• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: když člověk se sebou začíná pracovat, rozšiřuje se mu vědomí. Počínáme vidět široce. Enneagram je jen nástroj.
    Ve chvílích , kdy prostě začneš "vidět", můžeš vidět i věci, které jsou na hranici.
    Racionálně je neuchopíš. Není potřeba se o to snažit. Prostě to tak je!

    Já jsem vždycky trochu na sračky, když tohle zažiju, jako mám vůči tomu obrovský respekt...a zároveň mě to i uvolňuje , abych se nebála. Teda bojím se jen né tolik...:-)

    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: co beres osobne? ja jako jedna se uz ucim to videt i zdruhy strany - nejen koho bych nejradsi rozdupala na prach (a neni nad to si to obcas pripominout), ale i kdo se snazi odstranit me.. a pak to jako zbytecnou paranoiu vypoustim :-)

    Nejak mi od soboty strasi v hlave, kdyz se sedmicka hodne zajima o zabiti urcitym zpusobem.. a pak nekdo v jejim okoli tak skutecne zemre.. bleah.. nevim, co s tim.. nahoda, osud? vlastni povercivost?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Čímž chci říct, nebrat to osobně...jenže já jako 9 to často osobně beru!:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: nevyzrálé typy odstraní z cesty cokoliv a kohokoliv kdi ji brání ve štěstí...
    Je to mechanismus.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    CAMAEL: jako chces rict, ze sedmicka kdyz se nesetkava s duverou ke svym planum, tak si je prosazuje tzv. pres mrtvoly?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    DRAGEL: trefné:-), tleskám...

    Kilián má pro 7dmičkoské akce přirovnání , že kolem mají vytvořené tzv. roztleskávačky:-)...
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    CAMAEL: lásku zajisté ano, ale důvěrou a penězmi bych šetřil ;-)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    CAMAEL: Ano svým způsobem i tohle je cesta. Nechat 7 aby si prožily svoje úlety ve slepých uličkách a čekat na ně "na hlavní třídě". Otázkou je proč čekat až přistanou, pro mě osobně je to ztráta času. Další věc je taková, že do věcí zatahují i své okolí, věci nedělají neviditelně tiše, ale za zvuku fanfár, takže si o pozornost sami říkají.

    Zajisté je prima zahlásit nějakou myšlenku a vykřičet jí do světa, abych ohromil davy lidí, aby se and sebou zamysleli ... to by mohl být přístup 7, ostatní by mohli k tomu ještě vidět, to jak se to hlásá, co je k tomu potřeba, jaké je zázemí ... to 7 nemá, ona má jen tu ideu.

    Je pravda že v každém týmu musí být "blázen", který má vize do budoucna a "brzda" který to přepočítá do reality a přiškrtí na max. no a pak je potřeba ještě hromady dalších lidí okolo, aby se tihle dva spolu vůbec bavili :-)))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CAMAEL: tohle možná funguje i u jiných typů...ponechat druhého, dát mu svou důvěru a lásku.
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    YMLADRIS: Jestli máš partnera sedmičku, tak ho naopak podporuj. Můžeš 100x vidět, jak je to nereálné, ale nech ho, ať si na to příjde sám. Dej mu svoji důvěru, to je to nejlepší, co ho přivede k tomu, že na své plány on sám jako první podívá jinýma očima.....
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    CHIMERA: No, ano, přesně takhle jsme úžasní :-)))))))) Díky

    BAGHICEK: Neberu to osobně :-)))

    DRAGEL: Není to to tom, že je potřeba brát nám naše sny, je to o tom, nchat nás na to přijít samotné..... Není to vraždění neviňátek.... jen nás nechte... nic víc nepotřebujeme. Však nejsme úplní ignoranti a nereálnost snů si sice musíme částečně zkusit sami, ale když můžeme přijít sami na to, že to nejde, je to ten nejlepší případ.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    vrazdeni nevinatek je presny. Vubec to neumim (partner je 7). Jak to mam proboha delat? Jak lze nekoho stahovat dolu na zem... pripadam si jak debil
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    CHIMERA: Máš recht - jsme takové.:-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    DRAGEL: To je fakt. K enneagramu jsem až tolik nepřičuchla, ačkoliv, když si čtu sedmičkové údaje, sedí jak prdel na hrnec.:-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    už jsem to tu psala, ale musím znovu: sedmičky jsou zábavné a otevřené pro daleké výhledy a skvělé nápady. nechtěla bych žít bez sedmiček. možná je to tím, že znám samé uvědomělé sedmičky, ale přijdou mi prostě skvělé. skvělé :-)
    CAMAEL
    CAMAEL --- ---
    JOGINKA: Noi konečně, však to je přesila :-)))))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    JOGINKA: Raduješ se ze života, ale někde jinde než tady :-)))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    DRAGEL: doufam ze ja naposled uz :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    CAMAEL: no ty krasne stravene chvile plne radosti a vasnivosti by tu byly i bez sedmicek, jen by si pri nich clovek nemusel rikat, k cemu to, kdyz treba ta sedmicka v kolotoci radosti a vasne, vlastne uz davno svuj kontakt s radosti a vasni ztratila.. a to je pak smutny. Ale taky znam sedmicku, ktera se umi i zasmat sama sobe a to je krasny, to je to pohlazeni po dusi ( ikdyz jsem si ze zacatku rikala - takovy dustojny clovek a smeje se sam sobe :-) )
    Ale Tebe neznam, tak si to osobne vubec neber ;-)

    MEDVIDEK: nejaky devitkovy nesouhlas, medo? :-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    MEDVIDEK: Za sedmy děkuji...:-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    CAMAEL: Taky jsem sedma.:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam