• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    DADULKA: _JOAN_: Řád mají rády hlavně 3 typy: 1, 6, 8. Každý z jiného motivu. 8 - umožnuje mít věci pod kontrolou, 1 - svět je dokonalejší, 6 - řád je jistota a je bezpečnější.
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    DADULKA: tenhle systém právě o škatulkování moc neni... vlastně psychologie nikdy neni o škatulkování. Jen je prostě určitej abstrakt ale ve světe se pak projevuje nekonečně mnoha způsoby a jako takovýmu mu nemůžře odpovídat žádnej obecnej popis :-)

    s tim řádem to mam úplně stejně, je pro mě hodně důležitej...a jsem nervózní, když neni, sere mě to
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    _JOAN_:
    taky se zatím nedokážu moc zaškatulkovat.....
    zlost...to bych asi ani neřekla...spíš energie, napětí, nervozita....kterou potřebuju vybíjet...nejlépe sportem
    perfekcionismus taky....chci být v určitých věcech nejlepší...ale nenjde to do extrému...že bych pro to udělala všechno....sem k sobě hodně kritická
    mám ráda pořádek, řád, pravidla....protože sem sama dost zmatená...a to mě urovnává
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    KILIAN: jak bys stručně popsal, když přejde 7 do čísla 5? Jen nějak tak obrysově...
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    DADULKA: mohla bys být ta jednička, ikdyž těžko říct...máš v sobě hodně zlosti a napětí(i fyzicky)?
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    BAGHICEK: u mě se ten perfekcionismus objevuje jen v některých případech...napětí mezi lidmy vůbec, buď ho "rozpouštím" nebo prostě odstupuji, když citim, že ten člověk chce primárně boj, rýpat, manipulovat atd. Mam docela štěstí na to, že na mě málokdo něco zkouší :-)))
    s autoritama problém nemam, jen si vybíram, kdo mi má co předat a kdo ne...většinou si mě získá tím, že na tom co řiká "něco je" - nemam problém se v tomto "omezit". ale zas na druhou stranu, číslo 8 fakt nemusim.
    s autoritama mají problém prý ty čtyřky.

    jo a btw. ještě mě z té nástěnky smažte prosím, já si tomu ještě nechám otevřené dveře, zatím se zdá, že jsem jedna, ale nejdřív si stejně doposlechnu ty ostatní :-)

    KILIAN
    KILIAN --- ---
    DADULKA:
    MEDVIDEK: Nic jsem nepredelaval, to byl asi vypadek serveru...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK: jsem šestka.
    moje sny jsou úzkostné.
    obsah může být různý, ale vždy ve strašných (strach, neřešitelnost, osaměost, zoufalství, bez pomoci) křečích, i když v reálu bych si s takovou běžnou situací hravě poradila.
    dost často se mi zdávalo i o létání (teď už několik let ne) - ale nebylo to šťastné létání, byl to zoufalý útěk před pronásledovatelem, létání se nedařilo, uuuuuž uuuuž mě chytali, byla jsem slabá, vysílená... v hrůze se snažím zachránit život, ale nemůžu nic ovládat a padám mezi dráty elektrického vedení, které jsou všude. nemusím snad popisovat, v jaké strašné křeči se pak ráno vzbudím a že mi trvá několik hodin, než se dostanu fyzicky i psychicky do normálu.
    takže kontrafobická šestka asi rozhodně nejsem :)
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    1. 9
    2. 3
    3. 7
    4. 6
    5. 4
    6. 6
    7. 4
    8. 5
    9. 5
    vyšlo mi toto....
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    MEDVIDEK:
    dík :)
    typ ještě nevím :)
    v dětství se mi hodně často zdálo že padám ze schodů na chalupě a pak zvlétnu....a plavu prostorem....to sem mivala skoro furt....a nebo že někam jdu a nemůžu se hnout z místa
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Taky se mi opakoval sen o schodišti , které nemá zabradlí či má chybějící schody.
    A v současné době ve snech často cestuju vlakem, autobusem nebo tramvají. Někdy tento prostředek řídím (ačkoli to v reálu vůbec neumím). Nedávno jsem dokonce řídila ve snu létající lokomotivu:-).
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Já začnu: Jsem typ 9.

    Roky se mi opakoval sen o tom, že jdu ulicí a mám zakalený zrak, poloslepota.
    Hrozně mě štípaly oči a neviděla jsem jasně ani lidi ani okolí. Vzbuzovalo to ve mě hroznou zmatenost a strach.

    (Tento sen je to cca 5 let naprosto zmizel, poté co jsem si uvědomila, jednou když jsem jela z práce, že onu zakalenost zraku v ten okamžik mám a navíc ji mám celý život. Ona neschopnost vidět souvisí nějak s potřebou spánku ve dne, i když vlastně citím, mnoho energie...)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Otázka pro všechny:

    Jaký jste , enneagramový typ a jaké sny máte?
    Máte opakující se prvek ve snech či snové symboly nebo příběhy?
    Pamatujete si své sny z dětství?

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    DADULKA: asi Kilian něco předělává na svých strankách, řeknu mu to a brzy to poběží.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: :-) zajímavé vidět to z pohledu hráče her...
    Já kdysi propadla hře Tomb Raider (Lara Croft) - fascinovala mě akčnost hlavní hrdinky hry. (jednak se mi líbilo jak tam ta prsatá sexbomba furt běhala a mrskala vlasama) a zřejmě jsem si dovolovala vidět onu akčnost trojek - z ničím se moc nesrat, naběhnout, udělat a zvítězit.

    A pak se mi líbila real rpg Gothic - a tam, jsem zase milovala možnost rozmanistosti hry...
    Můj týpek se zaměřoval ryze na sílu a s magií se moc nemrcasil, obří zabijácká kuše mi vyhovovala a tou jsem kosila všechny nepřátele:-). Avšak zase jsem se snažila volit cestu dohody, když to šlo.
    A když né, tak jsem tasila.
    Používat vysokou magii mi připadalo nefér, tou bylo sfouknuto vše jedna dvě.
    Líbilo se mi "vydřít si" své prvenství:-D--------"-)

    DADULKA
    DADULKA --- ---
    nevíte kde se dá sehnat test na rozzaření...ten na který je tu odkaz nefunguje
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    (_JOAN_: a jeste jsem se chtela pochlubit, ze jsem vzdycky trhala rekordy jak z tamagociho co nejrychleji vykrmit tricetikilovyho cvalika :-)) tak a ted uz by to placani se po ramenou temer mohlo stacit :-)) )
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    _JOAN_: tak ono se to muze skryvat pod ruznymi nanosy.. ale na druhou stranu neco jako nedokonala jednicka prece neexistuje :-) jako jednicky jsme tu proto abychom lidem ukazovali, ze jste dobri pokud to co delate je dobre :-)))

    Dlouho jsem si myslela, ze jsem devet, jenom mi na tom nesedelo, ze jako mirotvorce vyvolavam az prilis mnoho konfliktu :D a napeti ve vztazich/komunikaci :D. Jako jednicka dnes stale jeste narazim v sobe na mista pod silnou kontrolou a muze me rozcilit jen naznak kritiky na me.. pripadne poucovani o tom co je charakter a moralka :-)))) (to se pak zastavim a zkoumam, jak protistranu zaslapnout jak bidneho cerva :-) nez to odezni). A nasla jsem se v knize od Palmerovy v jednom cloveku, ktery popisuje, ze misto aby sekyroval sve okoli, jak je jednicky zvykem, tak si to skrejva pro sebe, protoze prece sekyrovat sve blizni je chyba a nedokonalost :)) A potkala jsem se i s dalsima jednickovyma legrackama: treba kdyz jedna zacne meditovat, tj. dovoli si ten proces, kde se prestane kontrolovat, muze objevit v sobe dve postavy - jednu detskou hravou a druhou karajici - to jsou prima bitky :-). Ale zas mi prijde, ze jednicka kdyz si dovoli meditaci a prestat se kontrolovat, tak to potom uz jede uplne krasne samo, staci mit rada sama sebe. A je treba fajn si cist o ctyrkach a jejich zvycich a poslouchat jak to v cloveku rve: jezis to ne, to bych prece nikdy ale skutecne nikdy neudelala :))) a naucit se to akceptovat a zaintegrovat (protoze az pak se s tim treba neco da delat). Naucit se, ze kdyz druhemu neco projde, tak neni treba bejt nasranej a zavidet to, protoze jednicce to projde zrovna tak (pokud to neni nejaka ta vsivarnicka ovsem). Jednicka mi v mnohym pripomina boj s vetrnymi mlyny :-)

    Rpg jsem musela na zacatku mit nejake pozitivni postavy.. elfy nebo tak a pak teprv prisli nekromanceri, magove, postavy nadane hrubou silou. Ale obdivovala jsem kamarada, co si vybiral glumy apod. a dokazal si tyhle postavy moc uzit a .. procitit :-)


    MEDVIDEK: uz bylo prilis reklamy, jednou chci videt ty Tve letajici talire :-)))

    KIM13: nepecu.. ale premyslim, ze se k nekomu pozvu :-) Dnes jsme byli lizt ve skalach, tak jsem vzala aspon dortiky z obchodu a krasne zmizely. Horolezci jsou ziraviny :-)

    (dnes mi to pivo sedlo.. nebo jsem zas napsala uplne kraviny? :-) )
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    MEDVIDEK: jj, ale tahle mi přijde dost jistá. Nejdřív nalezení trojúhelníku a potom z něho vybrat. Ikdyž mě ho narušovala 9ka, ve který mam silný křídlo. :-)

    no konečně už chápu, proč jsem byl schopnej začínat rpg hry třeba desetkrát od znova, dokud jsem s postavičkou nebyl aspoň částečně spokojenej :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    _JOAN_: myslím, že každý má tu svou cestu

    Moje osobní zkušenost s hledáním se je malinko podobná. I když já sama jsem se hledala něco přes 2 roky než jsem začala vnímat realitu svého typu.
    9 jako typ jsem zpočátku nesnášela a naprosto kategoricky jsem ji odsunula, že to já nejsem.:-)
    Pak jsem si namlouvala nějakou dobu , že jsem 3jka (o to ego:-) až jsem se brodila po kolena v 6stce.
    Navíc mám poměrně silné křídlo do 8 , mé vybuchy hněvu bývají zdrcující a náhlé.


    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    btw. mi to došlo v období, kdy jsem přešel do sedmičky - bodu integrace. A u mě fungoval pocit, že naprosto nechci být číslem odpovídající bodu rozpadu...imho dobrá metoda, jak se poznat...a nejlíp to jde právě v období, kdy je člověk v tom bodě integrace, poněvadž se vidí s lehkostí a jasností. Má tu někdo podobnou zkušenost, kdy se našel?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam