• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    KILIAN: Hmm, mám s tím rozhodováním problémy, zejména když jsou tam nějaká rizika. Ale zase někdy se rozhodnu ihned, prostě tu situaci vidím a vím, že to je přesně ono, pak je to okamžité rozhodnutí.

    Jaké jsou zásadní rozdíly mezi 5 a 9?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: vždycky existuje možnost nedostatku čehokoliv pro cokoliv...z pohledu 9.
    Lepší bude když to "bude" jak to je.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    SHEEN: MEDVIDEK:
    Primárně 5.
    Typ 6 taky (nejen s křídlem 5), protože nechce udělat chybu.
    Typ 9 je nerozhodná (obecně) z jiné příčiny než je nedostatek informací. Nedostatek informací bere 9 jen jako alibi, aby se nemusela rozhodnout.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    "Zamiluj se do sebe."

    To mi připomělo, jak jsem mluvila nědávno s jedním pánem co dělá už dlouho konstelace, terapie a jánevímcovšechno....(pán je poměrně vzácná mužská 2ka, sám na sobě už pracuje roky).

    A ten mi řekl: "že každý člověk, by si měl jednou zkusit se zamilovat a pomilovat sám se sebou. Že je to "užitečné". On sám tím, prošel a dal si velkou práci s tím , aby se miloval sám se sebou hodně dlouho a intenzivně."

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: tak jsem si to doprdele myslela tehdy správně...že tě cítím hodně 5tkově (pardon to slovo doprdele):-)

    BAGHICEK: protože na sobě makáš:-), přizneš si to!

    MONICARDIO: :-) vyhlásím asi nějaký týden Co je MONICARDIO ZA ČÍSLO?:-) Protože, ona je asi pěkný číslo:-).

    MONICARDIO: 8 čka ma hodně silnou energii, vnější, když si potřebuje něco zchroustat a je ve stresu,
    tak leze do 5ky, postaví si takový ten val , kam druhý nemůže.
    A v tomto bodě může být podobnost.
    Sleduj si to, pozoruj...času dost:-)

    SHEEN: : částečně pro 9, pro 5, pro 6 s křídlem do 5...těch možností je více
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    YMLADRIS: ještě ti dáme pár dní - týdnů na rozmyšlenou ;-)))
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Pro kterej typ by platilo: "Mám stále málo informací na to, abych se rozhodla."?
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    YMLADRIS: a co sis myslela, ze jsi ? Jak te znam, tak me na tebe 5tka docela sedi.. :o)
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    MONICARDIO: jo tohle... hmmm tak to bude tezky .. vlastne to mozna ani nepujde, protoze se nechce ani jednomu z nas.. :o)))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: jo tak proto me lakas na spolecne nakupy :D
    (Naposled sem v drogerii kupovala valecek a zelenou naterovku a zadny zasek nad cisticimi prostredky uz neprobehl :) )

    YMLADRIS: co to?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    tak vite co, ja jsem teda vlastne petka.
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    MONICARDIO: rikala si toho docela hodne (za tak kratkou dobu), co presne myslis ? :o)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: ja jsem zas v zubni paste konzerva, maloktera mi chutna a drzim se znacky zuby nehty :) prasek kupuju bud ten, co je zrovna v akci, nebo mam z domova zafixovany jako dobry Persil, tak Persil. Ale s jinymi vecmi to mam podobne :) a listecky jsou nutnost, jinak bych sla nakupovat suroviny na rizky a zapomnela rizky... to uz se mi taky stalo
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    Osmičky nakupují to, co je nejdrsnější a vyžene nepřítele odevšad :-))))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: znám:-))))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHASHA_KRASTY: tohle je hezká citace o 2ce:-). Líbí se mi. Je to taková výzva.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    :-) občas mám pocit, že to u mě zachází do extrému, kdy mám pocit, že vlastně miluju všechny ženy...každá má něco krásného či pozitivního pro co ji mohu vyvyšovat:-).
    Jenže to je povrch. Když jdu hlouběji a mám víc času , přijde mi vědomí i mé samotné a pak určitým způsobem umím zjistit co je pro mě dobré...
    A hlavně přijdou pro 9 ty neočekávané emoce.:-)



    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: co tím chceš říct...9 tka v obchodě = komické vystoupení?

    Já jsem si vytvořila nakupovací systém, napíšu lísteček, jdu po bodech.
    Když nejsou lístečky , většinou se vracím pro to první co se mi líbilo.

    Problémem pro mě bývá výběr např. vhodného pracího prášku, zubní pasty apod.
    neumím se rozhodnout....:-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MONICARDIO: ani mi nepripominej :D nakupovat neco "jen tak" je nepochopitelny, nakupuju dve hodiny a mam jednu nebo taky zadnou vec :))
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    SHASHA_KRASTY: Hlavně vykoupená 2 nalezne SVÉ potřeby.
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    MONICARDIO: jojo .. ale je fakt, ze sedmicka na me taky trochu sedi .. stejne jako nektery veci z dvojky na me az tak neplati .. :o))

    ehm .. "Vykoupená dvojka se raduje, že lidé, o které se kdysi starala, jdou svobodně svou vlastní cestou." ... naprosta pravda .. :o))
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    BAGHICEK: Jasně, všichni používáme mechanismy všech typů, ale jen jeden trochu častěji (dominuje).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam