• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    MONELLE
    MONELLE --- ---
    BAMBOT: ty body dost "lítaj", koukni se na nástěnku, na dělení do typů hlava - srdce - břicho a přečti si o jednotlivých typech, to tě spíš nasměruje než test.
    BAMBOT
    BAMBOT --- ---
    ahoj, o enneagramu slyším poprvé. mohla bych někoho poprosit o výklad mých výsledků testu?
    Typ Body
    1. 5
    2. 7
    3. 7
    4. 8
    5. 2
    6. 5
    7. 9
    8. 7
    9. 4

    radši asi do pošty :) moc děkuju
    KUNHUTA
    KUNHUTA --- ---
    Typ Body
    1. 4
    2. 3
    3. 4
    4. 7
    5. 8
    6. 7
    7. 4
    8. 5
    9. 5
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    BAGHICEK: myslím, že to propracování bylo právě to hledání své pravé podstaty. a ten moudrý člověk, co mi v tom pomáhal, má takový dar, že výborně zařadí člověka do typu, i když matematicky v testu člověku vyšel jiný typ. no a pak se pokaždé ukázalo, že ten človíček měl pravdu. já bych napsala jeho ID, ale nevím, jestli by chtěl být takto zveřejněn :)
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    Typ Body
    1. 3
    2. 4
    3. 3
    4. 7
    5. 4
    6. 6
    7. 8
    8. 7
    9. 2
    BLACKDRAGON
    BLACKDRAGON --- ---
    je skoda enneagram brat ezotericky, oproti astrologii a inym typologiam clovek naozaj realne voli sam seba na zaklade odpovedi a teda je to exaktna a racionalna typizacia i ked sa tyka veci, povah, vlastnosti ktore uz racionalne byt nemusia
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    CHIMERA: zdravim, me by zajimala ta zkusenost, o ktere pises, propracovani se k vedeni sveho typu. Jestli a do jake miry zalezelo na tom jakeho typu je ta moudra osoba, o ktere pises? Me v poslednich letech nejvic inspiruje a motivuje sestka (nekontrafobicka), driv to byvala trojka, ale ted je mi jako bych se znovu dostala znovu na zacatek (a je zajimavy, ze ten muj pul rok stary komentar taky mluvi o zacatku.. pripadam si neustale na nove pude.. ale to me bavi).
    Je to normalni? :) Je mozny se propracovat k vedeni vlastniho typu bez uzsi interakce s clovekem vlastniho typu nebo proste staci drzet se tech "sipek"?
    Za sebe bych rekla, ze mi stale chybi neco k tomu dopracovat se do devitkoveho mediatorstvi - nazvala bych to s urcitym nesmirenim se se stavem, kdy se rozciluju a chci aby bylo po mem a najednou je ze me autorita, kterou nemuzu v ennea typech najit :))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    DRIXIS: proč život je fajn, tak proč ho neužívat ;-)
    KREMZINA
    KREMZINA --- ---
    Hmm jsem tady v diskusi nová a prosím, dejte si čas a pozor na různé testy. Trvalo mi 3 roky a několik kurzů s :) Evou Velechovskou a Emanuelem Byrtusem než jsem se našla. Od té dob,y řekla bych, došlo k jakémusi sklidnění a smířrní se s vlastníi osobou. Přeji všem šťastné hledaní a nezapomeňte, že cesta je cíl ...
    SVA
    SVA --- ---
    DRIXIS: no já si zrovna dneska říkala, že to zas tak špatný není, i když v mém případě není jasné zda jsem 4 nebo 7, záleží na testu.
    DRIXIS
    DRIXIS --- ---
    Začínám si myslet že být Sedmičkou je prokletí :-/
    JESSECUSTER
    JESSECUSTER --- ---
    Zdravím, pro zajímavost sem hodím výsledek testu...
    1. 6
    2. 6
    3. 4
    4. 8
    5. 6
    6. 8
    7. 5
    8. 6
    9. 10
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Je to přirozený proces vývoje. V určitém okamžiku člověk nachází a obsahuje něco z každého typu.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    To je zvlastni, si pripadam, jak kdybych podnikla okruzni poznavaci jizdu a vratila se na zacatek k devitce :-). Posledni uvahy o tom byly, ze si vlastne ted nepripadam jako jednicka, ale sedma.. takove to tekani od jedne prijemnosti k druhe a pritom jako bych s prominutim (a nic zleho proti sedmam) sedela na pytli sracek, ktery nevidim. A najednou se to preklaplo zpatky do deviny a uzivani si pasivnich agresi a to az tak moc, ze jsem malem odprokrastinovala dovolenou...

    pekny den vsem ;-)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    QUANTI: ano ano, mooc chceme devitku.. Medvidku: dodas? :-))
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    a na devítku už se koukám nedostalo :(
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    OTZ: otázky sem, otázky tam... test ve mně pouze vzbudil zvědavost (na spoustu otázek jsem neuměla relevantně odpovědět, tak jsem dala pas-blint :)
    ale časem, studiem a moudrou osobou jsem se propracovala k vědění svého typu. a stálo to poznávání za to :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    OTZ: ty otazky me trochu "vystrasili"..sam sebe se takhle neptam..proto takovahle odpoved, nemohl jsem plne soustredit (v praci). ted bych si dovolil odpovedet lepe a najednou, resp. popsat, jak pristupuji k pravde: overuji. nebot pravda je realita a ta se neustale meni a jako takovou ji beru. jako projev neustaleho cyklu promeny, ktera se ridi podle urcitych zakonitosti a pravidel. a prave ty je treba overovat experimenty. v zasade bych na kazdou z tvych otazek mohl odpovedet obe moznosti a nejen ty. protoze (obecne) nakonec jedno vede k druhemu pres to vsechno mezi tim a tam kde to konci zacina dalsi:) jako vlakna, silocary, pole, site, vrstvy, rozmery..mnohocetnost - nakonec pozorovane se prizpusobuje ocekavani pozorovatele.
    OTZ
    OTZ --- ---
    OXYMORON: Chci byt pripraven, touzim po poznani, a nechci selhat. Minula selhani jsou pro me palciva stale, nechci je proto uz nikdy opakovat nebo selhat jinak. Hlavne nechci selhat pri vychove ditete, ktere doufam budu nekdy mit:)
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    POPEY: Působíš odhodlaně - a současně jako člověk, který ví, co chce. Pokud najdeš něco instantního, co by odpovídalo tvým představám, dej mi prosím vědět.

    Kdyby tu bylo auditko o fyzice, potom bys jistě neargumentoval tím, že musíš znát nějaké zákony, vzorce a podobně. Tady z nějakého důvodu ale předpokládáš, že s eneagramem lze pracovat bez toho, aby ses něčím musel zabývat. Ale nedivím se tomu, může za to ten blbej test. Odpusť - ale problém není v tomhle auditku, ani nástěnce - ale v očekáváních, se kterými jsi sem přišel.

    Měl jsem štěstí, že výuku eneagramu mi sjednal můj zaměstnavatel. Šlo o několik tří až pětidenních kurzů, výuku vedla Eva Velechovská a Emanuel z VEVY. Bylo to od rána do večera v 30-ti lidech. Cílem nebylo poznat svůj typ a ztotožnit se sním. Ale ten debilní test s tím začíná. A budí plané naděje, že to bude podobné jako seřízení sbíhavosti kol: změřím-seřídím.
    POPEY
    POPEY --- ---
    CHIMERA:
    vim kdo jsem a kde jsem
    o tom ze vse ma cas uz jsem taky neco pochopil

    jen sem brouzdal auditkama a vyplnil si test to je cely
    a jen sem si naivne myslel me nekdo uceny usetri cteni hodin knih na to abych si prelozil tabulku cisel co me vysla v testu kterej je v zahlavi.

    obecne sem zvidavej takze kdyz me nekdo posle test iq eq cq a ja nevim co tak si to rad vyplnim

    a pak sem rad za vysledek nad kterym se pousmeju nebo poucim nebo pochopim

    apropo Metallian asi byl stejne naivni kdyz sem taky pastnul vysledky

    to bych spis pozmenil trochu to auditko a napsal tady na uvod vic o tom jak to je

    tak je tam novy eneagramovy test
    a clovek se pak nic nedozvi


    kdyz uvedu priklad treba z autitka aura
    tak tam pisne nekdo
    hele vidim kolem cloveka to a to

    a par lidi ti hodi interpretaci

    tak sem se tesil ze me nekdo rekne ses cislo 7 protoze se to treba nejak pocita ci co
    a ja si to pak nekde dohledam
    a o pritelkyni to samy

    takhle jsem se dozvedel odpovedi ktery sou jak z klubu poznani, hledani cesty

    :-))

    coz se da takto interpretovat v podstate vsechno

    uz nechci nudit ostatni abych tu nezabiral misto

    ale pozmente pak trochu info o tomhle auditku at to je vic slozumitelny pro novacky a pitomce meho typu :-)

    maktub
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam