• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: a kde bys to tak viděla - budeš se držet své rodné hroudy a objednáš hotel na Moravě..... nebo to necháš na egocentrické Praze???
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tak to vypadá , že sraz bude v říjnu. Já nemohu v srpnu a Kil v září...a shodli jsme se , že tam chceme být oba:-).
    Takže předběžný termín 11.-12.10.2008 a nebo 18.-19.10.2008.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MEDVIDEK: Tak to se nezucastnim. :-(
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: jednickovy mi to neprijde.. viz predchozi vyklad Alberta.. (ale zas tak hluboce do toho pronikat netreba ;) )
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Bude :-). V září. Podrobnosti ještě ladím. Jako kde to bude.
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Bude nejakej ten enneagramovej srazik?
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: momentalne neslo :) jednak mam v hlave hucak z casovyho posunu, druhak jsem ve vysce 4500 m.n.m. ztratila posledni krabicku cigaret a tim prestala kourit a tim mi chybi na mozku ten nikotinovej utlum ;)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    BAGHICEK: aha - teď už to j jasnější
    MEDVIDEK: to podle toho co máš ráda - pokud divočinu tak se nemusíš bát - už to je lepší mám otevřenou klec .....
    MEDVIDEK: v tom případě bych se v dlouhodobém stresu měla podobat 3 - která kupodivu nemá analogii v Medvídovi Pú .... jsem schopná tam být krátkodobě, ale při delší stresu kloužu spíš do kontra 6 - tvrdého jádra - neústupná až arogantní bez slitování a ohledů - prostě lokomitiva - žádná diplomacie ani image - jen síla - duševní i fyzická
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: jo no, takový levhart vypuštěný z klece není žádná prdel:-).
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: trvale né...tak jsem to nemyslela. Mám na mysli nějakou časovou jednotku...prostě žiješ nějaký trable a prostě dle toho jsi a obráceně.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Ještě jinak. Zvnějšku se můžem jevit jako bod stresu dlouhodoběji.
    Tzn. jádro typ je neměnný, nicméně jevíme se prostě jako náš bod stresu.
    Tzn. já jako vyplašené prasátko. A né jako Méďa Pu.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    NEKDO_CIZI: jenom nemistne zertuju - trojka v sobe ma ztotozneni s projekty typu atraktivni partner(ka), takze to vyvazeni k bodu stresu(6) v bode uvolneni(3) bych mela hledat tam.. a to jsem ponekud necekala
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    KILIAN: díky - takhle jsem to myslela ....
    BAGHICEK: aha - tak teď to zase nechápu já, ale to nevadí...
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MEDVIDEK: Ne. Ve stresu jsi v bodě stresu. A když máš hodně stresu jsi tam často, ale ne trvale.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    NEKDO_CIZI: jojo, kdyz partnerka ztloustla a prestala byt dostatecne reprezentativni, tak to asi prestalo fungovat :D ted jsem to asi pochopila :)))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: já od lektorů enneagramu slyšela, že bod stresu můžem klidně žít i několk let...
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    BAGHICEK: to co píšeš mne činé poněkud zmatenou .... podle toho co jsem zatím zažila se nedá být dlouhodobě v bodě stresu - rozhodně né tehdy má-li vztah (partnerský) fungovat ...... v závěru se ukáže, že nějaká rovnováha byla nastolena aniž by to člověk, který v tom žije dokázal postřehnout.....
    to že nemáš "nějaký stálý strach" je OK - skoro Ti to závidím..... nechuť se s někým bavit do nekonečna o ničem dobře znám - z takových rozhovorů se snažím odejít dřív než začnu "kousat" a dokazovat svou pravdu.....
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    NEKDO_CIZI: no promin, ten altruismus/egoismus je mozna devitkovej a nebo proste muj ( to jen abych to nezavadela do cizich slepeji.. )
    .. jako pred rozchodem mi taky fungoval strach a zastrasovani v duchu ze k sobe v tyhle spolecnosti tezko nejakou najdes a hodne me to drtilo.. ale kdyz jsem sama (tj. bez ni), tak nevydavam tu energii na premysleni, jak to udelat obecne spravne, energii na zaslepovani sebe sama, proc se ta druha nesnazi take ;) a obecne tedy energii ochrance, podporujici silu a hromadu sestkovy prace
    .. a co v tom nechapu je, proc toho je tedy tolik v sestce, tedy v mym bodu stresu (vidim tam malo devitky a trojky.. a nevim, jestli proto, ze sest je lip videt, ale jako devitka bych to chtela mit aspon trochu vyvazeny), ikdyz to trebas teoreticky vypada asi spravne - ta zodpovednost a to dalsi - tak bych treba radsi tohle nechala skutecnym sestkam :) nebo bych tu energii vlastne venovala radsi diteti nez nejake partnerce (jako by se tu ozyvala petka - at si naserou).
    Strach nejaky staly nemivam nebo si neuvedomuju. Ty co popisujes ve me muze vyvolat interakce s lidma, protoze si nemam potrebu nejak sebe dlouhodobe definovat (mozna uvedomovat) a kdyz na me nekdo s timhle vyjede/zautoci, tak zacinam nejakou obrannou konstrukci vybirat. Ale zit dlouhodobe ve strachu a uzkosti je tezky a taky to znam. Jako devet spis umim zabrednout do toho, ze nekdy nechci s druhymi neco i hrozne uzasnyho a zajimavyho sdilet, protoze si predstavim ty reakce a nekonecny, nudny dohadovani a pak taky ze nevim, jestli si ze me delaj lidi ptaky, kdyz chtej nektery veci vysvetlovat, a to jak se to bude cyklit od niceho k nicemu a pak jsem asi znechucena uz tema predstavama a sama si zacnu pripadat a pripadam prilis hloupe, abych neco rikala, a nebo mi mozna stacej ty vlastni vnitrni hlasy a tak mlcim a nekam radsi zalezu nez to prejde.. nez se to umlci.
    Sorry za devitkovej vyblev :D
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    QUANTI: a BAGHICEK: asi bych se měla zamyslet jestli jako 6 tohle všechno ve vztazích dělám ....... ano, jsem velmi loajální, snažím se být nesobecká, někdy jsem úzkostlivá (hlavně, když mi na něčem moc záleží), ale nejhorší je, že mám pořád strah s podtextem - co když nejsem dost dobrá, dost statečná, dost nad věcí, dost silná, dost sexy ...... a dost!
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    QUANTI: ja uplne nezdrave altruisticka ;)) (jestli neni synonymem pro altruismus take nesnesitelnost ;p )
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    BAGHICEK: a ja byvam az nezdrave loajalni ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam