• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: posli odkaz na stavajici logo ;-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    For all: ALBERTO mi udělal grafologický rozbor mého písma a taky loga firmy a konstatuji, že čumím. Tím , sděluji, že to má hodně co do sebe! Obzvláště pohled na firemní logo mé společnosti mi otevřel oči docela...to co mi napsal, nedávno odcitoval skoro na chlup klient...
    Jsem fascinována, jak někdy věci spolupracují.Jinými slovy rozhodla jsem se, vytvořit logo nové. :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: našla jsem hezký příběh popisují rozdíly mezi kontra a fobickou šestkou , tak po práci až budu mít více času to sem šoupnu.

    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ALBERTO: ja mam necitelne pismo ;) nevim jak ostatni 9
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    -


    Takže tu máme šestku. Ta bude na prbírání trochu delší , protože má netypicky dvě možné podoby (výrazně se projevující odlišně)
    tzn. FOBICKÁ ŠESTKA
    a
    KONTRAFOBICKÁ ŠESTKA

    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: ale vsak se taky rika "veskere kvaltovani toliko pro hovado dobre jest" :-)

    MEDVIDEK: jo jo, tady se to zacne hybat a to uz tu nebudu :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Kouknu do webů a zkusím najít tu statistiku ennea typů a typů dle Junga.

    Nasypu sem konečně dneska tu šestku. Ať se pohnem.
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    MEDVIDEK: k tvemu enfp mi ta 9tka nejak nesedi :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: 9 dělá většinu podstatných věcí na poslední chvíli :-)
    dle vlastní zkušenosti.
    V pondělí jsem si vzala pár dní volno a cestovala jsem na návštěvu. Balila jsem hodinu před odjezdem...přitom jsem na to měla celý víkend...jenže to se mi nějak nechtělo, protože bylo pořád co dělat. Třeba se urgentně přihlásila potřeba vymývat lednici...
    tohle má 9 potíže vnímat skutečné své priority!
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: aha, na me zas v praci obcas vycitaj, ze vsechno si nejdriv dohledavam sama.. chapou, ze v tom ta profesni hrdost.. ale nejak to zpomaluje vysledky ci co :) (a navic v novy praci taky nemam jeste uplny prehled o tom, koho je proste radost otravovat )
    me to s tou chuti napadlo, ze jestli skutecne muze byt nejaka chvile s absenci hnevu a celkovy ztiseni, kde potom i devitka by mohla zacit neco chtit.. ale jako premyslet o tomhle, kdyz clovek naposledni chvili pred odletem shani ledovcovy brejle, karty do fotaku, strepsils a kartacek na zuby.. nejak nejde :))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: cháá:-), to mám fotku ve své oblíbené růžové kostkované košili:-)


    BAGHICEK: hm, přemýšlím jestli mám vzteky i bez diváků...a vlastně mám...v práci mám třeba jeden telefon a zde nepříjemnost, pak volá kolegyně a potřebuje po mě něco vědět ...pak mi u benzínky volá znovu, já zrovna s tou hadicí v ruce pobíhám kolem auta.
    A ona potřebuje vědět nějakou blbost , kterou kdyby si přečetla na papíře a zjistila, že opravdu umí číst , tak mi nevolá...
    A to já už pak ztrácím nervy a kurvuju, mlátím dlaněmi do volantu ...a pak vstpoupím do kanceláře s usměvem na rtech.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    jak je to vlastne se sebezachovnou devitkou a chuti? slo by v ramci OT nastinit o co jde? :) napr.: mam chut hazet jablka a talire, ale neni zadny divak k tomu? je to vono? :))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: pred par tydny vladly prouzky, ted zas ruzne strakatiny nebo uplne ze strizlivych stylu ten nejstrizlivejsi.. dnes jsem koupila bilou kosili, byla na ni padesat procent sleva ;) Ty mas kostky i na ikonce? :)
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    racionalita celkově písmo zmenšuje (5); kontrafobická je asi trochu patologická... :-) normalni naopak velice standartizovaný občánek.... y bez smyčky věstí průnik racionality do pudové oblasti.. zbavuje je ji lidského tepla.. rozdělené 8čky..to je záhada..to neznám, ale je to spíš - než +. 2ky rozmanité - věřím. 4ka překrásné... tak asi typická 4ka. :-) bez toho Sensing bys nebyla tak dobrý fotograf.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Chci se momentálně plně soustřeďovat na enneagram. I když mě fascinuje vysledovávat spojitosti s jinými směry. :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ALBERTO: hm co jsem vysledovala já od lidí co znám...

    5tky mají hodně malinkaté písmo, nahuštěné na sebe, prostě pidižvíky (a to jsem si všimla několkrát)
    jiná 5 tka s silným křídlem do 4 má překrásné písmo, ozdobné prvky...

    kontrafobická 6 měla pro mě naprosto nestaddartní písmo,3 slova na řádek , apod.
    fobické 6 mají přehledné písmo a dobře čitelné pro mě

    1 kolegyně má uhledné písmo, zajímavé je na něm to že y, nepíše se smyčkou , ale rovně, švihem dolů...(to já bych nenapsala tak nikdy) a číslo 8 píše jako dvě rozdělené koule (sněhuláky - což mi přijde legrační)

    2ky mají roznamité písmo
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ALBERTO: taky se mi to přepíná do ENFP nebo ESFP...
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    tak to jsme takřka kolegove, ja jsem o něco introvertnější varianta INFP, ale jsem i INTP, podle toho, zda chci více cítit, nebo více myslet. :-) Pokusil jsem si vést paralelu mezui MBTI a uměleckými slohy zde: http://ografologii.blogspot.com/2008/04/umelecke-slohy-typologie-mbti.html
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ALBERTO: já jsem se s tím setkala cca tak půlrok zpátky...nejdříve skrze tématiku MBTI a pak už bylo k Socionice kousek.

    Já jsem ENFP (extravertní intuitivní cítící pozorovatel). Dle prozatimního pozorovaní, z pramenů, testů apod.


    Mám chatrnou angličtinu a spousta zdroju je právě v angličitně. Tak se souběžně učím anglicky.Abych stíhala číst a chápat a nemusela furt listovat slovníkem.

    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Pak by byla otázka enneagamy a grafologie... ale nevím nevím, nějak mi vlastnosti enneagramu přijdou dost komplexní a hodně vzdáleného od něčeho, co by se přímo promítalo do našich pohybů jako temperament a emocionalita. I když možná jsem se nad tím jenom dostatečně nezamyslel....

    Výrazná 8čka by byla nejspíš poznat....
    3jka možná také..
    1čka.... převaha formy a horní délky zvýrazněné
    2jka též trochu... nevim...
    4ka vlastně taky,... originální forma
    6ka by měla určitě těsné písmo...7čka široké, rychlé...
    5ka ..
    Spíš 9ka by byla největší oříšek, ta nemá nějaké výrazné znaky....
    Spíš by bylo zajímavé vědět číslo enneagramu + v tomto kontextu se podívat na písmo jako šťavnaté dokreslení. Spíš to propojit než převádět jedno na druhé. Enneagram je příliš komplexní a lidi jednoho typu mohou mít velmi odlišné specifické vlastnosti, bude je spojovat jen nějaké schéma.


    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Socionikou resp. ENFJ, INFP bla bla sem se hodne zabýval, některé typy znám dobře, jiné méně, dovedu je rozpoznat z písma. S enneagramem mě přišly na pohled tak rozdílné, že mě nenapadlo hledat paralely.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam