• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    BAGHICEK: a ja byvam az nezdrave loajalni ;)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    QUANTI: ja je beru zas vzdycky hrozne zodpovedne a snazim se o obecnou spravnost :)))
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    BAGHICEK: ja taky v partnerstvi casteji nez kde jinde utikam do sestky. Desne se za vsechno omlouvam, jsem takova uzkostliva...
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: ale zas lepci kvalita nez kvantita :) a tahle diskuse se Ti moc dari (se pripojuji k pochvalam).. a jak ctu o tech sestkach, tak mi nejak doslo, ze vztahy - partnersky, odzivam v sestce, coz je asi na zamysleni.. hehe :)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: ;) jo
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Jsem malinko ve skluzu s enneagramem a jsem si ho vědoma, jsou dovolené a jsem teď v kanceláři sama a tudíž dělám za dva Medvídky.:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: :-) já 3ky některý taky ráda, jsou sexy.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    WIZZ: jedna trojka se mnou byla na dovoleny :D a neumim se vyjadrit jinak nez v superlativech.. navic takova prilezitost si zbliska prostudovat svuj ennea bod uvolneni.. v komunikaci ma vic trpelivosti nez devitka (nebo aspon vic nez ja.. asi mam to netrpelive kridlo jednicky), bojovat za sve pratele umi nepozersky a konkretne.. o strachu a obavach mluvi otevrene a bez omluv, a proziva je na svuj ukor nez jako prehravani pro vyuzivani souciteni druhych.. navic ta energie, co se nezavira do sebe jako pet (omluva petkam, vy jste zas zajimave na poznavani), ale jde porad dal.. a smysl pro situacni humor, co rozsekava i zpetne.. trojka se mi ehm zalibila :))
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: někdy i emigrace
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: jé tak to jsem se nadmula skoro pýchou, velký MEDVIDEK...:-)....jak známo, nadýmání způsobuje nutnost "ventilace".:-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: to jsem si také myslela, jen teoretikové si stáli za svým vlastním viděním jako jedinou platformou, která je možná atd.....
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Se stolem to je jak s jinými věcmi. Někdo vidí "stůl" , někdo vidí "stůl s dřevěnýma nohama a lakovanou deskou", jiný vidí "4 tyče a na nich je předělaná deska", jiný zase
    "ůkryt pro dětské hry"...další " místo kde si povída se ženou nebo roidnou"....
    A pořád je to jedna a tatáž věc nebo né?:-)

    Takže vlastně všichni vidíme uplně jné světy.:-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: jaký "Vy vědci"???? takže se o stole stejně nic nedovím??? hmmm ano mám posunuté myšlení - ač to uznám otázku to stále neřeší :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: jenže vy vědci máte prostě posunuté myšlení, přiznej si to:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: zajímavé. A k těmto typům jsi došla na základě jakých vyhodnocení?:-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: a to ani nemusíš chodit na nyx, aby se takoví - lidé našli...
    WIZZ: ty jsou moc drahý :-)

    minulý týden jsem byla na 4 denním semináři o lékařské etice .... bylo to velmi poučné .... krom různých směrů myšlení, etiky a morálky byl vrcholem seminář o čtyřech dohodách .... ten pán je neuvěřitelný - povoláním je psychoanylytik a teoretik (nejspíš všeho) .... nakonec to vyznělo si takhle: "do jedné ruky uchopte čtyři dohody přidejte vodu, zkuste podle toho žít a musíte se tím všichni řídit......"
    taky tam padla skvělá myšlenka - někdo z přísedících bušil do stolu a říkal - tohle je přece stůl nezávisle na způsobu myšlení. ....
    Teoretik mu odpověděl - to Vám přece říkám celou dobu pane kolego a Vy pořád tvrdíte, že to jsou atomy a molekuly....
    Nedalo mi to zeptala jsem se zda se náhodou nejedná o stůl a současně o atomy a molekuly, kusy dřeva, kovu atd. - nějak moje otázka zanikla a tak nevím jak to s tím stolem vlastně je
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    WIZZ: no možné to je, v jiných diskuzích občas na svou diskuzi o enneagramu narážím. A jak jsem již psala , jsou tací co jsou na enneagram česnekem, svěcenou vodou a ulitou kulkou olova...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MEDVIDEK: navíc jsem silně sociální.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    WIZZ: ty jsou v posilovně nebo na poradě a nebo na sobě někde makají:-) - trojky nemají čas plkat na nyxu:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: A na co bys mě tipla?:-)

    Mě to baví pohrávat si, vytvářet jiné pohledy na věc, kombinovat, zamýšlet se.
    Enneagramová diskuze je součástí mé vnitřní vize , prostě jsem se rozhodla to projet a konám dle toho. Mě prostě vysoce uspokojuje dělat něco pro lidi.
    Myslím, že mě v tom podporuje to , že moje máma je 2jka. Mám z rodiny naučený silný vliv empatie:-).
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: kez by ;)

    ja mam v sobe proste od detstvi takovej rozpor - na detaily jsem puntickar, ale na vetsi veci bordelar... vsechny pastelky jsem musela mit srovnany podle barev, lentilky jedla po sadach, vzdycky jsem mela propisku navic (a gumu, nuzky, papir na psani v takovy svyho druhu kapezetce), ale muj pokoj vypadal jak po vybuchu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam