• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    myslim, ze lenosit nechce napriklad jednicka nebo trojka. k cemu lenoseni, to cloveku nepomuze aby byl vice dokonaly nebo ziskal uspech, ze.
    DAPHNEE
    DAPHNEE --- ---
    mam dotaz..
    zkousela jsem orientacni eneagrammovy testik
    no a vylezly me nejake body na typy a ja tomu nerozumim...
    muzete me to nekdo vysvetlit?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CHIMERA: Ale lenost není o tom, že chceš lenošit, ale že to opravdu děláš. :-))
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK: no však právě. nemyslím, že lenost je výhradní vlastnosti jednoho typu ;) kdo by nechtěl lenošit? sakriš, jak já bych lenošila, až bych brečela :-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: To je zajímavé hodnocení.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: Ad lenost 9...

    Formá 9 lenosti se projevuje v mnoha formách a nehledala bych j třeba v tom, že by se 9 nebyla schopná postarat o děti či rodinu. Lenost 9 je jakési vzduchopázdno, které ji nabáda ke klidu a k setrvávání v nečinnosti (otupění).
    Klíčem k činorodosti 9 je nějaký podnět z vnějšku.

    Vemu to dle sebe, umím být velmi vytrvalá...nicméně mé vytrvalosti chybí jakási šťáva - taková 9 je kvalitní a spolehlivé auto typu Škoda...najezdíš s ním dost kiláků a dobrý. No a třeba takový Jaguár to nikdy nebude....

    Mi vadí, když mám něčeho nedostatek a umím se postarat. Avšak zabředávám do fází, kdy jsem schopná "zvažovat" jaký typ televizoru chci...a to jsem třeba schopná řešit rok a furt nic. Místo toho, abych se sebrala a prostě nějaký šla koupit.
    Auto jsem vybírala a řešila, jen půl roku...:-)Nakonec , když jsem BYLA DOTLAČENA. (zde impuls z vnějšku) termínem DPH , jsem začala konat. Apod.
    Pozor na to, 9 nemusí vždy znamenat neschopa. :-)

    Myslím, že i 6 umí pěkně lenošit:-).
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    CHIMERA: ale ono je vlastně jedno jestli jsi v suaně, kavárně a nebo třeba doma v obyváku - alespoň v mém případě jde o to užít si tu chvíli klidu uvnitř sebe ..... lze to i sdílet s jinými...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    YMLADRIS: nooo, znáš mě dost, abys věděla, že ani na učňáku a po učňáku bych nechodila kalit. nevydržím nespat a alkohol nerada. poflakovat se s nějakým vyučencem, kterého bych si vzala za manžela, bych taky nemohla... rovněž v tomto případě bych musela vydělávat a pečlivě počítat korunky.
    systém vypadá zajímavě, ale Chiméra jiná být nemůže :-)
    /ps. já se občas taky "odvážu", např. jsem byla s jedním pánem v sauně :-)/
    ale prostě našetřit na saunu je v mých očích něco jiného než ty peníze vrazit do kavárny. tam necítím proporcionalitu vynaložené snahy a zisku :-)/

    MEDVIDEK: pěkné.
    a moje dotazy:
    proč je devítka "líná"? devítku netrápí zodpovědnost za děti např.? nevadilo by jí, kdyby nevydělala peníze, přišla o nájem a byly jí odebrány děti? --- má lenost pro šestku nějaké hranice?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Na tohle jsem narazila na jednom zahraničním serveru---

    Pravdy a masky v enneagramových typech

    1. Pravda (bráním před druhými svou pravdu)
    2. Nechci mít pravdu (chci se podobat druhým)
    3. Maska (nabízím subjektivní vnímání sama sebe)
    4. Nechci mít masku (čili chci být pouze sám sebou)
    5. Pravda (brání a hledá pravdu, podloženou jinou nalezenou pravdou (informace)
    6. Je těžké něco vědět určitě (plastyčnost vnímání)
    7. Maska (Používání masky, protože jsou atraktivní tzv.„maškaráda“ masek)
    8. Nechci žádnou masku - maškarádu. Já jsem pravda.
    9. Ani pravda ani maska...lenost.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: :-)))))))))))) skvělý příspěvěk

    S náma 9tkama je to takové všelijaké. Myslím, že 9 je všeho trochu.

    Znám 9 co podnikají a slušně jim to nese. Kdysi na semináři, jsem potkala
    9-tkovou holku co měla firmu velmi dobře rozjetou, barák postavený , akční byla apod.
    Její 9 je hodně jevila pak v "osobním životě", kdy setrvávala roky ve vztahu s mužem ženatým a trpělivě čekala a říkala, "když já mám pocit, že na nic lepšího nemám..."

    A znám i 9 co , jede od podpory k podpoře. Žádná práce není dost dobrá a všichni kolem jsou blbci.

    Ono nejlepší je asi to uchopovat ve svým vlastním životě.

    Takže možná bych to ještě otočila...než udělám tabulku.
    Jestli máte nějaký dotaz na 9...PTEJTE SE. Pokusím se , 9 odpovědět. Autenticky. Možná se tím věc "9" projasní více a možná i já sama si tam něco najdu"-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ono to prave OT neni. Pozor: ja ted nerikam, ze muzes Chim svou 'sestku' vypnout. Nemuzes. Ale to, ze se tvuj zivot odvijel tak jak se odvijel, tj. tedka makas, makas, makas, makas, je spoluzpusobeno programem toho typu.

    Kdyz bys kdysi davno nabrala program 'devitka', tak bys ses co javim "hlavne do niceho nepoustela - kdo vi jak to dopadne", taktak udelala ucnak kterej ti vybrala pedagozka na zakladce a od te doby by ses poflakovala - kalila s kamoskama. Vdala by ses za nekoho kdo by nepozadoval vykon (nejak by te zivot do toho manzelstvi zahadne dostrkal) atd.

    resp. mozna nemam na 9 spravny vhled, modri opravi, ale jde mi o to predat sdeleni ze to, ze tedka zijes s 120 kc/den nespadlo odnikud shury, proste sestkove naprogramovani je boj o bezpeci a zivot no.
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    NEKDO_CIZI: kafe mi nechutná a hlavně... to slovo luxus v mém případě není ta volná chvíle, ale ty peníze :)
    /ps. nesnaž se mi hledat rezervy v rozpočtu, už tam fakt žádné nejsou, jsem s dítětem a máme 120 korun na den :)/

    končím OT a nadále se věnuji slastným představám, jak se jednou stanu kavárenskou povalečkou :)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    CHIMERA: to je velká škoda si nedovolit malý luxus "volné chvíle" .... devítka, nedevítka - kafe je pro všechny :-)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    NEKDO_CIZI: no já nevim, ale povalování v kavárně je můj tajnej sen už od mladých let... a to nejsem devítka :-)
    nikdy jsem si to nemohla dovolit... tak snad možná v důchodu :)
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: jistě - povalování v kavárnách je ze všeho nejlepší :-).....
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NEKDO_CIZI: vidím, že tohle ti zůstává:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: to jsem nějak nepochopila, ten příspěvek možná protože jsem ta 9tka.
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: moje 9 se projevuje jako "kavárenský povaleč" - když můžu a mám dost času jdu do kavárny na kofeinovou trojkombinaci - picolo, capucho a cola - k tomu nějaký dortík a navrch kniha, časopis a nebo jen tužka - tam pak setrvám ve slastném nic nedělání až do absolutního vyčerpání......
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Koukám, že 9 už mají i svou diagnózu:
    :-) Prokrastinace - výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější dobu.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    aha. tak mozna to co popisuju je uplne neco jineho, nejake zabezpecovani situace a la 6.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam