• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    KIM13
    KIM13 --- ---
    KIM13
    KIM13 --- ---
    MEDVIDEK: Ano, nad tím právě přemýšlím...
    Oba mají různé mechanismy, ale navenek se mohou chovat dost podobně v mnoha situacích. Napadlo mne, že to mnohdy může být zvenčí opravdu zaměnitelné
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Image Hosted by ImageShack.us
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KIM13: oba typy vládnou poměrně značnou energii.V tom jsou podobné. Světu se jeví energicky, zásadově, intelektuálně, kategoricky.
    Když pominu naprosto rozdílné mechanismy může se jednat o podobnost...

    KIM13
    KIM13 --- ---
    Přemýšlím teď, jak dalece se dá zaměnit jednička s osmičkou a naopak. Nemyslím sebe. Spíš přemýšlím o jiném člověku. Takže mi jde o pohled zvenčí...

    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    KIM13: Zastrašování + pomstychtivost jen v první chvíli naprosto nepřijal, prostě jsem to popřel :-)))

    Ale je to tak, svou silou mohu působit jako zastrašovatel. Svým způsobem na to také spoléhám. Vyhodnotím situaci, kdo jaký je a podle toho tomu dám tu dávku síly, která je vlastně zastrašováním. Podle toho, jak kdo reaguje, tak se k němu zachovám. Reagce jsou od flegmatického "ono něco bylo" k útoku ze "zahnaného kouta". Škála je různá a občas mi předem naprogramovanou věc překazí něčí vstup, který tu nastavenou laťku zvládne jinak a pak mi to dost brutálně padne na hlavu :-)))

    Pokud někdo to prvotní zastrašení ustojí, pak je to "partner", protože prokázal dost vnitřní síly.

    Před 2 měsíci se mi stalo to, že jsem si vzal do parády jednu dámu. Probral jsem ji pořádně "žrádlo" tak jako každé 2. Bylo na ní vidět, jak to v ní hraje, jak je hodná a laskavá a chce, abych ji měl rád. Občas jsem něco řekl mimo ni a ona se šponovala a nevěděla jak reagovat, tak jsem ji to předhodil uplně na přímo. Myslím, že musela být vždy dost mimo, když mě viděla. Podle svého vzprce jsem jí nechal sežrat to, že bere dost slušnou výplatu za to, že nic neumí a umět v tomhle povolání nikdy nebude.
    Najednou se po mě začal vozit šéf.
    Tahle dáma se ventilovala u šéfa, kterého taky nemusím pro jeho křivárny. Takže mi oplatila. Od té doby před ní nic neříkám, aby to nedonesla. Její obličej, když mi něco říká a já nereaguji bych vám nepřál vidět :-)

    No a pomstychtivost v tomhle případě nastala jednoduše. Chtěla se přihlásit na nějaké "lepší" místo, už to měla domluvené s lidma okolo, že ji budou chtít a tak říkala, jak neví, že tam půjde a kdesi cosi. Tak jsem řekl, že se tam přihlásím já, mám na to roky, umím co je potřeba a je logický, že mě tam vezmou ... Byla úplně mimo "To je moje místo!" Kdyby to neměla jinak "podmazaný" tak bych ji to dal sežrat až do dna, byl bych šel do konkuzru, který bych celkem bez problémů vyhrál, ale na to místo bych nenastoupil, protože mě prostě nebaví klanět se řediteli a veřejně lhát :-)))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KIM13: Ano máš pravdu, je tam "nesprávné slovo"...patří tam správně "jemuž".

    Opravuji , aby informace zde, nebyly zavádějící.
    KIM13
    KIM13 --- ---
    Já ale nerozumím téhle větě:

    Poddá se partnerovi jenž hluboce důvěřuje a tím odevzdává svou potřebu ovládat.

    Tam je chyba..

    Buď:

    Poddá se partnerovi, jemuž hluboce důvěřuje a tím odevzdává svou potřebu ovládat.

    nebo

    Poddá se partner, jenž hluboce důvěřuje a tím odevzdává svou potřebu ovládat. - to ovšem nedává v těchto souvislostech moc smysl.
    KIM13
    KIM13 --- ---
    DRAGEL: :-))))))

    ˇ

    Ale vážně...

    Přemýšlím o té pomstychtivosti. Když jsme si to přečetla, tak jsme to vůbec nepřijala, protože jsem si mylela, že tohle ve mně není. Když jsi tady na to ale upozornil, tak jak jsem si to v sobě těch pár dní skládala, tak mě napadá, že v sobě něco, co s tím rezonuje, mám.
    Úzce to souvisí s tím, že vše vychází z potřeby spravedlnosti. Jako holka jsem hodně bojovala za ty, kteří toho sami nebyli, z jakéhokoli důvodu, mocni. A to asi opravdu byla pomstychtivost. Tedy pokud se dělo něco, podle mého názoru, nespravedlivého, tak jsem to měla touhu sama vzít do vlastních rukou a pomoci tomu. Během života jsem zjistila, že člověk sám sobě umí ublížit - potřestat se - daleko fikaněji, lépe a dokonaleji, než by to uměl někdo druhý a tak už se do toho moc nepletu, vědoma si toho, že každou špatnost, kterou někdo vykoná, vykonává především na sobě. Ale přiznávám, že není ve mně lítost, když si někdo něco způsobí a pak za to nese následky. Tedy na druhou stranu se z toho neraduji, netěší mne to a nedělá mi radost. Spíš je mi smutno globálně, smutek z toho, že jsou lidi nepoučitelní...

    Takže ta pomstychtivost v tom smyslu spravedlnosti. Pokud mně osobně někdo provede něco, co se mi nelíbí a já zjistím, že on byl v právu, tak v žádném případě nemám chuť se mu pomstít. Spíše si řeknu: dobře mi tak....

    Přemýšlím, jestli je to slovo"pomstychtivost" úplně přesné a správné... Třeba by se našlo výstižnější.
    Na druhou stranu to třeba jiné osmičky mají jinak..nevím.
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    tak jsem čtyřka, je to jisté...
    klidně nástěnka, a test mi vyšel ENFJ, což vlastně sedí.

    DADULKA
    DADULKA --- ---
    BAGHICEK:
    tak to máme asi dost stejný :)....dělám v podstatě všechno....aerobic, pilates, powerjoga, kickbox, bedbinton....všechno co sem napsala tak mě hodně baví....ráda sem sama za sebe....nezávislost...takže moc nemusím kolektivní sporty:)))
    příde mi že je dobrý se neupínat na jednu věc....pak mě to omrzí....nejraději to kombinuju...střídám
    normálně chodim cvičit ...3 až 5krát týdně.....ted nestíhám do školy....tak to šidim
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    KILIAN: uz taky nevim, mela jsem zas vtipny obdobi asi ;)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    DADULKA: mas to mit ;)
    me by jeste zajimalo to, co jsi rikala o sportovani.. protoze sport/pohyb pro me taky hodne znamena. Akorat porad laviruju mezi adrenalinovejma, meditaci v pohybu, tanecnima.. mezi mnozstvim a intenzitou.. a stale ne a ne to vyrovnat :-) Tak prosim prosim, at vim jak to ma spolubojovnice na poli jednicek! :-))
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    ještě bych prosila o přidání na nástěnku....
    že mi vyšel test INFJ...děkuji ;)
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    ještě sem si vzpomněla....jak se tu řešily ty sny.....
    že posledních pár let mám sny...respektive noční můry....které sou založeny na tom čeho se bojim když nespím...
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    KIM13: Segal? ;-)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    DRAGEL: To platí akorát pro toho s tó bradavicó .-)))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    Stále si tak přemýšlím nad tím zastrašováním a pomstychtivostí u typu 8 ...
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: vyloženě pěkný vánoční obrázek :-))
    Moc povedené.....
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    BAGHICEK: Nějak jsem nepochopil, na co se mě ptáš.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam