• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    YMLADRIS: myslim ze jsou to zcasti synonyma.
    Prokrastinace vsak implikuje to, ze jsme zamestnani a ze mame sklony se "zasnit" - tj. na sve ceste k cili, k vysledkum, odbocujeme mimo
    A to imho proto, ze obcas potrebujeme myslet i na neco jineho.
    Jenze ono kdyz je to neorganizovane, tak to casto nevede k nicemu, jen k posunutym terminum ad dulezite veci.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TRUCE: jakej je presne rozdil mezi prokrastinaci a lenosenim?
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    YMLADRIS: a ja taky nechci lenosit, uplne jsem z toho zelena kdyz nahodou nemam co na praci, nenaplanovane lenoseni (tj s pevne urcenymi hranicemi) me deprimuje, a nevydrzim ani dlouho s partnerem v posteli..

    Jinak si uz nemyslim ze jsem 5tka, o sedmicce vaham, a vychazi mi, ze je to jedno.
    9 tvari duse znamena, ze je to 9 tvari ktere ma jedna duse.
    A ze muzu byt cokoliv, vlastne, v ruznych situacich.

    Mozna 5tkove premyslim, a 7ckova jsem ve spolecnosti a osobnim nevazanem zivota, 3kova v praci..8ckova na bojisti..4kova kdyz se nedari, pote co se ma 7 spusti a prekali se do deprese..2, kdyz jsou kolem me nemocni ci nemohouci lidi ktere mam rada, 1 kdyz jsem ve stresu, uchylim se k prisnosti a perfekcionismu;
    6 v neznamem novem prostredi kde si myslim ze se ode me neco ceka.
    a 9 vzdy, nez se rozhodnu zabit prokrastinaci praci (ted hned a prestan nekonstruktivne premyslet o delani veci! :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    DRAGEL: dost možná ano:-)

    KILIAN: jenže my to neděláme schválně:-), to nějaké "receptory" v mozku:-)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MEDVIDEK: Přece víš, že 9 mívají problémy s termínama, protože je vnímají jako tlak. A tak čas marní nepodstatnými prkotinami a to hlavní odkládají.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    MEDVIDEK: Takže je to vlastně o lenosti být nějakou osobností? :-)))
    DAPHNEE
    DAPHNEE --- ---
    budu teda hledat...
    ale osobne to vidim na osmicku...
    jsem napul sedm a osm a vic mam vladcovske sklony :)
    diky za info vsem
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    DAPHNEE: jo, budeš muset víc zkoumat, abys zjistila, kam patříš. já jsem taky měla výsledky jednička a šestka, ale jsem šestka, ačkoli původně jsem se viděla spíš na jedničku.
    to hledání je na tom nejlepčí :-)
    DAPHNEE
    DAPHNEE --- ---
    KIM13: a co kdyz mam nejvic bodu u dvou cisel?to jsem hybridek? :)
    KIM13
    KIM13 --- ---
    DAPHNEE: U kterého typu máš nejvíce bodů, tam je největší pravděpodobnost, že právě do toho typu patříš...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    myslim, ze lenosit nechce napriklad jednicka nebo trojka. k cemu lenoseni, to cloveku nepomuze aby byl vice dokonaly nebo ziskal uspech, ze.
    DAPHNEE
    DAPHNEE --- ---
    mam dotaz..
    zkousela jsem orientacni eneagrammovy testik
    no a vylezly me nejake body na typy a ja tomu nerozumim...
    muzete me to nekdo vysvetlit?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    CHIMERA: Ale lenost není o tom, že chceš lenošit, ale že to opravdu děláš. :-))
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    MEDVIDEK: no však právě. nemyslím, že lenost je výhradní vlastnosti jednoho typu ;) kdo by nechtěl lenošit? sakriš, jak já bych lenošila, až bych brečela :-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    MEDVIDEK: To je zajímavé hodnocení.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    CHIMERA: Ad lenost 9...

    Formá 9 lenosti se projevuje v mnoha formách a nehledala bych j třeba v tom, že by se 9 nebyla schopná postarat o děti či rodinu. Lenost 9 je jakési vzduchopázdno, které ji nabáda ke klidu a k setrvávání v nečinnosti (otupění).
    Klíčem k činorodosti 9 je nějaký podnět z vnějšku.

    Vemu to dle sebe, umím být velmi vytrvalá...nicméně mé vytrvalosti chybí jakási šťáva - taková 9 je kvalitní a spolehlivé auto typu Škoda...najezdíš s ním dost kiláků a dobrý. No a třeba takový Jaguár to nikdy nebude....

    Mi vadí, když mám něčeho nedostatek a umím se postarat. Avšak zabředávám do fází, kdy jsem schopná "zvažovat" jaký typ televizoru chci...a to jsem třeba schopná řešit rok a furt nic. Místo toho, abych se sebrala a prostě nějaký šla koupit.
    Auto jsem vybírala a řešila, jen půl roku...:-)Nakonec , když jsem BYLA DOTLAČENA. (zde impuls z vnějšku) termínem DPH , jsem začala konat. Apod.
    Pozor na to, 9 nemusí vždy znamenat neschopa. :-)

    Myslím, že i 6 umí pěkně lenošit:-).
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    CHIMERA: ale ono je vlastně jedno jestli jsi v suaně, kavárně a nebo třeba doma v obyváku - alespoň v mém případě jde o to užít si tu chvíli klidu uvnitř sebe ..... lze to i sdílet s jinými...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    YMLADRIS: nooo, znáš mě dost, abys věděla, že ani na učňáku a po učňáku bych nechodila kalit. nevydržím nespat a alkohol nerada. poflakovat se s nějakým vyučencem, kterého bych si vzala za manžela, bych taky nemohla... rovněž v tomto případě bych musela vydělávat a pečlivě počítat korunky.
    systém vypadá zajímavě, ale Chiméra jiná být nemůže :-)
    /ps. já se občas taky "odvážu", např. jsem byla s jedním pánem v sauně :-)/
    ale prostě našetřit na saunu je v mých očích něco jiného než ty peníze vrazit do kavárny. tam necítím proporcionalitu vynaložené snahy a zisku :-)/

    MEDVIDEK: pěkné.
    a moje dotazy:
    proč je devítka "líná"? devítku netrápí zodpovědnost za děti např.? nevadilo by jí, kdyby nevydělala peníze, přišla o nájem a byly jí odebrány děti? --- má lenost pro šestku nějaké hranice?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Na tohle jsem narazila na jednom zahraničním serveru---

    Pravdy a masky v enneagramových typech

    1. Pravda (bráním před druhými svou pravdu)
    2. Nechci mít pravdu (chci se podobat druhým)
    3. Maska (nabízím subjektivní vnímání sama sebe)
    4. Nechci mít masku (čili chci být pouze sám sebou)
    5. Pravda (brání a hledá pravdu, podloženou jinou nalezenou pravdou (informace)
    6. Je těžké něco vědět určitě (plastyčnost vnímání)
    7. Maska (Používání masky, protože jsou atraktivní tzv.„maškaráda“ masek)
    8. Nechci žádnou masku - maškarádu. Já jsem pravda.
    9. Ani pravda ani maska...lenost.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: :-)))))))))))) skvělý příspěvěk

    S náma 9tkama je to takové všelijaké. Myslím, že 9 je všeho trochu.

    Znám 9 co podnikají a slušně jim to nese. Kdysi na semináři, jsem potkala
    9-tkovou holku co měla firmu velmi dobře rozjetou, barák postavený , akční byla apod.
    Její 9 je hodně jevila pak v "osobním životě", kdy setrvávala roky ve vztahu s mužem ženatým a trpělivě čekala a říkala, "když já mám pocit, že na nic lepšího nemám..."

    A znám i 9 co , jede od podpory k podpoře. Žádná práce není dost dobrá a všichni kolem jsou blbci.

    Ono nejlepší je asi to uchopovat ve svým vlastním životě.

    Takže možná bych to ještě otočila...než udělám tabulku.
    Jestli máte nějaký dotaz na 9...PTEJTE SE. Pokusím se , 9 odpovědět. Autenticky. Možná se tím věc "9" projasní více a možná i já sama si tam něco najdu"-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam