• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    KIM13
    KIM13 --- ---
    MEDVIDEK: hihihihihiihi Já teda ne.-)))

    Mám připálíno! - půl jednoho druhu, druhá půlka je napečená .-))))))))))))))))))
    Druhej druh mám vyrobený, páč se zvolila nepečený druh raději .-))) Ale ještě mám celý víkend a a dva a půl dny k tomu. O Vánoce se nebojím .-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    SHEEN: já chození po úřadech absolvuju s časopisem pod paží a nervozním poťukáváním nohou...

    A propo už máte napečíno?:-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Jestli existuje typ, kterej nesnáší zařizování, chození po úřadech, tak tam určitě patřím. Grrr!!!! ... a ještě před vánocema ...
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    _JOAN_: no jo, jste takovy devitkovy :-)) S jogou se mijim, ale na ten jarni seminar chci hrozne moc!

    (O jednicce - jednicka ma pochopit, ze se z chyb mame ucit, a ne z nich vytvaret strach. Jejim ukolem je naucit se soucitu (!) klidu, radosti a trpelivosti. Ma si uvedomit, ze delat chyby je normalni. Ma si uvedomovat svou zlobu - vznika z potlacenych pocitu. No uplne brrrrr :-) A k jednicce patri ta prosba - Boze dej mi odvahu at muzu zmenit to co zmenit lze, otevrenost prijmout co zmenit nelze a moudrost je od sebe rozlisit. Kladnymi vlastnostmi jsou vstricnost a umirnenost, zaporem zlost. Tolik jenom o smerovani.
    Mam jeste poznamky k dvojce a trojce. Ctyrku nemam, jen si pamatuju, jak jsme poslouchali a temer ani nedychali :-) Zkusim tedy sem dat neco z poznamek o trojce, protoze tu byla pekne opominuta :-) )
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    BAGHICEK: poznámky bohužel ještě nejsou, jsme takový pomalejší spolek :-)) ale dam vědět, až budou. Jinak to bylo braný hodně z pohledu jogy, což mě na tom byvilo. Měli jsme tak i astrologii a ten pán z Rumunska mi tehdy řekl mnohem zajímavější a použitelnější věci než astroložka, které jsem dal nemalý finanční obnos :-)

    jinak s tou jedničkou už si též nepamatuju, kde je její vhodný směr
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: dobry bod k zamysleni :-) ja asi osmicku neziju - do plne lednicky se radsi divam, nez bych ji pozivacne vyplenila :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    _JOAN_: me zas napadlo o tom premyslet z hlediska caker. ze ten seminar je nesmirne zajimavy a cenny zazitek, kde se na ego (ve treti cakre) posviti z duchovni roviny (v sesty cakre), takze se vlastne se svym typem clovek neseznamuje skrze obvyklejsi poznani sveho stinu (jak uz vtipne napovida nazev tohoto klubu), ale skrz docasny odstraneni bodu desintegrace. Vlastne nedokazu ted rict, jestli odstraneni a nebo naplneni tim chybejicim vedomim (pro jednicku pocitem dokonalosti) - si to budu muset zkusit nejak znovu vybavit, co se tam vsechno delo.. filmy, herectvi pro jednotlive typy, tanec :-)

    Nahodou poznamky k seminari jeste nejsou?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    mám zimní spánek:-), chrrrrrrrrr (já prostě nestíhám...konec roku je reklamkách drtivý a tak slibovaná tabulka je zatím v mé hlavě pro 8...

    A tak dám zatím 8 mičkový dotaz FOR ALL "jak žijete 8 smičkovou energii ve svých životech?"
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    SVA: to nevim :-) tohle číslo jsme na semináři neprobírali a poznatky z tohoto klubu mi nepřijdou úplně relevantní. Ale jsem zvědav, poněvadž ze sedmy mam asi docela dost(vyšla mi v testu).
    SVA
    SVA --- ---
    _JOAN_: a co ze sedmy?
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    SVA: ale v tomto případě můžou být fajn, například z dvojky ze sobce se stane bodhisttva, když tošku přetáhnu :-)
    SVA
    SVA --- ---
    _JOAN_: hm, nektery veci se s clovekem tahnou...jasan!!!
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    SVA: jasně, ale to se s tim nevylučuje. Můžeš být "harmonickej" jedinec danýho typu nebo sklouzávat do negativ toho typu. Ale už ho máš ušitej do konce života...řikam to doufasm dobře?! :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    KIM13: tak dobre, budes nejvetsi oficialni a sovicka tajenej.. :-))
    PSYKO
    PSYKO --- ---
    MEDVIDEK: jo, tak tim se to castecne vysvetluje
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Já se směju ve skrytu pěkně.
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: Myslím, že ano... Já jsme totiž ještě většího mne žádného v reálu nepotkala .-))))))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    mam podezreni, ze jsi vetsi smisek nez ja.. ale jeste pockam se zaverem :-)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    BAGHICEK: hhihihihihihihihihhi :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    KIM13: Dumam, jak je na tom jednicka..

    Jednicka pomaha, protoze si lidi maji pomahat a tak se snazi davat lidem to, co potrebuji.
    Miluje, protoze to se ma a je to spravny. (Ikdyz nekteri zly jazykove tvrdi, ze nenavist je uprimnejsi)
    Nasloucha, protoze a) chce si uzivat a vychutnavat energii milovaneho cloveka, b) aby se mohla vypovidat, protoze je pry zdravy za den nakecat aspon 3000 slov.

    :-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    ten test se proste zblaznil.. :-))
    Typ Body
    1. 4
    2. 4
    3. 4
    4. 3
    5. 6
    6. 4
    7. 4
    8. 8
    9. 4
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam