• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Ano... tataz energie se vybiji jako souzeni druhych - nebo jako spontanni soucit vyplyvajici z nesouzeni.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Schopnost přijíat "hnusy", "bolesti", "sebenenávist"...apod. bez soudu a s láskou se nazývá...soucit.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NEKDO_CIZI: ja myslim ze pro "zucastnene" casto ano :)

    ja si kolikrat nadavam, ty ..., zivot je tak kratkej, tak peknej, a ty ho proflakavas a promrhavas u netu, u casopisu... maloco te dokaze privest k takovymu zoufalstvi a zhnuseni jako tvuj vlastni typ :))
    (ale aby to nevypadalo, ze si stezuju, taky lip vidim dobre stranky svoje/typu a vim jakym smerem muzu jit, ale fakt, maloco tak nastve jako nektere stranky vlastniho typu :))
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MONICARDIO: kontra 6 takto často působí navenek, ale důležitý je ten pocit/emoce - proč to dělají a pod.
    Myslím si, že 8 není hnus (stejně jako žádné jiné číslo).............
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MONICARDIO: není zač :-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: díky :-) snažila jsem se .....
    MEDVIDEK: to je dobrá poznámka intuice a instinkt jsou různé věci - když jsem hohledala musela jsem se podívat na to odkud přichází instinkt chodí ze spodní části břicha - jako by byl v pupku háček za který někdo tahá zatímco intuici vnímám jako "prožření" v určitém slova smyslu a je to spíš otátka hlavy - vize....
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: dobrý příspěvek:-).
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KIM13:
    MONICARDIO: poklonu přijímám. :-)
    Prostě mě enneagram baví , je to kus moji cesty.
    Užijte si mě v enneagramu, neb od podzimu se chci dát na systematické konstelace intenzivněji.:-) Dá-li Bůh.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: odpovědí pro NEKOHO_CIZIHO jsi popsala relativne dobre 6tkový mechanismus. 6 mají velmi vyvinutou jednu věc...a to je intuice. To jsi mistři na intuici.
    Jestli máš pocit, že Ti něco podsouvám...tak nepodsouvám:-).
    CARODEJNICE
    CARODEJNICE --- ---
    MONICARDIO: :-) Éterická? To je milé *
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    KIM13: díky :-)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    NEKDO_CIZI: Velmi výstižné!!

    Jinak MEDVÍDEK: Konečně mám víc času vnímat tuhle diskusi a musím vyseknout velkou poklonu za celou diskusi a samozřejmě tabulky!
    KIM13
    KIM13 --- ---
    MEDVIDEK: Hahahahahahhaahhahahahaahhahahahahah

    No tohle je naprosto bezchybné!!!!! To si musím někam uložit!!!:-))))
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: hezká tabulka - díky
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MONICARDIO: rozdíl mezi 8 a 6 vnímám tak, že v případě pochybností ohledně nějakého činu udělá 8 to co je dle jejího mínění správné nebo pro ní výhodně a 6 udělá to co je správné dle nastavených pravidel a podle toho co si myslí, že je nejbezpečnější pro všechny zúčastněné.
    Je tam ještě mnoho dalších rozdílů. ale ten podstatný je v "motoru" 8 má tento "motor" nebo hnací sílu, v břiše - jedná se spíš o instinkt. Zatímco 6 jsou hnány hlavou - což jsou spíš obavy a dopředu vymyšlené všechny varianty v rámci již zmiňovaných pravidel a společenských mantinelů.
    Co se týče kontrafobické 6 (o které jediné můžu opravdu něco říct) - jak je již napsáno nahoře jsou vždy vztahové - a tak v kritických chvílích brání svého partnera a partner je pro ně současně jedinou osobou, která jim může opravdu ublížit nebo nějak ohrozit. je to dost rozpolcené, ale to zažívají 6 všeobecně - chtějí mít autoritu/partnera kterému můžou věřit, ale zároveň se bojí jim věřit, protože je přece může ona autorita/partner zradit, opomenout nebo jinak ohrozit.

    Ještě drobná poznámka pro váhavé - když nevíte zda jste 6 nebo něco jiného všímejte si při mluvení (nebo v myšlenkách) jak často používáte slovo ALE.
    ALE je pro 6 typické uvozuje podmínky za kterých je daná situace možná, přijatelná atd. často se setkávám s větou: Ano, ale jen když.....
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    MEDVIDEK: vsimla jsem si toho
    ale v navyknute nevire...
    ;)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    TRUCE: mezi řádky píšu , že jsem to pochopila. Asi je to hodně malým vepsané.:-)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    MEDVIDEK: chtela jsem se jen analogicky dobrat k tomu, ze se tim nemusi trapit..ze to tak ma hodne lidi
    pripadne k tomu, ze i me pripada 4kove, coz by odpovidalo .. ;o]
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    http://www.youtube.com/watch?v=WNiHRbEDh-8
    našla jsem jedno videjko...tuhle 6 já moc ráda:-). Navíc ten jeho humor....
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    TRUCE: pravidila 5. Amen.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam