• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    BAGHICEK: ehm, arijske typy stejne nemaji prilis chodit na slunce :-D
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: bych hrozne rada na tohle odpovedela :) ale nevim co..

    Kdysi jsem si k nam dvema nakreslila obrazek. Ty jsi tam bytost mezi svetlem a tmou a nekam neznamo kam me vedes. A jsem v te tme uplne obnazena a chci na slunce, kde je plaz a more a spousta energie. Ale nemuzu, protoze furt o neco zakopavam. A jsou to moje vlastni klacky, co si hazim pod nohy. A asi Te tam mam proto, abys me chranila pred tim sluncem, co by me zaslepilo. :)


    CHIMERA: jednicka je perfekcionista a snazi se o dokonalost (aby predesla hnevu, ktery by obracela proti sobe).. sestka je dokonala :) ale z uplne jinych duvodu..
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CHIMERA: No jo, to jsi mne navedla na myšlenku, že jsme přesvědčena, že moje maminka je jednička, díky systematičnosti, perfektnosti a tak. Ale zároveň v jejím chování je hodně, co by se dalo zahrnout pod tu šestku a to zejména v té advokacii rizik.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CONTINUITY: Tak já nevím, zda říci, že to člověk najde v enneagramu jako nástroji nebo spíše rpostě v myšlenkách lidí tady. Jsou mnohem hodnotnější než systém samotný, i když ten dává rámec.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK: až do téhle tabulky jsem si myslela, že jsem jednička. teď myslím, že jsem šestka. Jak to má člověk rozlišit?
    CONTINUITY
    CONTINUITY --- ---
    NEKDO_CIZI:
    MEDVIDEK:
    Ten samej pocit :)) Z enneagramu jsem momentalne zmatena ;) (pred lety jsem "vedela" co jsem, ted uz ne;), ale cist to tady je hluboce podnetny pro vsecky ty krasny vhledy a pro ten pocit lasky :)
    (a tedy pres noc od vcerejska, co jsem se sem divala, mi zaclo dochazet, ze treba prece jen v enneagramu jeste neco pro sebe najdu;)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: ano, taky jsem skoro spadla pod stůl .... enneagram nebo ne je to jen "nářadí" to důležité je v srdcích a dlaních lidí, kteří tohle "nářadí" používají ....
    MONICARDIO: a BAGHICEK: smekám Dámy :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Teda ženy.
    Toliko lásky tady...úplně jsem přestala sledovat enneagram a koukám na vaši hlubokou diskuzi.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: a jeste me k tomu napada :) ze si umis uzivat devitkove lenoseni.. a zaroven se Ti ale na me nelibi, jak se furt musim nekam stvat a hnat. Vykony fyzicky ci dusevni, ktere driv imponovaly :) se snazis varovat pred trojkovou maskou. Ale devitka se neriti vpred s nohou na plynu, protoze chce soutezit s ostatnimi. Devitka proste nema odvahu zastavit :) A to se Tve osmicce nepozdava, kdyz o sebe Tvi pratele nedbaji nebo neumeji mit radost a vychutnavat to co je.. a misto toho furt nekam utikat :)

    Tolik odpovedi na jednu otazku! :)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: nekdy lip nez sebe :)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    ( MONICARDIO: a u petek kridlicich v osme jsem pozorovala neco, co by se za urcitych okolnosti nebo pod urcitym pohledem dalo nazvat alibismus, tak to by mohla byt vlastnost, ktera by se s devitkovym pochopenim a vhledem do lidi, dala krasne pestovat :D a za tuhle uvahu se omlouvam, jsem hodna devitka s kridlem v jednicce a nevim, co to komu muze delat, kdyz si takhle myslenkove ulitnu.. tak me nebijte :) )
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: predstavovala bych si devitkovy kridlo u osmicky, ze bude chtit strukturovany pravidelny rezim a denni rad :) bude se vyhybat zivotnim zmenam, ale vpodstate z pozice osmicky, tj. aby byla zachovana kontrola :) To co v zivote chce bude snadno odvozovat od uvedomeni si toho, co nechce :) (dnes mi to ale zase keca..)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    QUANTI: ja mam zas odbornou poradkyni Monicu :)
    kdybych se mela spolehat na vlastni chute, tak zrovna v obdobi po navratu z dovoleny (jidelnicek typu instatntni br. kase s omackou, slanina, cesnek, olej, syr, chleba) bych mela jist asi jenom sekanou a pivo ;) mela jsem se narodit jako ropak :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: ja se zas ucim spolehnout se na par oblibenych typu jidel/ingredienci (steak na brusinkach, kureci prsa s broskvi a syrem apod.) a na ty se spolehat. Ale obcas clovek tak jako nema chut na nic, nebo naopak na vsechno, a to je pak tezky :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Pro mě je někdy výběr z lístku taky problematický...většinou mám tak tři favoritní jídla co si vyberu a z nich udělám postupnou selekci.
    Naučila jsem se jednu věc, spolehnout se na to první co mě napadne ...takový ten instinkt...a většinou je to dobrá volba.

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: bezradné 8 taky moc neznám:-)
    nicméně za tím , že ti vybere servírka se může skrývat něco jiného a to klidně , vztahovost.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MONICARDIO: jo, je to natruc, ale jak rika Baghicek, "ono samo". Kdyz jsem byla mala, nasi si ze me delali legraci, ze mi budou rikat, at delam pravy opak (ale to taky nefungovalo :))) ja se teda snazim soustredit, kdyz mi nekdo rekne "ted se soustred", ale kdyz mi ve chvili, kdy jsem se chystala jit ucit, nekdo rekl "nemela by ses jit ucit?", to byl ohen na strese :>
    MONICARDIO: jeee, to ja taky vubec... to je vzdycky na pul hodiny a nikdo na me nesmi mluvit :)))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    MONICARDIO: Někdy je těžko rozhodnout se zda srovnat do latě servírku nebo kuchaře ... dost těžká volba ;-)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    KIM13: Taky neznám bezradnou osmičku. Už vidím jak ladně pluješ do kuchyně a tam libím hláskem pucuješ kuchaře, tak aby to bylo slyšet až před restauraci :-)))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    KIM13: :) aha, to jsi hodna! :)) osmicky umi krasne pomahat :D
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: :-)) Nemám žádnej problém.-))) Stěžovala si, tak jsme jí chtěla pomoci .-))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam