• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: To vazne neni na truc :)
    Devitka vzdoruje, protoze misto aby naslouchala svym pocitum a touham (ktere byly kdysi z nejakych duvodu potlaceny a zapomenuty), tak se obsedantne venuje polemykam nad ruznymi postoji a nemuze se pak dlouho rozhodnout jestli ano nebo ne ;) A ty tu devitkovou nerozhodnost prece milujes, ne? :))
    Nesoustredit se na prednasce je ale uz paradox, protoze kdyz prece vnimam ten postoj druheho cloveka, ktery rika: "tohle je dulezite", tak me to urcite rozhodne zajima, to tema me prece zajimalo celou dobu, dokud nepadla ta veta. Vedome nevidim, proc bych tohle delala na truc :) to ono samo ;)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: medvidku Ty jsi desnej dric! a hrozne rychla! :)

    jsem si pujcila tu palmerovou a bavila jsem se nad tim, jak devitka nemuze udrzet pozornost na vecech, co maji prioritu.. treba pro me na prednaskach veta "a tohle je dulezity" znamena, ze nasledujici vyklad pujde uplne mimo me :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Tak next týden se dovalím se sedmičkami a tabulkou...
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: pěkný..... a docela trefný....
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    -
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    Enneagramový typ TYPOVÉ VNITŘNÍ PROSBY K DRUHÝM ANEB CO MI POMÁHÁ , KDYŽ JSEM S TEBOU :-)
    1 říká: "Buď prosím (z)odpovědný a věnuj se svým věcem a záležitostem, abych nemusel(a) dělat všachno sam(a)" /// "Prosím oceň a pochval někdy mou pracovitost a výsledky"///"Mám často vysoké standarty a etické požadavky, dej mi prosím pocítit, že je správné to co "je"///"Řekni mi někdy , že si ceníš mých rad"///"Buď taktní a šlechetný jako já - pomáhá mi to"///"Omluv se mi,když jsi ke mě hrubý nebo netaktní - pomáhá mi to rychle odpustit"///"Buď veselý, spontánní a sám sebou, uvolňuje mě to"
    2 říká: "Řekni mi někdy, že oceňuješ mou starostlivost a péči, buď v tom konkrétní."/// " Sdílej se mnou radostné chvíle a věci"///" Zajímej se o mé problémy i když budu "převádět" pozornost na tebe nebo tvoje starosti, potřebuju cítit , že tě zajímám taky"///" Dej mi pocítit, že jsem pro Tebe důležitý(á) a vyjímečný(á)"///" Buď prosím velmi citlivý(á) když mě kritizuješ"///" Řekni mi někdy, že jsem pro tebe zajímavý(á) a atraktivní a že jsi rád(a), když jsi se mnou nebo mezi druhými_ jsem rád(a) obdivován(a)"
    3 říká "Prosím, když pracuju ponech mi prostor a klid, potřebuju se soustředit"///"Když se mi něco podaří oceň to přímě a velkoryse, nicméně to nepřeháněj a ani nebuď moc kritický k mým nezdarům."/// "Řekni mi někdy, že jsi na mě pyšný(á) v tom co dělám a čeho umím dosáhnout."///"Řekni mi někdy, že jsi vedle mě rád(a)"/// "Nazatěžuj mě příliš těžkostmi a negativními emocemi."///"Pomoz mi, aby naše soužití bylo pokojné a přátelské"
    4 říká: "Říkej mi někdy komplimenty či lichotky , moc to pro mě znamená."/// "Stůj při mě jako partner(ka) a přítel(kyně). Pomoz mi se milovat a doceňovat se."///""Dotýká se mě hluboce, když mi říkáš , že jsem přecitlivělý(á), zachovávej si svůj klid prosím." ///"Važ si mě, pro můj dar vidět "věci" i mou silnou intuici."///"Někdy, když mám melancholickou náladu, není potřeba mě vždy bavit, stačí mě potěšit trošku."
    5 říká: "Buď nezávislým člověkem."///"Když se mnou mluvíš, říkej věci přímo a souvisle."///"Potřebuji čas, abych si srovnal(a) své myšlenky a pocity."///"Když se ti zdám, že jsem ztracen(a), nepřítomný(á) myslí či arogatní - necítím se v tu chvíli bezpečně."///"Když jsme spolu , dej mi pocítit, že jsi mě rád(a) vidíš, raději jemně , abych se nevyděsil(a). ///"Chápej prosím, že mnoho lidí, hlasitá muzika, přebujelé emoce a ataky na můj prostor mě ohrožují a dej mi bezpečný protor, kde mohu spočinout."///
    6 říká: "Buď spontánní a sám sebou."/// "Naslouchej mi prosím, pečlivě, když ti něco říkám."///"Neber mé obavy zas tak vážně.(neutvrzuj mě v nich)"/// "Buď se mnou, když mám nějaké společné problémy, pomáhá mi , když je řešíš se mnou."/// "Občas mě ubezpeč , že mezi námi je vše v pořádku."///"Raduj se a směj se se mnou."///" Jemně mi ukaž i jiné možnosti řešení."
    7 říká: "Když jsme spolu buď oddaný(á), avšak velmi svobodný(á)"///." Když něco vyprávím naslouchej mi a oceň někdy moje vize."///"Směj se se mnou a povídej si."/// " Prosím akceptujmě takového (takovou) jaká jsem."///" Ponech mě tak jak jsem a nesnaž se měnit můj styl."///"Kritika mě velmi zraňuje."///"Nemám rád(a), když mi říkáš co mám dělat."
    8 říká: "Mám rád(a), když dbáš o sebe i o mne."///"Buď bezprostření , mám to rád(a)."///" Je pro mě důležtá důvěra v tebe, lži mě lámou vaz."///"Ukaž mi svou citlivost a emoce. Moc mi pomáhá, když vidíš i u mne , že je mám."///"Oceň někdy mou emoční stránku."///"Mám rád(a), když si mě vážíš za to, že se umím angažovat , ale nesnáším pochlebování."///"Mám často potřebu vyjadřovat se asertivně, prosím neber to jako útok na svou osobu."///"Když křičím nebo nadávám, přijm prosím, že jsem prostě takový(á)."
    9 říká: "Když potřebuješ, abych něco udělal(a), prosím požádej o to, jemně a taktně - přílišné očekávání a tlak nemám rád(a)."///"Rád ti naslouchám i pomáhám, nicméně pokud toho budeš využívat, stáhnu se."///"Pomáhá mi tvoje trpělivost, když mě necháš mluvit o tom co chci říci až do konce, někdy potřebuju i malé přestavky, abych mohl(a) o věcech přemýšlet."///"Prosím dej mi čas, když se mám rozhodnout, jemné popostrčení či spěch , je v pořádku - nicméně poučování mě silně znejisťuje."///"Řekni mi někdy, že se ti líbím a obejmi mě. Mám rád(a) a potřebuji cítit tvou fyzickou účast, to mě uvolní a dovoluje mi to vůči Tobě otevřeně vyjadřovat své pocity."///"Mám rád(a) diskuze s tebou , ale nesnáším konflikty." ///" Směj se se mnou a poděl se o radost ze života."
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Takže předběžný termín 11.-12.10.2008 a nebo 18.-19.10.2008.

    MÍSTO: BRNO

    (Já teď budu trochu mimo nyx, neb jsme dostali jako firma velkou zakázku a trávím dny na štaflích s metrem a stěrkou v ruce...) a ostatní členové firmy taktéž.

    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: to je, ale překvapení - chichi
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: Tak fajn. Ještě vymyslet termín.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Takže jsme s Kiliánem mluvili spolu o srazu. Je ochotný nabídnout svůj byt k přespání...je velký tak s místem nebude problém.
    No a kousek od něj v Brně - Kohoutovicích je takové meditační centrum a v něm hezká čajovna...a myslím, že i ten buřík by se dál někde upíct...:-)

    Takže sraz bude v Brně.
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    To u mě v Praze by taky mohlo pár lidí přespat... :-)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Na druhou stranu mohu v Brně nabídnout ubytování pro přespolní. Ale je mi to jedno, může to být i divočina. Pro lidi, kteří jsou odkázáni na hromadnou dopravu jsou menší sídla nevýhodná.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Olomouc! Telc! nejake _hezke_ misto!
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    Brno!
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    MEDVIDEK: Praha? :-)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MEDVIDEK: Brno? :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    :-) buřtíky na ohni já miluju!!!
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Sraz bude s největší pravděpodobnosti někde uprostřed republiky...místo ještě řeším.
    Ideální by to bylo s přespáním a dostatkem prostoru pro koniny.:-)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: a kde bys to tak viděla - budeš se držet své rodné hroudy a objednáš hotel na Moravě..... nebo to necháš na egocentrické Praze???
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: bohuzel nikoliv :-) chodim na tradicni nocni vandr na Kokorin ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam