• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    OTZ
    OTZ --- ---
    BAGHICEK: jestli si v mladsim postpubertalnim veku, tzn. do nejakych 23, teprve se profilujes, vybiras si, zkousis moznosti. doporucoval bych spis MBTI test, tohle je bez pruvodce fakt spis nastroj sebeztraceni nez sebepoznani:)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    OTZ: ja se ted vnimam tak nejak otevrene.. a ze spoustu veci delam naplno.. mozna az moc naplno.. o te ruznorodosti popremyslim :) dik
    OTZ
    OTZ --- ---
    BAGHICEK: taky dobry:) si proste vselijaka, tzv. ruznoroda osobnost:))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    (ale mozna je to takove to stadium, kdy se clovek prestane stydet za to jakej vlastne je a ze ma sice spoustu chyb, ale taky spoustu moznosti se rozvijet)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    CHIMERA: tak hlavne aby to nebyl i konec studia vlastni osobnosti :) me ted treba vyslo tohle a to uz se malicko znam.. :)

    1. 8
    2. 7
    3. 7
    4. 5
    5. 8
    6. 8
    7. 7
    8. 7
    9. 5
    OTZ
    OTZ --- ---
    to m**am .. stejne mi to vic nez mbti + numerologie + astrologie (ktery sou i dohromady jednodussi-snaz pochopitelny nez tohle jedno) nerekne ne..
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    OTZ: tak tak, chaos je začátek studia vlastní osobnosti :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    Takže já sem vlastně 2 4 6 7 8. Čekal nějakej jednoznačnej výsledek a ne tohle, to mi vážně moc nepomůže. Chaos.
    OTZ
    OTZ --- ---
    Ahoj. Teda toto..podle toho novýho testu, teda http://martin.lojkasek.cz/CZ/Enneagram/test.php , mi vyšel výsledek v bodech:

    1. 5
    2. 7
    3. 3
    4. 8
    5. 5
    6. 7
    7. 8
    8. 7
    9. 4

    Jinak podle MBTI jsem ENFP (semtam ve "slabších" chvilkách I ). Jak to mam rozluštit?
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    jsem si nějak (až na vyjímky) nevšiml ... :-) právě že míra agrese u mužů i žen je stejná ale jelikož je přímý projev agrese u žen sociálně neakceptovatelný, realizuje se jinak (třeba pomlouváním či pasivní agresí).
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    jj, proto jsou chlapi taky vetsi drbny :)
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    dnes nedrbou peri, ale nepritomne zenske a chlapy (pomluva je take uvolneni agrese)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: jsme to ted probirali o vikendu, jak to bylo vyhodny, ze se driv pralo na valse a zensky si mely na cem vybit zlost.. dnes uz zbejvaj jen ty talire ;)
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    MEDVIDEK: docela se v tom popisu nacházím!
    FROGENGINE
    FROGENGINE --- ---
    tak vysla 6 a koukam,ze jsem mezi samou lepsi spolecnosti:hitler,ch.manson a chuck norris
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Já jsem 9 s křídlem do 8.

    Charakteristika: Pohodář
    Tento typ 9 se jeví jako pohodový člověk, klidný a dost stabilní. Má k dispozici energii 8-smičky a to tehdy, když má nějaký cíl a ví kam směřuje. Tato energie mu pomáhá k jejich dosahování. Občas dokončuje věci, které tato 9 začala:).
    Může vlastnít poměrně slušné vyzařování (charisma) a většinou si toho tato 9 není vůbec vědoma.
    Bere velmi vážně to co dělá, ale podceňuje se.
    8smičkové křídlo dává tomuto člověku dost odvahy a je vysoce intuitivní. Primárně to není žádný intelektuální člověk, spíš tělesný. Nicméně může intelekt vysoký mít (ten je naučený a vypilovaný).
    Když je tato 9 ve stresu, vykazuje formy stresu jak 9 tky tak 8 osmy.
    Tzn. je pasivní a upřimná a náhle může přejít v dost ostrou osmičku. V tu chvíli je příkrá, kritická - obratem zas citlivá a pomáhající. Jak na housenkové dráze.
    Zlost může sbírát kousek po kousku a náhle exploduje s poměrně destruktivními následky. (moje osobní zkušenost v tomto směru je rozbitá polovina nádobí doma, ovoce, které jsem ve vzteku mrskala a věty, za které se do dneška červenám...)
    Tento člověk si neuvědomuje rozdíl mezi asertivitou a neupřimností či necitlivostí vůči druhým. V horším případě je netaktní, nediskrétní a zcela bez loajality.
    Sexuální život má chaotický a většinou se prostě řídí jen touhou a tělesnem. Bez citu. Uf.

    Ale pozor! S vším se dá pracovat:)))))

    Slavné 9 s křídlem do 8smy: Clint Eastwood, John Goodman, Peter Falk, Keanu Reaves, Ringo Starr, Whoopi Goldberg, možná Halina Pawlowská
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Trochu mi to tu pustne a diskuze se vychyluje. Děláte mi tady z toho diskuzi o numerologii...to teda né! Žádnej bordel tady nebude:).

    Enneagram nesouvisí s životními čísly, numerologií, anděly apod.:) ... i když duchovní rozměry a spirituální má.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Nemáto prosím někdo nějaký popis devítky s křídlem v osmičce?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    PONOZKINA: To mi připadá dobře, když víš, že by ses mohla příliš připoutávat, že k tomu máš sklony a že je to nevhodné, tak to řešíš izolací, protože je to nejjednodušší. bez podnětu k připoutanosti pak ta připoutanost nemůže nastat. Je to účinná obrana.
    PONOZKINA
    PONOZKINA --- ---
    Jen mam pocit, ze klasicka numerologie je takova cistsi, tady se hodne pise, ze clovek je takovej a makovej protoze uplne neco jinyho..napriklad izoluje se, protoze se boji zavislosti, ze se boji zavislosti znamena, ze se jinak moc pripoutava, coz uz ma od izolovanosti dost daleko. Pripada mi to jako kdyz clovek pozna svou numerologii, zacne bojovat sam proti sobe a vznikne enneagram :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam