšlela, ale zrovna tahle "chci" mi až tak zcela nesedí, nezdají se mi tolik dominovat.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Když jsem včera psala 9 nebylo mi z toho zrovna nejlíp. Možná proto, že mám zase své klasické 9-kovské dny..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam