• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    DRAGEL: Jo, jo, "vraždění neviňátek", to je přesný teda.

    Až mi ukáže někoho, kdo to dokáže ustát 7 dní v týdnu, tak se mu pokloním.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    MEDVIDEK: Já myslím, že BAGHICEK měla spíše na mysli to, že jsme 7 překvapováni. Na první pohled je to od nich zajímavé, ale totální blbost. Pak jim to musíš vysvětlit co a jak. jako že slunce vychází na východě a proto dnes nebude na západě. Dokáži si živě představit rozhovor s nadšenou 7, kdy si pak ten druhý připadá jako kat neviňátek, jen protože ji usadil na zem a nevyletěl s ní nad propast, protože to tam moc prima fouká :-)))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    BAGHICEK: Vsázím na ufo, než na racionální 7 :-))))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: neboj se vlka nic, lidi umí hodně překvapit ... "-)
    Když chceme po druhých , aby překvapovali, tak především my sami bychom měli pozametat...před vlastním prahem.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    SHEEN: Uz jsem dostala i podekovano, ze si to sedmicka diky rozhovoru se mnou pry krasne vyjasnila. Ale v tu chvili uz jsem uvnitr byla tak nakrknuta, ze jsem z tech diku mela prd :-)
    Ale chtela bych poznat racionalne uvazujici sedmicku, ktera neuvazuje tak, ze za vsechny problemy muzou ti druzi. Ale to asi driv uz potkam ufo ;-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Jo, rozjet i úplný nesmysl. to znám. Bohužel mám roli oho usměrňovače, což teda moc vděčná role není.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Tak každej k tomu přistupuje jinak. pro mě je to neprůhledný, tudíž to neřeším. V pracovních vztazích je to jedno, jde o tu práci jako takovou, člověk si tam nemůže tahat nějaký svoje nálady a blbinky.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    CAMAEL: jo, to bylo mysleno jako kritika na spiritualni lidi od sedmicek a ne kritika sedmicek vuci sedmickam.. sorry za drobne natuknuti ke vztahovacnosti :-) (a dnes uz nevypustim zadne cislo z ust, at se do toho vic nezamotavam :-) ) Pustim si Fridu pred spanim a budu vzpominat, jak mi mrzly ruce, kdyz jsem sundavala retezy z auta :-) pa
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    BAGHICEK: Omlouvám se za ten rod :-). Ale nechápu úplně tvoji odpověď...
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    (achjo, dnes mi ta shoda prisudku s podmetem, ale jde..)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    CAMAEL: slysela jsem takhle mluvit sedmicky o lidech, se kterymi se prastali vidat nebo ukoncili spolupraci.. :-)
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    BAGHICEK: Nepřipadám si konzervativní... a už vůbec mi nejde o plnou peněženku.... jak jsi na tohle přišel?
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    CAMAEL: priznavam, ze kdyz se spiritualne zamereny pro vse nadseny sedmicky zacnou se vsi vervou kritizovat navzajem, tak me to docela bavi :-) treba kritika - oni jsou moc konzervativni! :-) nebo jde jim jenom o plnou penezenku! :-), tak to me docela rozsekava..
    Jinak ale obdivuju schopnost sedmicek neco rozjet s naprostou snadnosti a to i bez ohledu na zjevne a podlozene duvody pro neuspech :-) je s vami sranda :-)

    SHEEN: literatura rika, ze devitka nenaznacuje primo, ale vzdoruje po svem, zatimco jeji okoli nevi, ktera bije.. palmerova doporucuje devitku v takovem bode povzbudit k otevrene reakci, nez ji soudit, za jeji chovani.. (ale to uz je spis management lidi v pracovnich vztazich)
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    MEDVIDEK: To je naprosto přesné.... ve všech ohledech.
    :-) Dovolím si doufat, že ten bod stresu v jedničce začínám pomalu zvládat. Uvědomuji si, že s kritikou mám pořád mírné potíže....
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    POSE®LSTVÍ – VÝZVA K MENTÁLNÍMU CENTRU ANEB , KDYŽ SI „ MYSLÍM“, ŽE JSEM ZASE V PRDELI …

    Typ 1. Je to opravdu tak zlé jak si myslíš? Podívej se ještě jednou…“-)
    Typ 2. Ukonči už své pletky – zůstaň sám sebou a svobodný! Miluješ to.
    Typ 3. Jsi v koncích se svým umem, ale podívej se není to tak zlé?
    Typ 4. To po čem jsi toužil je tu! Podívej jak jsi spojen se životem - konečně naplněným.
    Typ 5. Věř tomu, že jsi v dané situaci napojen na proud vědění. A ty jsi!
    Typ 6. Země, na níž nejistě zíráš, tě unese - zkus to! Máš pevnou půdu pod nohama.
    Typ 7. Vydrž pohled na sebe a podívej se sám sobě do očí. Uznej svou spoluzodpovědnost za danou situaci.
    Typ 8. Pochop: „Já jsem život , uprostřed života, který chce žít!“
    Typ 9. Můžeš dávat lásku. Láska tebou protéká a Ty i Tvůj příspěvek je důležitý!

    by S.Jakobs
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    -


    Tak něco dalšího k 7čkám. Když tady máme jednu aktivní...:-).

    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    CHIMERA: Tvou cestou je asi řešit, nikoliv vyřešit.

    Řešit je přemýšlet o tom sám, s někým, s davem ... ale je to pouze intelektuální věc, která nepotřebuje koncovku. Koncovka znamená mít dost osobní síly někoho sejmout, bez ohledu na to kolik jeho krve bude na tvých rukou ....
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    YMLADRIS: A není to jedno? Když se ten člověk projevuje v pohodě, vypadá v pohodě, beru, že ej v pohodě. pokud má nějaký problém, má to říct nebo nějak (ehmm, pro mne pořádně) naznačit.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: to je někdy pro mě tedy 9 složité rozlišit kdy jsem to já a kdy je to vlek událostí a já...
    Pravda je , že mi dělá obrovskou radost s jedním nebo více lidma něco sdílet.
    Já si dávám do života takovou pomůcku...od tý doby co vím, že jsem 9. Když mám jen na sebe čas , tak si vizualizuju co chci, jen já. A pak , když se dějou věci tak, že cítím jak se dostávám do víru mechanismu , snažím se vzpomenout si na to "co chci a co je součástí ryze mé vize" to mi pomáhá.
    V práci používám na kolegy , kteří byli zvyklí okamžitě něco žádat a já většinoi vyhověla
    větu "nezavěšuj jsi v pořadí".
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: Od te doby co vim o tom mechanismu devitek, po ocku sleduju meho podrizeneho kolegu - devitku a mam blby pocit ze nikdy nevim zda je "v pohode" autenticky anebo proto, ze musi. Je desne kooperativni a mirotvorny, tuhle byl se mnou v praci az do rana.

    Desna vec, tyhle devitky.

    (Samozrejme se s nim skvele spolupracuje.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam